אושר הסדר הטיעון: 5 שנות מאסר לשגיב נציה, לשעבר בעל השליטה באורליין

נציה הואשם בהזרמת מניות מזויפות בהיקף של 10 מיליון שקל למסחר בבורסה, תוך גריפת תמורתם לחשבונותיו ולחשבונות מקורביו

שני מזרחי
שני מזרחי

בית המשפט אישר היום את הסדר הטיעון בפרשת אורליין וגזר על שגיב נציה 5 שנות מאסר. בחודש ינואר, הגיעו הנאשמים בפרשה להסדר הטיעון לפיו, שגיב נציה, לשעבר בעל השליטה בחברה, ירצה 5 שנות מאסר ויוטל עליו קנס שיקבע בית המשפט. שני הדירקטורים בחברה, דוד נציה וניסים רום, הורשעו בעבירות דיווח מטעה ונגזר עליהם עונש מאסר על תנאי של 12 חודשים. הדירקטורית השלישית, אורלין נציה, הוסרה מכתב האישום.

הבוקר אישר בית המשפט המחוזי את הסדר הטיעון וקבע כי נציה ישלם קנס בסך 150 אלף שקל אותו יוכל לפרוס ל-36 תשלומים. ונציה יחל לרצות את עונשו המאסר בחודש ספטמבר הקרוב. כמו כן, הטיל בית המשפט קנס בגובה 20 אלף שקל על הדירטורים דוד נציה וניסים רום.

שגיב נציה, לשעבר בעל השליטה בחברה הציבורית אורליין

הפרשה התפוצצה ב-2005 כאשר הועלו חשדות לפיהם ארגון פשיעה מנסה להשתלט על החברה הציבורית אורליין ולשאוב ממנה את משאביה, אך אלה הסתיימו בלא כלום. ארבע שנים לאחר מכן, באוקטובר 2005, הגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה כתב אישום נגד נציה וכן נגד שלושה דירקטורים בחברה שהם בני משפחתו ונגד שני גורמים נוספים שסייעו למהלכים הפליליים של אורליין.

אורליין, לפי דיווחי החברה, עסקה באותה תקופה בתחום האלקטרוניקה הבידורית ובמועד מאוחר יותר בתחום ההשקעות. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד חנה קורין, נטען כי נציה ושותפו, אהרון לילוף, ניצלו את שליטתם בחברה לשם הזרמת מניות מזויפות בסדר גודל של 10 מיליון שקל למסחר בבורסה תוך גריפת תמורתם לחשבונותיהם או לחשבונות של מקורביהם.

במהלך התקופה, לפי כתב האישום המקורי, ביצע נציה מעשי תרמית וזיוף ודיווחים כוזבים לבורסה כדי ליצור בפני ציבור המשקיעים מצג שווא של חברה פעילה, ולהניעו לסחור במניותיה, לרבות המניות המזויפות כדי להסתיר את זיוף המניות.

לילוף התאבד במהלך 2005 עם חשיפת הפרשה. ונציה הואשם בשורת עבירות ארוכה, לרבות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, דיווח מטעה בכוונה להטעות לפי חוק ניירות ערך ועבירות מנהלים ועובדים בתאגיד.

כמו-כן, הואשמו בכתב האישום משה סבג, המיוצג על ידי עו"ד רונן רוזנבלום, ואברהם ארביבו המיוצג על-ידי עו"ד שרון דניאלי מטעם הסנגוריה הציבורית. על פי כתב האישום, באמצעות חשבונות השניים הועברו הכספים לידי נציה ומקורביו. סבג וארביבו עדיין לא הגיעו להסדר עם התביעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?