25 שנה לאחר שפשט רגל וברח, הנאמן יוכל לאתר בבריטניה את נכסיו של יוסף מרגוליס

בשנות ה-80 עסק מרגוליס עם מוטי זיסר בהקמת העיר החרדית עמנואל; החברות נקלעו לקשיים ומרגוליס נמלט

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

>> הנאמן של נכסי יוסף מרגוליס, איש עסקים שנמלט לבריטניה לאחר שהוכרז פושט רגל, יוכל לנקוט צעדי אכיפה בבריטניה לאיתור נכסיו של מרגוליס - כך קבעה שלשום סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת ורדה אלשיך.

מרגוליס, חרדי בן 54, מתגורר מאז בלונדון. ב-2006 נאמדו חובותיו ב-90 מיליון שקל. הנאמן לנכסי מרגוליס זה 24 שנה הוא עו"ד עודד רוט. בנק לאומי נקט בסוף שנות ה-80 הליך אזרחי נגד מרגוליס בבריטניה והפסיד בשל עניין טכני. במשך שנים הציע מרגוליס הצעות לפשרה - והנושים דחו אותן. לפני יותר מחצי שנה הסכימו הנושים, ובהם בנק לאומי ובנק צפון אמריקה (בפירוק), על פשרה עם מרגוליס בסך חצי מיליון שקל.

ואולם אחד הנושים, בנק מזרחי-טפחות, באמצעות עו"ד צבי פפרברג, החליט ברגע האחרון לפני אישור הפשרה אצל אלשיך, כי הוא מעוניין לבחון אפשרות לאתר נכסים של מרגוליס בבריטניה ולא להסתפק בפשרה המוצעת.

חקירה ראשונית בבריטניה של מזרחי-טפחות העלתה כי למרגוליס יש עסקים ונכסים שונים. בין השאר הוא מתגורר בבית שרשום על שם אשתו בשווי מוערך של 950 אלף ליש"ט. "אין מדובר בשכונת מצוקה או בחייב נטול נכסים", נטען בבקשת הבנק. "יש להניח כי פעולות גבייה ואכיפה יעילות בבריטניה, גם אם לא יאפשרו ירידה ישירות לבית המגורים, עשויות להצמיח תוצאות חיוביות לנוכח יכולתו הכלכלית המשתמעת של החייב".

בנוסף מתואר שמרגוליס הוא דירקטור בכמה חברות. מניותיו, נטען, רשומות על שם בני משפחה שונים. חברות אלה, לפי הבקשה, הן בעלות 14 נכסי דלא ניידי שונים. באחת החברות, כך נטען, יש נכסים מוצהרים של כמיליון ליש"ט. בבקשה מפורט כי "מרגוליס הבריח, לכאורה, נכסים משמעותיים לבני משפחה קרובים". אלשיך, כאמור אישרה לנאמן לפעול לאיתור הנכסים. מרגוליס, שמיוצג על ידי עו"ד רובי בכר, סירב להגיב. ת.א 3946/85, בש"א (10352/09)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"