בוררות בין עו"ד יוסי שגב ורוני מאנה: נלחמים על השאריות מהתביעות של גאידמק

ביהמ"ש לא יתערב בהליך הבוררות המתנהל בין מאנה לשגב עד לאחר פסק הבורר, כך קבע בית המשפט המחוזי בת"א

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

בית המשפט לא יתערב בהליך הבוררות המתנהל בין איש העסקים רוני מאנה והחברה בשליטתו רוי נדל"ן גרופ לבין עו"ד יוסי שגב, עד לאחר שיינתן פסק הבורר, כך קבע אתמול השופט יהודה זפט מבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בתחילת השבוע הגיש מאנה בקשה לקבוע כי הבורר עו"ד יורם אלרואי יוסמך להכריע בשאלה אם מסמכים מסוימים שהוגשו במסגרת הליך שזה יחווה דעתו בעניין חיסיון המסמכים. השופט כאמור לא קיבל את בקשתו של מאנה והורה להחזיר את הדיון לבוררות עד תומה, אז יוכלו הצדדים לבקש לבטלה.

מאנה פעל כמתווך בעבור ארקדי גאידמק ויוסי שגב היה אחד מעורכי דינו של גאידמק ובשלב מסוים אף ביקש לרכוש ממנו את השליטה בחברה הציבורית אוסיף. שגב החזיק ביפוי כוח כללי בלתי חוזר מאת גאידמק.

בין מאנה לשגב סכסוך שנדון בבוררות, במסגרתו תובע שגב 8 מיליון שקל בעבור שכר טרחה. מאנה הגיש תביעה שכנגד בסך 15.6 מיליון שקל בשל נזקים שלטענתו שגב גרם לו וכן להשבת תשלומים שקיבל על חשבון שכר טרחתו. שגב טען בתביעתו כי מאנה מתחמק באופן בוטה מתשלום שכר טרחה עבור שירותים משפטיים שהותירו בידיו סכומים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

שגב טוען בתביעתו כי לפי הסכם שכר הטרחה בינו לבין מאנה היה אמור האחרון לשלם לו 15% בתוספת מע"מ מכל סכום, זכות, מניות, אופציות או טובת הנאה אחרת שיקבל בהליך משפטי מול גאידמק. מאנה שילם לשגב 100 אלף דולר בעבור הטיפול המשפטי בשנה הראשונה והתחייב לשלם 60 אלף דולר לחצי שנת טיפול משפטי נוספת. לשיטת מאנה, שגב פעל תוך ניגוד עניינים חמור בין ייצוגו של מאנה וחברה שבשליטתו לבין ייצוגו של גאידמק, תוך הפרת חובות האמון שלו כלפי מאנה.

מאנה ביקש לקבל לידיו את יפוי הכוח שמסר גאידמק לשגב, ואולם האחרון סירב להעביר את יפוי הכוח בטענה שהוא חסוי. שגב העביר לבורר יפוי כוח מושחר ומצונזר כולו, למעט כותרת המסמך. לגרסת מאנה, אף שהבורר קבע כי במקרה של מחלוקת בין הצדדים בנוגע ליפוי הכוח הוא יפנה לבית המשפט בשאלה בעניין, הוא לא עשה כן.

לטענת מאנה, חשיפת יפוי הכוח נחוצה לצורך ניהול הליך הוגן. מהבקשה שהגיש מאנה עולה כי הוא שילם לשגב 700 אלף שקל בעבור ייצוג בהליכים מול גאידמק במסגרתם הושגה פשרה. לפי הפשרה, מאנה אמור היה לקבל 10.3 מיליון שקל ב-2009 אך בפועל גאידמק לא קיים את הוראות הפשרה ולא שילם לו במועד. לטענת שגב בתביעתו נגד מאנה הסכמי שכר הטרחה שלו מעולם לא קבעו כי תשלום בפועל של הפשרה בין גאידמק למאנה הוא תנאי לקבלת שכר טרחתו. שגב מוסיף כי מאנה קיבל שטרות וכספים מגאידמק.

במקביל הוגשו תביעות נוספות נגד גאידמק והוטלו עיקולים על נכסיו. לשיטת מאנה, שגב החל לייצג את גאידמק במקביל תוך שהוא מחזיק בשטרי נאמנות של גאידמק שנועדו להבטיח את ביצוע הסכם הפשרה ולא למימוש שטרי החוב. לטענת מאנה, "שגב עשה זאת, כפי הנראה, מתוך "החלטה עסקית" אסטרטגית, לפיה "פוטנציאל ההשתכרות" מגאידמק משתלם וכדאי לו מבחינה כלכלית הרבה יותר משכר הטרחה שהיה אמור להשתלם לו, אם היה מייצג את מאנה כראוי".

את מאנה מייצג עו"ד מורן מאירי ולירון כהנא ממשרד מטרי, מאירי ושות'. שגב מיוצג על ידי עו"ד רנן גרשט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"