מערכת המחשוב נט המשפט מקרטעת - השופטים זועמים

ורדה אלשיך לשופטים: בתוך כמה ימים ניתן יהיה לחזור לעבודה יותר נורמלית

נורית רוט, פרשנות
נורית רוט
נורית רוט, פרשנות
נורית רוט

מערכת המחשוב של הנהלת בתי המשפט, נט המשפט, נהפכה כבר מזמן לשנואת נפשם של השופטים. אלה טוענים כי היא מסרבלת את העבודה במקום לייעל אותה.

בשבוע שעבר נאלצה דוברות בתי המשפט לפרסם הודעה רשמית בעניין, לפיה "בימים האחרונים התרחשו תקלות במערכת נט המשפט, שגורמות לשיבוש העבודה התקינה של משתמשים רבים במערכת - ומכבידות על ניהול ההליכים. ספקיות המחשוב עושות מאמצים רבים למצוא פתרון לבעיה. בשל המצב, ייתכנו בימים הקרובים שיבושים בעבודת בתי המשפט ואף דחייה של מועדי דיונים".

ביום רביעי הודיע מנהל בתי המשפט השופט משה גל לשופטים כי "בעקבות ישיבה נוספת עם המנכ"לים של הספקיות ובחינת הפעילות לאיתור התקלות, מסתמן פתרון שייבחן מחר לקראת סוף היום". גל המליץ לשופטים לשמור משפטים בעבודה בתוכנת Word, ולא באמצעות המערכת.

רצף התקלות הביא לתגובה נזעמת של שופטים רבים. בעקבותיהם שלחה ביום חמישי יו"ר נציגות השופטים ורדה אלשיך מייל לשופטים. שבו כתבה: "הכול (הכוונה גם לחברות) מבינים שהתקלה חמורה. בתוך כמה ימים ניתן יהיה לחזור לעבודה יותר נורמלית".

אלשיך כתבה עוד כי "הכל (הכוונה גם לחברות) מבינים שהתקלה חמורה ומבחינתנו חמורה מאד, ומשבשת את הפעילות עד כדי כמעט אי יכולת לעבוד. איש אינו מתנער מאחריות ואיש אינו טוען שאין בעיה. עם זאת ברור שאי אפשר לפתור את הבעיה ביום אחד. יש רגליים לתקווה כי היום בסוף היום, לאור ניסיון שנעשה מאתמול והיום, לגבי אחד הרכיבים ניתן יהיה לבדוק אם התקלה אותרה. אם כך הוא הרי שבתוך כמה ימים ניתן יהיה לחזור לעבודה "יותר נורמלית", ותוך זמן לא ממושך נוסף (במכוון אינני כותבת לוחות זמנים) ניתן יהיה לקוות שהתקלה מאחורינו.

אלשיך כתבה לשופטים: "כן, אני יודעת, זה קשה, בלתי אפשרי, נורא - גם אני בין הסובלים. על כן אם הגענו עד כאן, בואו "נסבול" עוד יום יומיים כדי לדעת אם הנושא מאחורינו".

"יש לי בקשה אישית", הוסיפה השופטת, "קחו פסק זמן עם המיילים של התלונות, זה לא עוזר, אלא אם זה 'משחרר קיטור' למישהו באופן ספציפי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה