עופר עידה, לשעבר ראש מדור במנהל מקרקעי ישראל, הורשע בלקיחת שוחד

ביוני שנה שעברה, הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב, כתבי אישום נגד בכירים במנהל מקרקעי ישראל בקבלת שוחד תמורת אישורים והנחות

שני מזרחי
שני מזרחי

בית המשפט המחוזי בתל אביב, הרשיע היום את ראש מדור בנייה נמוכה במחוז מרכז במנהל מקרקעי ישראל לשעבר עופר עידה, בעבירות של לקיחת שוחד ואת ששון כהן, שעבד מול המנהל בעבירות של תיווך לשוחד. השניים הודו והורשעו במסגרת הסדר טיעון אליו הגיעו עם פרקליטות מחוז תל אביב. הפרקליטות תבקש לגזור עליהם עונשי מאסר בפועל.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, צבי גורפינקל קיבל היום את הסדר הטיעון בין עידה וכהן לפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), לפיו עידה הודה והורשע בעבירות של לקיחת שוחד והפרקליטות תדרוש עונש מאסר של 15 חודשים בפועל ומי שעבד מול המנהל, ששון כהן הודה והורשע בעבירות של תיווך לשוחד והפרקליטות תבקש לגזור עליו עונש מאסר של 7 חודשים בפועל.

כזכור, בחודש יוני שנה שעברה, הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי), כתבי אישום נגד בכירים במנהל מקרקעי ישראל בקבלת שוחד תמורת אישורים והנחות. הנאשמים העיקריים בפרשה הם עידה, שכיהן בעבר כראש מדור חוזים במנהל וששון כהן, מאכער הפועל מול המינהל ומול גופים ציבוריים אחרים.

לפי כתבי האישום בחודש אוקטובר 2007 הוחדר סוכן משטרתי סמוי למחלקת החוזים במחוז המרכז של המינהל כעובד במשרת סטודנט. הסוכן יצר קשרי עבודה וחברות עם עידה, שכעבור זמן החל להציע לו לבצע עימו פעולות שונות שלא כדין בתמורה לכספי שוחד שיקבל ויחלוק עימו. לפי כתבי האישום בכמה הזדמנויות ביקש עידה מהסוכן להנפיק שוברים לתשלום דמי ההיתר על הקרקע בסכומים נמוכים מאלה שהגיעו למינהל תמורת שוחד. כמו כן ביקש ממנו לא לסרוק מסמכים בתיקי המינהל כמתחייב כדי לטשטש את עקבות מעשיו. בנוסף, הפיק עידה היתרי בנייה למרות חריגות בנייה ובמקרים שלולא השוחד לא היה ניתן בהם היתר, תוך שהוא עובר עבירות של מרמה, דרישות כוזבות על ידי איש ציבור והעלמת מסמכים.

עידה כאמור, הודה והורשע בשורה של עבירות לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, דרישות כוזבות על ידי איש ציבור , הפרקליטות תבקש לגזור עליו עונש מאסר ממושך של 15 חודשים בפועל וקנס בסכום של 25 אלף שקל. כהן הודה והורשע בשורה של עבירות תיווך לשוחד והפרקליטות תבקש לגזור עליו 7 חודשי מאסר בפועל ו-15 אלף שקל קנס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"