הסדר בתביעה על "שיטת השקשוקה": עידן עופר ימשוך את התביעה - מיקי רוזנטל לא יתנצל

בהסדר: רוזנטל לא יקבל החזר הוצאות משפט, כדי שלא ייראה כאילו משפחת עופר שילמה לו בעבור משהו ■ עופר הצהיר כי משפחתו נפגעה קשות מהסרט ובעקבות הפגיעה בשמו הטוב הוא הגיש תביעה לבית המשפט

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

עידן עופר והחברה לישראל ימחקו את תביעת הדיבה בסך 3.5 מיליון שקל שהגישו נגד מיקי רוזנטל ואילן עבודי, יוצרי הסרט "שיטת השקשוקה", ללא שייפסקו נגדם הוצאות משפט ומבלי שרוזנטל יתנצל על דבר. כך עולה מבקשה למחיקת תביעה שהגישו הצדדים באופן מוסכם לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הבקשה הוגשה לאחר שהושג הסדר בין עידן עופר למיקי רוזנטל בתיווכו הפעיל של איש התקשורת מוטי קירשנבאום, שערך את הגישור בהתנדבות. הודעת הצדדים לבית המשפט מחולקת לשלושה חלקים: הודעה משותפת לעופר ורוזנטל המכילה ארבעה סעיפים ובהם עובדות המקרה שאינן מצויות במחלוקת והודייה למוטי קירשנבאום על תרומתו להשגת ההסכם.

לאחר מכן מובאת הודעתו של עידן עופר לפיה "משפחתי נפגעה קשות מהסרט 'שיטת השקשוקה'. התרופה החוקית העומדת למי שנפגע בשמו הטוב היא הגשת תביעה לבית המשפט, וזאת עשינו". עופר ביקש לתקן את דימויו התקשורתי שיצרה הגשת התביעה וכתב כי "הביקורת הרחבה שהושמעה כנגד עצם הגשת התביעה וכנגד הסכום הנתבע יצרה רושם מוטעה, הן של רדיפה את מיקי רוזנטל והן של פגיעה בחופש העיתונות, תוצאה ציבורית שמעולם לא רציתי, אינני מאמין בה והיא מנוגדת לחלוטין להשקפת עולמי המכבדת את חופש העיתונות". עופר מסכם את דבריו בכותבו "נוכח העובדה שהנושא נדון באופן הרחב ביותר בתקשורת ובמיוחד בערוץ הראשון, מצאתי שאין מקום להמשך ניהול ההליכים המשפטיים".

מיקי רוזנטל מצידו הודיע בקצרה כי "הדיון באמצעי התקשורת מבטא את המחלוקות שעלו בקשר לסרט ביני כעיתונאי לבין האחים עופר". רוזנטל אף מגיע להסכמה נדירה עם עופר בציינו כי "העדפת הויכוח הציבורי, כפי שבוטאה בדברי עידן עופר, ושאני מסכים לה, תתרום לכוחה של התקשורת ולחיזוק תפקידה בחברה דמוקרטית".

תביעת הדיבה נגד רוזנטל

עופר והחברה לישראל הגישו ביולי 2009 תביעה בסך 3.5 מיליון שקל. תביעה זו הוגשה במקום תביעה בסך מיליון שקל שהוגשה נגד רוזנטל ב-2007 בשל התבטאויותיו בראיונות לעיתונים ונמחקה עם הגשת התביעה הנוספת.

התביעה המעודכנת שמחיקתה התבקשה כעת הוגשה כנגד הפרשנות שהעניק רוזנטל בסרטו לפסק הדין של בג"ץ מ-2005, שעסק בהסכם בז"ן. בהסכם התחייבה המדינה לשלם לחברה לישראל יותר מחצי מיליארד שקל תמורת חלקה בבתי הזיקוק בחיפה. עופר טען כי דבריו של רוזנטל בסרט אינם תואמים את פסק הדין של בג"ץ, ומכפישים את משפחת עופר והחברה לישראל.

עופר ציין עוד כי הוא שומר על זכותו לתבוע בנפרד את רוזנטל בשל דברי דיבה אחרים שהוציאו נגדו לטענתו, וכן לתבוע אותם במדינות שונות בשל פרסום והפצת הסרט מחוץ לישראל. לטענת עופר, עקב הפרסומים נגרם לו, לחברה לישראל ולשמם הטוב נזק אדיר. בעקבות פרסום הסרט בערוץ הראשון תיקן עופר את תביעתו לאחר חודשיים פעם נוספת בשל נזקים מצטברים לכאורה שגרם לו השידור בערוץ הציבורי.

עידן עופר מיוצג ע"י עו"ד צבי גלמן ממשרד אריאל שמר ושות' ועו"ד זאב שרף. רוזנטל מיוצג ע"י עו"ד רונאל פישר ממשרד פישר נרי ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?