בית המשפט: "פתיחת ערוץ הספורט 5+ live לא גרמה לדילול התכנים בערוץ הספורט הבסיסי 5+"

בימ"ש דחה תביעה ייצוגית בה נטען כי החברות דיללו את התכנים בערוץ ואילצו לקוחות לרכוש את ערוץ 5+ live

נורית רוט, פרשנות
נורית רוט
נורית רוט, פרשנות
נורית רוט

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה השבוע בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסכום 63 מיליון שקל נגד ערוץ הספורט וחברת הלווין "יס". בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד רעות בן זאב, טען לקוח של החברה כי השתיים הפרו התחייבותם כלפי הלקוחות בשל השקת ערוצי ספורט חדשים אליהם הועברו תכני השידור, באופן שנפגעה איכות השידורים בערוץ ספורט 5 +. לפי הנטען, דילול התכנים אילץ את לקוחות יס לרכוש מנוי גם לערוץ 5+ live, בתוספת תשלום.

יס וערוץ הספורט טענו כי התובע לא הוכיח את טענתו בדבר דילול תכנים, לא מבחינה כמותית ולא מבחינה איכותית. לטענתם, השקת הערוצים החדשים לא נועדה לגרוע מהתכנים המשודרים בערוץ ספורט 5+ ולפגוע באיכותו, אלא לאפשר שידור תכנים נוספים שקודם לכן לא היה היכן לשדרם.

"מוכן אני לקבל כי ייתכנו מקרים של דילול תכנים בהם ערוץ מסוים יהפוך להרבה פחות אטרקטיבי בעיני מרבית הצופים, באופן שיהיה בכך כדי להקים למנויים עילת תביעה טובה. ... אך לשם כך יש צורך להראות - כבר בשלב הבקשה לאישור התובענה ובאופן לכאורי - פגיעה מובהקת באיכות השידורים לפי השקפתם של צופים רבים. אין די בכך שהמבקש מצביע על שינוי זה או אחר שחל בשידורים, ואשר אינו תואם את טעמו האישי", קבע השופט עמירם בנימיני. לדבריו, התובע לא הוכיח את הפגיעה באיכות השידורים בערוץ ספורט 5 +, שכן מהדוגמאות הבודדות שנתן בתביעתו, לא ניתן ללמוד כי ערוץ ספורט 5+ אטרקטיבי פחות מערוץ 5+ live.

לסיכום כתב השופט: "מוכן אני לצאת מתוך הנחה שחברת Yes איננה רשאית לערוך שינוי מהותי ואיכותי מרחיק לכת במתכונת השידורים בערוץ שהלקוח רכש בהתחייבות לתקופת מינימום, מבלי לאפשר ללקוח להשתחרר ממחויבות זו ללא תשלום נוסף, וזאת מכוח חובת תום הלב החוזית של החברה כלפי לקוחותיה. אך התובע לא הניח תשתית, ולו לכאורית, להוכחת טענתו בדבר פגיעה בכמות או איכות השידורים בערוץ ספורט 5+.

התובע חוייב לשלם לכל אחת מהנתבעות 75 אלף שקל בגין הוצאות ושכר טרחת עורך דין. ערוץ הספורט יוצג על ידי עוה"ד ברק טל ועידו חיטמן ממשרד יגאל ארנון ושות'. יס יוצגה על ידי משרד עו"ד ארדינסט בן נתן (א 1554-07).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"