פשרה: רשות השידור תשלם 305 אלף שקל לעיתונאית נעמי לויצקי בשל הורדת תוכניתה מהאוויר

לויצקי טענה כי פוטרה לאחר חצי שנה למרות שסיכמה עם משה גביש כי תוכניתה בערוץ 1 תשודר כשנה לפחות

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

רשות השידור תשלם לעיתונאית ולסופרת נעמי לויצקי 225 אלף שקל בגין פיטוריה מתפקידה כעורכת ומגישת התוכנית "מקורות יודעי דבר" ששודרה בערוץ 1. כך נקבע בהסכם גישור בין הצדדים שקיבל השבוע תוקף של פסק דין על ידי שופטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים. בנוסף לסכום זה, שילמה רשות השידור ללויצקי לפני מספר חודשים כ-80 אלף שקל במהלך ההליך המשפטי.

לפי הסכם הגישור שנערך באמצעות המגשרים פרופ' מוטי מירוני ובתו הילה מירוני, רשות השידור תשלם ללויצקי 48 אלף שקל בגין אי הודעה מוקדמת ופיצויי פיטורים. בנוסף ישולם לה 96 אלף פיצויים בגין פיטורין שלא כדין, 56 אלף שקל בגין החזר הוצאות, תנאים נלווים והשלמת הפרשות והפרשי שכר. כמו כן תשלם הרשות 25 אלף שקל בשל הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין.

לפני כשנה הגישה לויצקי תביעה בסך 800 אלף שקל נגד רשות השידור והיו"ר לשעבר משה גביש, לאחר שלטענתה התוכנית שהגישה הופסקה בתום שישה חודשים בלבד, והיא פוטרה מעבודתה אף שהובטח לה כי תעבוד ברשות לפחות שנה.

לגרסת לויצקי, באוגוסט 2007 היא נפגשה עם גביש, שהציע לה להנחות מגזין תקשורת שבועי בערוץ הראשון. לויצקי ציינה בתביעה, שהוגשה על ידי עו"ד ארנה לין, כי לה ולגביש היכרות אישית עמוקה ורבת שנים, שכללה גם מערכת יחסים "אישית-אינטימית". לטענתה, בעקבות היכרותם והתחייבותו של גביש שהתוכנית תשודר תשעה חודשים לפחות, היא הסכימה להצעתו.

לויצקי, לפי התביעה, חששה שהבאתה לערוץ תגרור ביקורת מצד עובדי הרשות ומנהליה, בשל העסקתה בתקופה בה עובדים רבים מפוטרים מרשות השידור. גביש אמר לה שעל פיו יישק דבר ברשות. "תבטחי בי נעמי, אשמור עלייך ושקלאר (מוטי שקלאר, מנכ"ל רשות השידור) עושה מה שאני אומר לו. הוא לא רלוונטי וממילא כבר הלכתי לראש הממשלה ודרשתי ממנו להדיח אותו".

לטענת לויצקי הסוכן שלה סיכם עם רשות השידור כי ישולם לה שכר של 90% משכר מנכ"ל רשות השידור. באותה עת השתכר המנכ"ל כ-34 אלף שקל ברוטו. כלומר השכר החודשי ברוטו עליו סוכם לדבריה היה כ-31 אלף שקל. רשות השידור הבהירה במשא ומתן כי לשיטתה לויצקי היתה זכאית ל-24 אלף שקל.

ביוני 2008 קיבלה לויצקי מכתב מאורי לוי שהודיע לה על הוצאת התוכנית לחופשה החל בתחילת יולי, בשל החלטת הוועד המנהל לצמצם את מספר התוכניות המשודרות כחלק מתוכנית חירום של הרשות להתמודד עם הגירעון התקציבי אליו נקלעה. זמן קצר לאחר מכן נשלח ללויצקי מכתב פיטורים בעקבות הורדת התוכנית. לדבריה הדבר נעשה ללא שימוע ובניגוד גמור להסכמות עם לוי וגביש.

במסגרת הסכם הגישור נכתב כי המגשרים השתכנעו כי לויצקי שימשה עורכת ומגישת התוכנית בגלל כישוריה כעיתונאית חוקרת ואמיצה, וחיבור שני ספריה "העליונים" על בית המשפט העליון ו"כבודו" על הנשיא בדימוס אהרן ברק וכי הפסקת עבודתה ברשות נעשתה שלא כדין. בנוסף נכתב כי משה גביש, שיוצג על ידי עו"ד דוד ליבאי, פעל על פי כללי מינהל תקין ושיקולים עניינים בלבד, וללא כל שיקולים אישיים או אחרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"