המחוזי ידון שוב בגזר הדין של קובי בן גור "שהחלים" ממחלה

בן גור טען כי הוא סובל ממחלה אך השופט ריבלין קבע כי יש חשד לפער בין מצבו הרפואי כפי שהוצג לבין מצבו האמיתי

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

בית המשפט המחוזי בתל אביב ידון שוב בגזר דינו של רו"ח קובי בן גור, שהורשע בשתי עבירות של מתן שוחד ובשתי עבירות של שידול עובדי ציבור למעשה של הפרת אמונים הפוגע בציבור, במסגרת פרשת המינויים הפסולים ברשות המסים - כך קבע בצעד נדיר הרכב שופטי בית המשפט העליון בראשות המשנה לנשיא אליעזר ריבלין.

ריבלין החזיר את הדיון לבית המשפט המחוזי לאחר שהפרקליטות העלתה ראיות חדשות שמעלות ספק בנוגע למסמכים שהציג בן גור באשר למצבו הרפואי.

בן גור הורשע לפני כשנה על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון. בפסק הדין קבע שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה זכריה כספי כי בן גור נתן שוחד ושידל להפרת אמונים עובדים בכירים ברשות המסים במטרה לבסס את השפעתו על הנעשה ברשות המסים, להשיג דריסת רגל ברשות ולהשפיע על החלטות המתקבלות בה.

קובי בן גורצילום: מוטי קמחי

הפרקליטות עירערה לבית המשפט העליון בטענה כי עונש עבודות השירות שהוטל עליו קל מדי. בן גור אף הוא הגיש ערעור ובו טען כי העונש מופרז לחומרה. במהלך שמיעת הערעורים ולאור התיעוד הרפואי שהוצג מטעם בן גור, התבקשה בדיקתו מחדש כדי לבחון את כשירותו לבצע עבודות שירות, כאשר החלופה האפשרית לכך היא מאסרו בכלא.

בן גור הציג לבתי המשפט המחוזי והעליון מסמכים רפואיים שמעידים על כך שהוא סובל, לכאורה, ממחלה ושהוא מצוי כל הזמן בהשגחת אשתו. לאחר שנגזרו עליו עבודות שירות בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוא התייצב בפני הממונה על עבודות השרות והציג בפניו חוות דעת רפואיות "אופטימיות".

בפסק הדין מציין השופט ריבלין כי "עוד קודם לכן נתגלה באקראי כי בן גור נסע לתאילנד שלא בלוויית רעייתו וכי בעת שעוכב בטעות בנמל התעופה נצפה כמי שמתנהג באופן טבעי ורגיל לחלוטין. באחרונה בוצע מעקב אחרי המשיב גם מטעם המדינה, שתוצאותיו מלמדות כי הוא מתפקד באופן רגיל וללא השגחה".

שופטי העליון מקבלים את עמדת המדינה לפיה הראיות החדשות שהיא מצביעה עליהן מעלות חשד כי קיים פער מהותי בין מצבו הרפואי של בן גור כפי שהוצג בבית המשפט לבין מצבו האמיתי. המדינה מבקשת להמציא ראיות נוספות באשר לתהפוכות מצבו הרפואי.

השופט ריבלין כותב כי קיימות "מספר תהיות שהתעוררו למשל באשר לאפשרויות, המפתיעות כך יש לומר, של החלמה מהמחלה - כפי שניתן לכאורה להבין מתוך התיעוד הרפואי המשתנה".

ריבלין הוסיף כי הוא מורה על החזרת התיק לבית המשפט המחוזי "במיוחד לאור העובדה שבית המשפט המחוזי ציין במפורש כי השיקול המרכזי שעמד לנגד עיניו בנטיית החסד לנאשם כרוך במצבו הרפואי. מצב זה טעון בחינה מחדש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"