לשכת עורכי הדין: 84% מהמתמחים שניגשו לראשונה למבחן עברו אותו

האוניברסיטה העברית מובילה את אחוז העוברים מבין הנבחנים שניגשו למבחן בפעם הראשונה עם 97%

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

84% מהמתמחים שניגשו למבחני לשכת עורכי הדין בכתב שנערכו בשבוע שעבר בפעם הראשונה עברו את הבחינה. בקרב כלל הנבחנים עומד אחוז המעבר על 74%. לבחינה ניגשו 2928 נבחנים.

מנתונים של לשכת עורכי הדין עולה כי האוניברסיטה העברית מובילה את אחוז העוברים מבין הנבחנים שניגשו למבחן בפעם הראשונה עם 97% מעבר עם ציון ממוצע של 78.3, מיד לאחריה בפער קטן ביותר נמצאת אוניברסיטת תל אביב עם 96% מעבר וציון ממוצע זהה. אוניברסיטת בר אילן ניצבת במקום השלישי עם 95% מעבר וציון ממוצע 77. במקום הרביעי מצויה אוניברסיטת חיפה שמבין בוגריה 94% עברו את המבחן בציון ממוצע של 76.5.

במקום החמישי, ראשונה מבין המכללות, ניצבת המכללה למינה עם 93% אחוז מעבר בציון ממוצע 74.9. במקום השישי מצוי המרכז הבינתחומי בהרצליה עם 89% מעבר בציון ממוצע שעומד על 73.9. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן נמצא במקום השביעי עם 82% מעבר בציון ממוצע 71.9. במקום השמיני ממוקמת מכללת נתניה עם 81% אחוז מעבר בציון ממוצע שעומד על 72. במקום התשיעי נמצאת הקריה האקדמית אונו עם מספר הבוגרים הגדול ביותר שניגשו למבחן: 407 נבחנים שמהם 78% עברו את הנבחנים בציון ממוצע 70.9. את העשירייה סוגרת מכללת שערי משפט עם 74% מעבר בציון ממוצע 70.1.

ניתוח של תוצאות הבחינות לפי מספר הפעמים שנבחנים ניגשו לבחינה מעלה כי ככל שהנבחן ניגש יותר פעמים לבחינה יורד אחוז המעבר. בעוד 84% מהניגשים למבחן בפעם הראשונה עברו אותו, רק 60% מבין הנבחנים שניגשו למבחן בפעם השניה עברו אותו. מבין הנבחנים בפעם השלישית רק 39% עברו את המבחן עם ציון ממוצע של 58.9.

בלשכת עורכי הדין ציינו כי לשיטתם יש להטיל התמחות חוזרת על נכשלים סדרתיים והסבירו כי הלשכה אמצה לפני שנים רבות את המלצות דו"ח ועדת גרסטל, לרפורמה בהתמחות ובמתכונת הבחינות ופעלה ללא ליאות כדי לקדם את יישומן. בין המלצות הדו"ח היו הארכת תקופת ההתמחות, התנסות מעשית ושינוי מתכונת הבחינה.

ביוזמתם המשותפת של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, ושל שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן, הוקמה ועדה בראשות מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף, שתבחן את מתכונת בחינות ההסמכה לשם קבלת רישיון עריכת דין ואת הצורך בגיבוש המלצות לשינוי או תיקון הבחינות במתכונתן הנוכחית.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי סבור כי "יש לשנות את מתכונת ההתמחות ואת מתכונת הבחינה הנוכחית. ראוי לקדם חקיקה אשר תשמור על רמת מקצוע נאותה של הנכנסים בשערי מקצוע עריכת הדין. אנו מצפים לפרסום מסקנות ועדת רוטקופף בשבועות הקרובים וליישומן המיידי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?