40 הצעירים המבטיחים 2010 - המשפטנים

מגזין TheMarker
מגזין TheMarker

ד"ר יגאל מרזל
במסלול הישיר לעליון

תפקיד: שופט בבית המשפט המחוזי בירושלים
גיל: 38
מצב משפחתי: נשוי + 3

רזומה: לאחר שמרזל סיים בהצטיינות יתרה את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית ב-1996, הוא התמחה אצל נשיא בית המשפט העליון דאז, אהרן ברק. האחרון לא ויתר על שירותיו של מרזל בתום שנת ההתמחות, ומינה אותו לעוזרו המשפטי, תפקיד שבו היה מעין יד ימינו, סייע בכתיבת חוות דעת ופסקי דין וספג את משנתו של הנשיא הדומיננטי במשך שמונה שנים. ב-2002 סיים דוקטורט באוניברסיטה העברית בנושא "המעמד החוקתי של מפלגות פוליטיות". לאחר מכן שהה באוניברסיטת ניו יורק כחוקר אורח. לאחר שובו לישראל החל מרזל לכהן כרשם בבית המשפט העליון ובאוקטובר 2009 מונה לשופט מחוזי. בין לבין הספיק לחבר שני ספרים ולהרצות באוניברסיטה העברית.

המודל שלי: "נשיא בית המשפט העליון לשעבר, פרופ' אהרן ברק".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "בעוד חמש שנים אהיה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים".

ועוד משהו: מבין השופטים המכהנים כיום בבתי המשפט המחוזיים, מרזל הוא השופט שמונה למחוזי בגיל הכי צעיר - 37.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: שופטים לא רבים מגיעים בגיל כה צעיר לבית המשפט המחוזי, וודאי שלא לבית המשפט העליון (גם בכהונת רשם). התקדמותו המטאורית של מרזל אינה מקרית. היא נובעת משילוב של בקיאות רבה בכל תחומי המשפט, קשרים מצוינים בעולם המשפט (ברק בעבר ונשיאת בית המשפט העליון הנוכחית, דורית ביניש, בהווה). בנוסף, מזג טוב ונועם הליכות הופכים אותו לאדם ולשופט אהוד ביותר. באמצעות כל אלה, ועם ההישגים המרשימים שאליהם הגיע עד היום, לא קשה להמר שביום מן הימים יכבוש מרזל כיסא קבוע כשופט בבית המשפט העליון.

אורלי ג'רבי
הקפיצה את תחום דיני העבודה

תפקיד: שותפה ומנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד עו"ד הרצוג, פוקס, נאמן
גיל: 38
מצב משפחתי: נשואה + 3

רזומה: ג'רבי סיימה בהצטיינות את לימודי התואר הראשון והתואר השני במשפטים באוניברסיטה העברית. משם היא נחטפה ב-1996 היישר למשרד עורכי הדין הגדול בישראל - הרצוג, פוקס, נאמן. תחילה כמתמחה, בהמשך כשכירה במשרד ומ-2003 היא שותפה בו. ג'רבי היתה ממקימי מחלקת דיני עבודה במשרד והצעידה את המחלקה למעמדה הנוכחי כמובילה בתחום. עם לקוחותיה נמנים גופים בינלאומיים ומקומיים מהמגזר הציבורי ומהמגזר הפרטי - קבוצת פיליפס, קבוצת HP, חברת החשמל, רשות שדות התעופה, חברות היי-טק ורבים אחרים. מעבר לניהול המחלקה לדיני עבודה, ג'רבי היא מרצה מבוקשת בתחום בישראל ומחוצה לה, במוסדות אקדמיים שונים, בימי עיון ובהשתלמויות בדיני עבודה.

המודל שלי: "במישור האישי - בעלי, אלון ליפוביץ, שהוא אדם מאוזן, רגוע, אופטימי ואב מדהים. במישור המקצועי - הן קברניטי המשרד שהאמינו בי והעניקו לי הזדמנויות רבות להוביל מתחילת הדרך, והן אנשי הצוות המעולים של המחלקה, שבזכותם הגענו יחד להישגים מרשימים".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "אמשיך לגדול ולהתפתח בתחום דיני העבודה בהרצוג, פוקס, נאמן ולהעמיק את העיסוק גם בזירה הבינלאומית".

ועוד משהו: בצעירותה היתה אלופת ישראל בג'ודו.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: ג'רבי היתה חלוצה בהכנסת התחום המשפטי של דיני עבודה למשרד מסחרי גדול. כיום המחלקה אותה היא מובילה היא אחת הגדולות בפירמה. בגילה הצעיר, ג'רבי כבר צורפה לפורום המנהל של הפירמה כאות לאמון שנותנים בה.

ד"ר קרן אזולאי
הצטיינות, חריצות וצניעות

תפקיד: עוזרת משפטית בכירה לנשיאת בית המשפט העליון
גיל: 33
מצב משפחתי: נשואה + 2

רזומה: אם עולם המשפט היה פופולרי כמו עולם הכדורגל הייתם מכירים את ד"ר אזולאי כפי שאתם מכירים את יוסי בניון. שניהם גדלו בדימונה, שניהם הצטיינו בתחומם, שניהם התפתחו מקצועית בחו"ל ושניהם זוכרים לעיירה שממנה הגיעו חסד נעורים. אזולאי סיימה לימודי תואר ראשון משולב במשפטים ומדעי המדינה באוניברסיטה העברית והצטיינה בהישגיה ובמעורבותה החברתית. פרויקט עידוד השכלה גבוהה שהובילה בדימונה זכה להצלחה אדירה - כל בוגרי התיכון שם עברו את מבחני הבגרות במתמטיקה. בתום ההתמחות אצל שופט בית המשפט העליון יצחק זמיר והשופטת מוסיה ארד בבית המשפט המחוזי בירושלים, שבה אזולאי לבית המשפט העליון והיתה העוזרת המשפטית של השופטת דאז דורית ביניש. לאחר שנתיים טסה לארה"ב וסיימה תואר שני ודוקטורט בהצטיינות באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. עבודת הדוקטורט שלה בחנה מודלים לפתרון סכסוכים חברתיים-ערכיים. היא נשארה שנתיים לעבוד במחלקת ליטיגציה במשרד בניו יורק שבמסגרתו כתבה עתירות לבית המשפט העליון של ארה"ב. לפני כשנה קיבלה טלפון מהנשיאה ביניש, ארזה את המשפחה וחזרה לירושלים.

המודל שלי: "נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, שממנה למדתי לחשוב, לכתוב, ולזכור שמאחורי כל מספר תיק ניצב אדם, עולם ומלואו".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "היופי במקצוע המשפטי טמון באפשרויות המגוונות, ואני מקווה למצוא עצמי בעתיד בתפקיד שבו אוכל לתרום ולהמשיך להתפתח מבחינה מקצועית".

ועוד משהו: כשסיימה את קורס הקצינות כמצטיינת הקורס קיבלה את סיכת המ"מ מראש הממשלה דאז שמעון פרס.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: אזולאי היא בדיוק מסוג האנשים שכל כך חסרים בעולם המשפט היום, כדי להעשיר אותו בתפיסות עולם רעננות. היא צעירה מזרחית, מבריקה, נעימת הליכות שצמחה בעיירת פיתוח. לצד התפיסה החברתית המפותחת היא רכשה תארים מתקדמים ועבדה כעורכת דין בלב המידטאון הטורפני של ניו יורק. והכל בהצטיינות, בחריצות ובצניעות.

רונן רוזנבלום
מהצווארון התכול לצווארון הלבן

תפקיד: עורך דין בתחום הפלילים
גיל: 38
מצב משפחתי: נשוי + 2

רזומה: לאחר קריירה ביחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית במשטרה (יאחב"ל), שבה עסק בין היתר בפרשת הבנק למסחר, פתח רוזנבלום ב-2004 משרד. בעבודה קשה, תוך כדי שהוא מסתייע בניסיון שצבר במשטרה, הפך רוזנבלום לאחד המובילים בתחום ההימורים באינטרנט (ייצג את ראובן גבריאלי) ויש לו דריסת רגל משמעותית בתחום עבירות הלבנת הון. גולת הכותרת התקשורתית שלו היא ייצוג, יחד עם עורכי הדין דוד ליבאי ונתי שמחוני, של ארקדי גאידמק בפרשת הלבנת ההון. בתחום ניירות ערך הוא מייצג בין השאר נאשם בפרשת זיוף תעודות המניה בחברה הבורסאית אורליין. את הכדורגלן לשעבר, פליקס חלפון, ייצג בעבירות מס.

המודל שלי: "אין דמות מסוימת שהשפיעה על הקריירה שלי".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "בשורה הראשונה של עורכי הדין בתחום עבירות כלכליות".

ועוד משהו: רוזנבלום הוא סוליסט שעובד ללא מתמחה. עו"ד נטלי פרנץ ממשרדו מסייעת לו בעבודה על חומר משפטי.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: קצב ההתקדמות של רוזנבלום מהרגע שפתח משרד עצמאי מרשים ביותר. מי שפילס דרך בשורות הצפופות של הסניגורים בתחום הצווארון הלבן במשך תקופה כה קצרה, יוכל בתוך כמה שנים להגיע לשורה הראשונה בתחומו.

ציפי גז
אימת שוק ההון

תפקיד: היועצת המשפטית של מחלקת חקירות ומודיעין ברשות ניירות ערך
גיל: 38
מצב משפחתי: נשואה + 2

רזומה: בשלוש השנים האחרונות גז מספקת ליווי משפטי לחקירות רשות ניירות ערך, כולל חקירות הדגל בנוגע להרצת ניירות ערך בבית ההשקעות פסגות. קודם לכן היתה פרקליטה בפרקליטות מיסוי וכלכלה. במשך שמונה שנים וניהלה משפטים פליליים נגד פעילי שוק ההון שסרחו. דווקא התיק שבו הפסידה בנוגע להרצת מניית פרטנר, תיק אופמת, נחשב לזה שסלל את הדרך להקמת בית משפט כלכלי. גז סיימה בהצטיינות את התואר הראשון והתואר השני במשפט באוניברסיטה העברית, התמחתה אצל עדנה ארבל כשהיתה פרקליטת המדינה, ובקרב הקולגות נחשבת למקצועית ולבעלת ניסיון רב. העובדה שהיתה פרקליטה פעילה בעבר היא בבחינת ערך מוסף. חוץ מייעוץ צמוד למחלקת החקירות, למשל בנוגע לחוקיות תרגילי חקירה שונים, מייצגת גז באופן קבוע את הרשות בהארכות מעצרים ובבקשות המוגשות לבית המשפט.

המודל שלי: "שופטת בית המשפט העליון, מרים נאור". גז עשתה אצלה טרום התמחות בבית המשפט המחוזי בירושלים ולמדה ממנה כיצד להתבונן בראיות במשפט פלילי.

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "אולי בשיפוט ואולי אתקדם במגזר הציבורי לתפקידים אחרים".

ועוד משהו: בכיתה ד' היתה אלופת הכיתה בשחמט.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: בזכות המצוינות ובשל הניסיון יוצא הדופן שרכשה הן כתובעת בתחום שוק ההון והן כיועצת של חוקרי ניירות ערך.

בחזרה לדף הראשי - 40 הצעירים המבטיחים 2010

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?