התוכנית של הרב ערוסי: שופטים יחויבו להתייחס למשפט העברי בכל פסיקה

ערוסי, ד"ר למשפטים וחבר הרבנות הראשית: צריכים להחליט אם זוהי מדינת היהודים; יש אלטרנטיבה לבית המשפט ■ "אנו נעלה על סדר היום הציבורי את נושא משפט התורה כדי שכלל הציבור במדינה יידע שיש אלטרנטיבה שיפוטית לבתי המשפט בהם הדיונים מתקיימים במשך שנים, ללא דיסקרטיות, ובעינוי דין שאין כדוגמתו"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

חבר מועצת הרבנות הראשית, הרב רצון ערוסי, גיבש תוכנית להטמעת המשפט העברי בישראל. לפי התוכנית של ערוסי, שתוצג מחר בכנס העולמי למשפט התורה, ייקבע בחוק כי כל הצעת חוק שתעבור בכנסת תחויב בחוות דעת של המשפט העברי. ערוסי גם מתכנן לקבוע שכל שופט בבית המשפט העליון יחויב להתייחס למשפט העברי בכל פסיקה, ושופטים יחויבו לעבור ימי עיון והכשרה במשפט העברי.

ערוסי מתכנן להציג את הדברים בכנס שייערך מחר בירושלים בהשתתפות שר המשפטים יעקב נאמן, השרים אלי ישי, משולם נהרי, יעקב מרגי, דניאל הרשקוביץ ומיכאל איתן, הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, הרב הראשי לצה"ל תא"ל רפי פרץ ומאות דיינים מכל רחבי העולם.

"זאת חובתנו כמדינת היהודים", אמר ערוסי - הרב של קריית אונו ובעל דוקטור למשפטים מאוניברסיטת תל אביב. "צריכים להחליט אם זוהי מדינת היהודים או לא. אני לא אחייב כל אדם שניגש למשפט להיבדק אם הוא אוכל כשר או שומר שבת, אבל המדינה כמדינה יהודית צריכה יותר מלקחת בחשבון את המשפט העברי".

לדברי ערוסי, "אנו נעלה על סדר היום הציבורי את נושא משפט התורה כדי שכלל הציבור במדינה יידע שיש אלטרנטיבה שיפוטית אחרת לבתי המשפט בהם הדיונים מתקיימים במשך שנים, ללא דיסקרטיות, ובעינוי דין שאין כדוגמתו".

כבר בשנה שעברה עורר הכנס סערה, כאשר נאמן נאם בו והכריז כי "יש להחזיר עטרה ליושנה, שמשפט התורה יהיה המשפט המחייב במדינת ישראל. יש להחזיר למדינת ישראל את מורשת האבות, את דברי התורה הראשונים והאחרונים, שבהם יש פיתרון מלא לכל הדברים שאנחנו עוסקים בהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים