נאופלם הגישה תביעת לשון הרע ב-4.8 מיליון ש' נגד "כלבוטק"

מנכ"ל נאופלם: "כלבוטק" מסרה לציבור מידע מטעה ועוררה פניקה כשהיא מנפנפת בבדיקות מומצאות שנעשו במעבדה לא מוסמכת

"לא ייתכן שתכנית טלוויזיה תמסור לציבור מידע מטעה ותעורר פניקה כשהיא מנפנפת בבדיקות מומצאות שנעשו במעבדה לא מוסמכת ונערכו בניגוד לתקנים המקובלים בעולם", כך אמר היום מנכ"ל נאופלם, רפי צרויה, בתגובה לתחקיר ששודר בתכנית "כלבוטק" לפני כשלושה חודשים. נאופלם הגישה היום תביעת לשון הרע בסך 4.8 מיליון שקל נגד "כלבוטק".

צרויה הוסיף כי "התכנית בחרה להתעלם מהמציאות, מדברי מומחי משרד הבריאות ומכון התקנים, מטוקסיקולוגים מומחים, ומתקני בריאות של ה-FDA ותקנים נוספים ב-65 מדינות בעולם בהן נמכרים מוצרי נאופלם בביטחון מלא".

תחקיר כלבוטק ששודר לפני כשלושה חודשים, בדק ומצא כי כלי בישול קרמיים כמו סכינים, תבניות, סירים ומחבתות אשר מוצגים לציבור כ"ירוקים" ו"בריאים" מכילים מתכות מסוכנות כמו עופרת וקדמיום, ביניהם גם מוצרי נאופלם. התחקיר עורר חשש אצל צרכנים רבים, וכבר בבוקר שלמחרת הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בשווי 55 מיליון שקל נגד נאופלם.

חברת הכלים הקרמיים מסרה אז כי היא שוקלת תביעת ענק נגד מערכת "כלבוטק". "הציבור אינו מטומטם ולמרות ההטעייה בתכנית כלבוטק, הציבור שב לרכוש את מוצרי נאופלם, אחרי הצהרת משרד הבריאות כי בדיקת כלבוטק אינה מצביעה על סכנה מהשימוש בכלים" אמר צרויה.

נאופלם הוסיפה בתביעה כי קודם לשידור התוכנית, מצבה הכלכלי היה איתן ביותר והיא היתה מהחברות המובילות בתחום, אך "כתוצאה משידור התוכנית איבדה חלק ניכר מלקוחותיה; מוצריה הוחזרו; הסכמים שנחתמו עימה בוטלו, ורק לאחרונה ולאחר מאמצים רבים לצמצם את נזקיה עד כמה שניתן, היא החלה לחזור למהלך עסקים תקין".

בכתב התביעה הדגישה נאופלם כי "אין בציפוי הקרמי הבא במגע עם המזון כל חומר מסוכן, בין אם עופרת, בין אם קדמיום ובין אם כל חומר מסוכן אחר".

"כלבוטק" מסרה בתגובה כי "המערכת עומדת בנחרצות מאחורי ממצאי התחקיר ששידרה ותחשוף את השקרים והעיוותים המובאים בכתב התביעה. התחקיר התבסס על בדיקות של מעבדת ESC ברמת חובב, המוסמכת לבדיקת תכולת מתכות כבדות ורעילות ועל חוות דעתם של מומחים בארץ ובחו"ל. כפי ששודר, הכלים של נאופלם שנבדקו הכילו מתכות רעילות בכמויות גדולות.

"אנו דוחים את הנאמר במכתבו של ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות, הלוקה בחוסר ידיעה והבנה. הוא מדבר על תקן ישראלי לכלים קרמיים בעוד שתחקיר כלבוטק עסק בכלי מתכת עם ציפוי קרמי, קטגוריה שונה, שבדיקת המיצוי שהוא מדבר עליה אינה תקנית לגביה. אין עוררין כי בכלי נאופלם שנבדקו נמצאו כמויות גדולות של עופרת וקדמיום רעילים בציפויים הפנימיים והחיצוניים, מה שאסור על פי תקנות משרד הבריאות במסעדות ובכל בתי העסק לממכר מזון. כפי שצוין בשידור, שריטה בציפוי הקרמי עלולה לגרום למעבר של החומרים הרעילים אל המזון ודי בכך שכל צרכן דואג לא יסכים להימצאות עופרת וקדמיום בכלים אצלו במטבח. בשידור הוצגו כלים של חברות אחרות שאין בציפוי הקרמי של כליהן מתכות רעילות, מה שמוכיח כי אפשר גם אחרת. אפשר גם בריא וטוב".

כתב התביעה הוגש הבוקר על ידי עו"ד יחזקאל ריינהרץ, ממשרד פריש, שפרבר, ריינהרץ ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן