איך מתמודדת קופת חולים מאוחדת עם דו"ח מבקר המדינה? שוכרת שישה משפטנים בכירים

הקופה אינה מוסרת מה עלות העסקתם, מי מממן את שכרם ואם ההתקשרות עמם אושרה על ידי דירקטוריון הקופה

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

דו"ח מבקר המדינה על קופת חולים מאוחדת, שהתפרסם בשבוע שעבר, עדיין לא הוביל למסקנות אישיות מצד המוזכרים בו. מנגד, משקיעה הקופה מאמצים רבים בהתמודדות עם ממצאי מבקר המדינה והמלצותיו. ל-TheMarker נודע כי הקופה מעסיקה בימים אלה ובחודשים האחרונים לא פחות משישה עורכי דין ומשפטנים מהשורה הראשונה, שתפקידם לסייע לה להתמודד עם ממצאי המבקר.

בין המשפטנים שמאוחדת שכרה את שירותיהם - השר לשעבר פרופ' שמעון שטרית, מומחה במשפט ציבורי. שטרית אמר בעבר בעניין מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, כי "מבקר המדינה הנוכחי הוא סוס דוהר שצריך לרסן אותו, אבל עדיף סוס דוהר מסוס עצל".

בנוסף מלווה את הנהלת הקופה זה כמה שנים, וגם בימים אלה, עו"ד ד"ר אברהם וינרוט ממשרד י' וינרוט ושות'. עוד מלווה את הקופה עו"ד מוטי בס, לשעבר מנכ"ל משרד מבקר המדינה, שעזב לפני ארבע שנים את המשרד בטריקת דלת תוך חילופי האשמות קשים בינו לבין לינדנשטראוס. בס, המכיר מבפנים את שיטות העבודה במשרד מבקר המדינה ואת המגבלות החלות עליו, מלווה את הקופה זה כמה חודשים, עוד לפני פרסום הדו"ח, בהתמודדות הממושכת שלה מול המבקר.

משרד עורכי הדין הרביעי המלווה את הקופה הוא משרד חיים ברנזון, המתמחה בדיני עבודה. המשרד מופקד על הנושאים שעלו בדו"ח הקשורים לשכר ופועל מול הממונה על השכר באוצר בנוגע לדרישות הממונה להשבת שכר והטבות עודפים שקיבלו עובדי הקופה.

על התחום הפלילי מופקד עו"ד שמעון דולן, המייעץ לקופה בכל הקשור להיבט הפלילי של דו"ח מבקר המדינה. כזכור, המבקר העביר שש פרשיות שונות מתוך הדו"ח שבהן עלה חשד לפלילים, ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. פרטים מתוך החקירה לחשודים. בנוסף, פועלים כבר שנים רבות עבור מאוחדת עורכי הדין הקבועים של הקופה, דן גיורא ומומי דהן.

במאוחדת לא מסגירים את הסכומים שמשלמת הקופה עבור שירותיהם של עורכי הדין השונים ומי מממן את שכרם, ולא השיבו גם לשאלה אם דירקטוריון הקופה אישר את ההתקשרות עמם.

הקופה מסרה בתגובה: "מאוחדת בוחנת את ממצאי דו"ח מבקר המדינה והמתחייב ממנו. הכל על פי חוק ועל פי הנחיות מנכ"ל משרד הבריאות. התייחסות לשאלות פרטניות על עניינים שנכללו בדו"ח, ובוודאי בנושאים שהמבקר לא מצא לנכון להכלילם בו, תימסר רק לאחר תום בחינת הדברים, גיבוש ההמלצות האופרטיביות ועדכון הגורמים המוסמכים".

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"