6 שנות מאסר לדוד ואנונו, לשעבר מנהל מחלקת חקירות ומודיעין ברשות המסים

ואנונו הורשע בארבע עבירות של שוחד, עבירה של שיבוש מהלכי משפט, ועבירה על פקודת מס הכנסה

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני מזרחי

שופט בית המשפט המחוזי, דוד רוזן גזר הבוקר (ד') 6 שנות מאסר וקנס של 750 אלף שקל על מנהל מחלקת חקירות ומודיעין שטח לשיבר ברשות המסים, דוד ואנונו. בגזר הדין כתב השופט רוזן כי מעשיו של ואנונו קשים ובזויים וכי: "ואנונו עבר עבירות שהינן מן העבירות החמורות עלי ספר החוקים".

לפני כשבועיים הורשע ואנונו בארבע עבירות של שוחד, עבירה של שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירה על פקודת מס הכנסה כשלא הצהיר על 300 אלף שקל אותם קיבל כשוחד מיוחאי יעיש, אמרגנו של הזמר קובי פרץ.

"ואנונו השתמש בתפקידו הרם ברשות המסים כדי לנצל אזרחים שנזקקו למשרד הממשלתי בו עבד", כתב השופט רוזן בגזר הדין והוסיף: "האזרחים, במצוקתם, בחנו את ההצעה 'הנוחה', שהייתה אמורה לחסוך מהם סכומי כסף משמעותיים. הצעה שהיה בה להשקיע ולסבק בעבירות פליליות שנולדו, הונעו ובוצעו על ידי ואנונו וחבר מרעיו".

לדברי השופט רוזן, בסיס ועיקר לקיום שלטון החוק במדינה, תקינות התנהלותם של מוסדות השלטון והגופים הציבוריים- הינו אמון הציבור: "ואנונו פגע, בפעילותו ארוכת הימים, באמון הציבור במערכת השלטונית. ואנונו פגע באמון הציבור בתהליכים המתרחשים במשרדי הממשלה ובמשרדים מקבילים וכפופים להם. יש במעשיו של ואנונו כדי לקעקע אמון הציבור במנהיגיו ואת בטחונו בטוהר שיקוליהם".

ואנונו הורשע לפי כתב האישום שייחס לו כי בתחילת 2008 נפגש ביחד עם רן הדר ז"ל עם יעיש והשניים הציעו לו לסגור את תיק המס של פרץ בתמורה לסכום של 50 אלף שקל. בהתאם לכתב האישום ולהרשעתו של ואנונו, כשפרץ סרב לשלם הם פנו ליעיש ואמרו לו כי הוא מסובך יותר מפרץ ברשות המסים וכי בתמורה ל-200 אלף שקל יסגרו את התיק שלו במס הכנסה.

בהמשך פרשיה זו, ולאחר שלא סגרו את התיק של יעיש, פנו אליו פעם נוספת והסבירו כי יש הפרדה במס הכנסה בין הליך פלילי לאזרחי והסבירו כי בתמורה לסגירת שני ההליכים המתנהלים נגד יעיש, עליו לשלם 100 אלף שקל נוספים, לגביהם טען ואנונו במהלך עדותו בבית המשפט ובמשטרה כי העבירם לרו"ח ראובן שיף בתמורה לכך ששיף ייצג את יעיש בהליך האזרחי ברשות המסים. ואנונו הסביר כי על סכום זה שיף לא הוציא חשבונית וכי ידע על כך לאחר ששמע זאת מיעיש.

בפרשיה זו הואשם ואנונו בשלוש עבירות של קבלת שוחד פעמיים מיעיש בסכום של 300 אלף שקל ו-50 אלף שקל שביקש מהזמר קובי פרץ ולא קיבל. בנוסף הואשם בפרשיה זו בהליך של שיבוש משפט, שלאחר מעצרו של יעיש על ידי רשות המסים ביקש לברר מה אמר בחקירתו, בעבירה של איומים שביצע נגד יעיש במטרה לעודד אותו לשלם שוחד ובעבירה על פקודת מס הכנסה שלא דיווח על סכומים שקיבל כשוחד בסך של 300 אלף שקל.

השופט רוזן הרשיע את ואנונו כאמור, בשלוש עבירות של קבלת שוחד בפרשיה זו, בעבירה של שיבוש מהלכי משפט בקשירת קשר לביצוע פשע עם הדר ובעבירה על פקודת מס הכנסה.

נוסף על כך הורשע ואנונו בעבירה נוספת של שוחד בפרשייה נוספת, הקשורה למנכ"ל מפלגת קדימה, משה שחורי ואשתו עו"ד דליה שחורי. בפרשייה זו הורשע ואנונו כי ביחד עם הדר ויועצו הפוליטי של שחורי, יואל מוגמי ביקש ואנונו שוחד בתמורה לסגירת תיק שהתנהלנגד עו"ד דליה שחורי ברשות המסים בגין חשבונית פיקטיבית.

בני הזוג שחורי טענו בבית המשפט כי פנו לואנונו כדי לברר היכן עומד התיק ולא במטרה לסגור אותו. השופט רוזן הביעה בהכרעת הדין את עמדתו בנוגע לגרסה זו: "גרסה אחידה זו נשמעה בבית המשפט מעורערת מבסיסה", כתב השופט והוסיף: "הדברים הובהרו בצורה שאין ממנה בבית המשפט וכל מי שנכח בבית המשפט לא יכול היה שלא לקרוא את התמונה נכוחה. בני הזוג שחורי נטשו לפרק זמן, את הפרקליט ששכרו לטפל בהליכים המשפטיים שנפתחו נגד עו"ד שחורי". לפיכך, הרשיע השופט

רוזן את ואנונו בלקיחת שוחד בפרשיה זו."ואנונו השתמש בתפקידו הרם ברשות המסים כדי לנצל אזרחים שנזקקו למשרד הממשלתי בו עבד", כתב השופט רוזן בגזר הדין והוסיף: "האזרחים, במצוקתם, בחנו את ההצעה 'הנוחה', שהייתה אמורה לחסוך מהם סכומי כסף משמעותיים. הצעה שהיה בה להשקיע ולסבק בעבירות פליליות שנולדו, הונעו ובוצעו על ידי ואנונו וחבר מרעיו".

לדברי השופט רוזן, בסיס ועיקר לקיום שלטון החוק במדינה, תקינות התנהלותם של מוסדות השלטון והגופים הציבוריים- הינו אמון הציבור: "ואנונו פגע, בפעילותו ארוכת הימים, באמון הציבור במערכת השלטונית. ואנונו פגע באמון הציבור בתהליכים המתרחשים במשרדי הממשלה ובמשרדים מקבילים וכפופים להם. יש במעשיו של ואנונו כדי לקעקע אמון הציבור במנהיגיו ואת בטחונו בטוהר שיקוליהם".

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר