חשד: 4 יהלומנים בכירים העלימו מיליוני דולרים

מאיר ואברהם ענבי המנהלים של ענבי יהלומים ודורון ואלון ארבוב, המנהלים של ארבוב גרופ, שנעצרו על ידי יחידת יהלום של רשות המסים, שוחררו לביתם בתנאים מגבילים

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני מזרחי

בית משפט שלום בראשון לציון שחרר היום (ה') את מאיר ואברהם ענבי, המנהלים של ענבי יהלום ואת דורון ואלון ארבוב המנהלים של ארבוב גרופ לביתם בתנאים מגבילים. הארבעה נעצרו אתמול (ד') בחשד להשמטת הכנסות של מיליוני דולרים כחלק מפרשת הבנק המחתרתי שהתנהל במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן.

בהמשך לחשיפת הבנק המחתרתי במתחם הבורסה בשבוע שעבר, שהיקפה של פעילותו הבלתי חוקית עומד על עשרות מיליוני ש"ח מידי חודש, נעצרו אתמול (ד') על ידי יחידת יהלום, בשיתוף עם משרד חקירות מע"מ ירושלים ויאח"ה, ארבעה יהלומנים החשודים כי באמצעות השירותים הפיננסיים השונים המוענקים על ידי הבנק המחתרתי, השמיטו הכנסות במיליוני דולרים. אתמול נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, והם הובאו לחקירה במשרדי יחידת יהלום.

החשודים מאיר ואברהם ענבי, אב ובנו מתל אביב, הינם שותפים ומנהלים פעילים במ.א. ענבי דיאמונד גרופ וכן דורון ואלון ארבוב, אחים מהרצליה, בעלי מניות ומנהלים פעילים בחברת ארבוב גרופ.

מהבקשות שהוגשו לבית המשפט עולה כי לפי החשד, החשודים אברהם ומאיר ענבי, השמיטו במהלך השנים 2009-2011 הכנסות בסכום של כ-7.2 מיליון דולר, והחשודים דורון ואלון ארבוב השמיטו במהלך השנים 2009 - 2011, הכנסות בסכום של עשרות מיליוני דולרים, כל זאת באמצעות השירותים הפיננסים השונים המוענקים על די הבנק המחתרתי הנ"ל. על פי החשד השמטת ההכנסות נעשתה במזיד ובכוונה להתחמק ממס או לעזור לאדם אחר להתחמק ממס, בעצמו ו/או באמצעות אחרים.

הארבעה שוחררו לביתם בתנאים מגבילים של הפקדת ערבויות ואיסור יציאה מהארץ.
כזכור, כוח המשימה למלביני הון מקצועיים בלהב 433, המפלג לחקירות כלכליות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) -להב 433 בשיתוף יחידת יהלו"ם וחוקרי מע"מ ירושלים ברשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה, מנהלים חקירה בעניין בנק מחתרתי לא מדווח אשר פעל במתחם הבורסה ליהלומים בר"ג.

חקירה זו מהווה המשך ישיר לפעילות מערכת האכיפה המשולבת בתחומי הפשיעה החמורה המאורגנת. ביום א' בשבוע שעבר, הפכה חקירת החשדות לגלויה עם פשיטה על מתחם הבורסה, מעצרם של 16 חשודים מעורבים ואיסוף ראיות רבות הקושרות את החשודים לביצוע של עבירות פליליות חמורות וביניהן הלבנת הון, עבירות לפי חוק הבנקאות ועבירות מס.

מחומר הראיות שנאסף עולה כי החשודים עסקו באופן שיטתי בהלבנת כסף בסכומים נכבדים וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. כמו כן החשודים עסקו גם בהמרת מטבע חוץ ומתן הלוואות שלא כדין. כתוצאה מפעולתם, גרפו החשודים רווחים כספיים ניכרים של עשרות מיליוני שקלים ממעשיהם. על פי החשד, החשודים עשו שימוש במשרדיהם בבורסה ובמקומות נוספים, להפעלה במשך שנים של בנק בלתי מדווח, בו מתנהלת פעילות פיננסית- בנקאית - הלוואות, העברת כספים לחו"ל, ניכיון צ'קים, המרות מט"ח - בהיקפים של מאות מיליוני שקלים בשנה שמגיעים לסכומים של מיליארדי שקלים. מהחקירה עלה חשד כי הפעילות הפיננסית האסורה, הוסוותה כפעילות לגיטימית של מסחר ביהלומים.

הארכת מעצר החשודים בפרשת הבנק המחתרתי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?