לינדנשטראוס על בחירת מחליפו: "הכנסת ידעה מה לבחור"

מבקר המדינה היוצא בירך את מחליפו בתפקיד השופט יוסף שפירא ■ התייחס גם להטלת אחריות אישית על עובדי ציבור: "ככל שהמעשה חמור יותר הנטייה להטיל על עובד הציבור אחריות אישית תהיה גדולה יותר"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"מאחל לו בהצלחה, בחירה ודאי טובה, הכנסת ידעה מה לבחור" כך אמר היום מבקר המדינה היוצא מיכה לינדנשטראוס, בהתייחס לבחירת מחליפו בתפקיד, השופט יוסף שפירא. לינדנשטראוס דיבר בכנס של לשכת המבקרים הפנימיים שמתקיים היום בתל אביב. עיקר דבריו יוחד לאחריות אישית שמוטלת על עובדי ציבור ושרים בעת מילוי תפקידם.

לינדנשטראוס הסביר כי משמעות הטלת אחריות אישית היא סנקציה אישית על עובד ציבור. לדבריו "ככל שהמעשה חמור יותר הנטייה להטיל על עובד הציבור אחריות אישית תהיה גדולה יותר". הוא הדגיש כי "לא הש.ג אשם אלא מי שנמצא בראש הפירמידה".

לינדנשטראוס ציין כי "לא נטיל אחריות אישית אם העובד נהג בתום לב או התרשל". כמו כן הוא הוסיף כי "יש להביא את הטל האחריות לידיעתו של המבוקר בשלב שיאפשר לו להגיב כראוי. "הכלל יהיה תמיד זהירות יתירה. זהירות זהירות ושוב זהירות וממצאים עובדתיים חד משמעתיים הם לב ליבה של ההחלטה לחייב אישי ציבור או שרים באחריות אישית". אמר לינדרשטראוס והוסיף, כי "יש להגיש את ההחלטה של חיוב אחריות אישית להחלטה של מבקר המדינה בלבד כי זה דיני נפשות ממש".

רב ניצב יוחנן דנינו, מפכ"ל משטרת ישראל אמר בכנס כי המשטרה קבעה יעד להכפיל את סיכויי העבריין להיתפס כדי להגדיל את ההתרעה."היום 11% בלבד מתיקים שנחקרים מגיעים לידי כתב אישום שמוגש לבית משפט. היעד שלי הוא להכפיל את הנתון הזה ולהגיע ל-20% מתוך החקירות שבהן מוגשים כתבי אישום, בינתיים הנתונים הראשונים של השנה מאוד מעודדים".

יו"ר הועדה לביקורת המדינה הנכנס, ח"כ אורי אריאל התחייב בכנס לא לעשות הנחות לאיש ""אני שליח המשרת את כל אזרחי המדינה, וככל שהוועדה לביקורת המדינה בכנסת תהיה מקצועית, אפקטיבית ויעילה, כך יזכו אזרחי המדינה לשומרת סף נאמנה. וזאת, בתנאי שתעשה עבודתה ללא תלות, ללא מורא וללא משוא פנים", אמר אריאל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?