לינדנשטראוס על בחירת מחליפו: "הכנסת ידעה מה לבחור"

מבקר המדינה היוצא בירך את מחליפו בתפקיד השופט יוסף שפירא ■ התייחס גם להטלת אחריות אישית על עובדי ציבור: "ככל שהמעשה חמור יותר הנטייה להטיל על עובד הציבור אחריות אישית תהיה גדולה יותר"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"מאחל לו בהצלחה, בחירה ודאי טובה, הכנסת ידעה מה לבחור" כך אמר היום מבקר המדינה היוצא מיכה לינדנשטראוס, בהתייחס לבחירת מחליפו בתפקיד, השופט יוסף שפירא. לינדנשטראוס דיבר בכנס של לשכת המבקרים הפנימיים שמתקיים היום בתל אביב. עיקר דבריו יוחד לאחריות אישית שמוטלת על עובדי ציבור ושרים בעת מילוי תפקידם.

לינדנשטראוס הסביר כי משמעות הטלת אחריות אישית היא סנקציה אישית על עובד ציבור. לדבריו "ככל שהמעשה חמור יותר הנטייה להטיל על עובד הציבור אחריות אישית תהיה גדולה יותר". הוא הדגיש כי "לא הש.ג אשם אלא מי שנמצא בראש הפירמידה".

לינדנשטראוס ציין כי "לא נטיל אחריות אישית אם העובד נהג בתום לב או התרשל". כמו כן הוא הוסיף כי "יש להביא את הטל האחריות לידיעתו של המבוקר בשלב שיאפשר לו להגיב כראוי. "הכלל יהיה תמיד זהירות יתירה. זהירות זהירות ושוב זהירות וממצאים עובדתיים חד משמעתיים הם לב ליבה של ההחלטה לחייב אישי ציבור או שרים באחריות אישית". אמר לינדרשטראוס והוסיף, כי "יש להגיש את ההחלטה של חיוב אחריות אישית להחלטה של מבקר המדינה בלבד כי זה דיני נפשות ממש".

רב ניצב יוחנן דנינו, מפכ"ל משטרת ישראל אמר בכנס כי המשטרה קבעה יעד להכפיל את סיכויי העבריין להיתפס כדי להגדיל את ההתרעה."היום 11% בלבד מתיקים שנחקרים מגיעים לידי כתב אישום שמוגש לבית משפט. היעד שלי הוא להכפיל את הנתון הזה ולהגיע ל-20% מתוך החקירות שבהן מוגשים כתבי אישום, בינתיים הנתונים הראשונים של השנה מאוד מעודדים".

יו"ר הועדה לביקורת המדינה הנכנס, ח"כ אורי אריאל התחייב בכנס לא לעשות הנחות לאיש ""אני שליח המשרת את כל אזרחי המדינה, וככל שהוועדה לביקורת המדינה בכנסת תהיה מקצועית, אפקטיבית ויעילה, כך יזכו אזרחי המדינה לשומרת סף נאמנה. וזאת, בתנאי שתעשה עבודתה ללא תלות, ללא מורא וללא משוא פנים", אמר אריאל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?