נציג רשות המסים בארה"ב לשעבר הורשע בשלוש עבירות של הפרת אמונים

יגאל סער זוכה מעבירות שוחד וסיוע למתן שוחד; כל שבעת הנאשמים בפרשת המינויים ברשות המסים הורשעו

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

יגאל סער, נציג רשות המסים בארה"ב לשעבר, הורשע היום בשלוש עבירות של הפרת אמונים וזוכה מעבירות שוחד וסיוע למתן שוחד, כך לפי הכרעת דין של שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקוה זכריה כספי. השופט הרשיע את סער בכל הפרשיות שיוחסו לו בכתב האישום אך הפחית את סעיפי האישום לעבירות הפרת אמונים.

כל שבעת הנאשמים בפרשה המינויים ברשות המסים הורשעו. פרט למנהל הרשות לשעבר ג'קי מצא שנידון לשנת מאסר וליורם קארשי שנידון לשבעה חודשי מאסר, על כל יתר המורשעים נגזרו עבודות שירות. משפטה של נאשמת נוספת בפרשה, שולה זקן, מתנהל בימים אלו בבית המשפט השלום בירושלים.

סער הורשע בעבירה של הפרת אמונים, בפרשה בה ביקש מיורם קארשי, אחיה של שולה זקן, לסייע לו להתקדם ברשות המסים, תחילה לתפקיד סמנכ"ל, ולאחר כך לתפקיד נציג רשות המסים בארה"ב.

השופט כספי קבע כי "התנהלותו של סער וכל מה שפעל והפעיל, כיוצא בזה יש בהם פגיעה בכל הערכים המוגנים על ידי האיסור הפלילי של הפרת אמונים. עובד הציבור ובמיוחד עובד בכיר כמו סער, המתנהל כך, מידותיו אינן טהורות ואין הוא פועל בדרך של יושר והגינות".

השופט קבע לגבי אמינותו של סער כי "הערכתו של הנאשם אודות יושר מהו, יסודה בראיה מוטעית של היושר", וכי אינו נותן אמון בגרסת הנאשם שביקש להציג גרסה שונה בתכלית מן הדברים שנשמעו בהאזנות הסתר ובראיות הרבות שהוצגו בפני בית המשפט.

בנוסף, הרשיע השופט את סער בשתי עבירות נוספות של הפרת אמונים וציין כי "הפרת האמונים על ידי סער, הסוטה מן השורה, באופן מודע בכך פוגע ממשית בתקינות הפעולה בשירות ציבורי כמו רשות המסים, פוגע בכך גם באינטרס הציבור ובאמצעות מעשה שמידותיו אינן טהורות, מבאיש בסופן של דברים את דרכה של רשות המסים כולה , בעיניי הציבור ופוגע באמונו בה".

במסגרת פרשת רשות המסים הועמדו לדין שבעה נאשמים ופרט לסער כולם חתמו על הסדרי טיעון. ראשון החותמים על הסדר טיעון היה מצא, שנדון לשנת מאסר בפועל לאחר שהורשע לפי הודאתו בארבעה עבירות של מרמה והפרת אמונים ועבירה אחת של סיוע במתן שוחד.

אחריו, הודיע סמנכ"ל למינהל לשעבר ברשות המסים, שמואל בוברוב, כי הגיע להסדר טיעון בשל מצבו הבריאותי. בוברוב הורשע בארבע עבירות של מרמה והפרת אמונים ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות.

זמן קצר לאחר מכן, חתם גם רו"ח קובי בן גור שפעל יחד עם קארשי לקידום ולמינוי מקורביהם באמצעות הפעלת לחצים על מצא, על הסדר טיעון עם הפרקליטות. בן גור הורשע בשתי עבירות של מתן שוחד ובשתי עבירות של שידול עובדי ציבור להפרת אמונים תוך פגיעה בציבור. נגזרו עליו שישה חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות תוך התחשבות במצבו הבריאותי. בעקבות זאת עירערה הפרקליטות לבית המשפט העליון בדרישה שיוטל על בן גור עונש של מאסר בפועל.

סנגוריו של סער מסרו לאחר הכרעת הדין כי "בית המשפט קבע היום סופית שלא היתה שום קבלת שוחד של עובדי רשות המסים בפרשת רשות המסים. אנחנו עדים לעוד מקרה של ניפוח כתב אישום על ידי הפרקליטות, תוך קשירה בין בדלי ראיות בחוטים דמיוניים של השערות וניחושים. בית המשפט ביקר את התנהלות הפרקליטות בניסוח כתב האישום ובחירת העבירות בהן הואשם סער וקבע, כי לא היה מקום להאשימו בעבירות השוחד".

תיק רשות המסים מנוהל על ידי עו"ד יוסי אלון, יוחאי בן שמואל ועמרי קופלר המונחים ע"י מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אביה אלף. סער יוצג על ידי עו"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה