יאט"א מתנגד להצעת החוק למתן פיצוי לנוסעים שטיסתם תצא באיחור

מנכ"ל הארגון בישראל, קובי זוסמן, אמר, כי יאט"א דורשת להבחין בין חברות תעופה סדירות לחברות שכר

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

הארגון הבינלאומי של חברות תעופה סדירות - יאט"א, בישראל, מתנגד להצעת החוק לפיה נוסעים שטיסתם תצא באיחור של 8 שעות ומעלה יפוצו ע"י חברות התעופה. מנכ"ל הארגון, קובי זוסמן, אמר ל-TheMarker, כי יאט"א דורשת להבחין בין חברות תעופה סדירות לחברות שכר.

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ כרמל שאמה-הכהן, דנה השבוע (ב') בהכנה לקריאה ראשונה של הצעת חוק פיצוי וסיוע לנוסעים עקב עיכוב או דחייה בטיסה, של חבר הכנסת אחמד טיבי.

לדברי זוסמן, "בניגוד לחברות תעופה שכר, לחברות תעופה סדירות נהלים פנימיים ברורים ומסודרים בנושא כיצד יש לטפל בנוסעים של טיסות מעוכבות. בנוסף, אם בוחנים היטב מה קרה לחברות התעופה ב-2010 בישראל, רואים כי חלק ניכר מהעיכובים נבעו מסיבות אשר אין ביכולתן למנוע כמו: שביתת פקחי טיסה במרחב האווירי של קפריסין - בה עוברת כל תנועת המטוסים לנתב"ג וממנה; שביתה של עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת) בנתב"ג; הפרצות הר געש באיסלנד או מזג אווויר קיצוני באירופה וארה"ב. אני מניח ברמת וודאות גבוהה, כי עיקר העיכובים או חוסר הטיפול בנוסעים הוא אצל חברות השכר".

הוועדה קבעה הגדרות לפיהן ייחשב נוסע כנוסע הזכאי להטבות בגין החוק ואישרה, כי נוסע שביצע צ'ק-אין בשדה התעופה, או נוסע שקיבל הודעה על העברתו מטיסה, שלגביה הונפק לו כרטיס טיסה, ייחשב כזכאי להטבות שיקבעו החוק.

לעומת זאת, אם לא שולמה תמורה עבור כרטיס טיסה או אם הכרטיס נקנה בתעריף מיוחד שאינו ניתן לציבור באופן ישיר או עקיף (למעט חברות בתוכנית הטבות של מפעיל הטיסה או המארגן), הנוסע לא יהיה זכאי לקבלת ההטבות שמציע החוק במידה והטיסה תתעכב או תבוטל.

עוד אישרה הוועדה את שורת ההטבות שיקבלו הנוסעים מתוקף החוק, בהתאם לזמן דחיית הטיסה או ביטולה, ההטבות יכללו מזון ומשקאות בהתאם לזמן ההמתנה, אירוח בבית מלון - אם נדרשת שהייה של לילה אחד או יותר, שתי שחות טלפון ומשלוח הודעה בפקס או במייל, פיצוי כספי על טיסה שבוטלה ועוד.

ההצעה קובעת תנאים ונסיבות שבהתקיימם נוסע יהיה זכאי להטבות בשל ביטול, עיכוב או סירוב להעלותו לטיסה. ההטבות כוללות סיוע ללא תשלום, החזר הוצאות, כרטיס טיסה חלופי ופיצוי כספי. כמו כן, מוצע לחייב את מפעיל הטיסה להביא לידיעת הנוסע את זכויותיו, באופן ברור ובולט. עוד מוצע לקבוע כי תלונות בנוגע למפעילי טיסה ומארגני תיור שאינם פועלים בהתאם להוראות החוק יופנו לממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד התמ"ת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?