מעצרו של אלי רייפמן הוארך בשישה ימים; "איתן ארז הבטיח לאמא שלי שיקבור אותי"

(עדכון) המשטרה חושדת שרייפמן קיבל הלוואה בסך 6 מיליון שקל מאנשי עסקים תוך שימוש במסמכים מזויפים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי רייפמן
אלי רייפמן צילום: אמיל סלמן /ג'יני
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

(עדכון) מעצרו של איש העסקים אלי רייפמן הוארך היום בשישה ימים. לפני הדיון תקף רייפמן את המנהל המיוחד של נכסיו, איתן ארז: "זו הסלמה נוספת של איתן ארז. הוא הבטיח לאמא שלי שהוא יקבור אותי, וככה הוא עושה - אבל זה לא יצליח לו. הם רוצים לקבל את המניות ואם לא, אז יאשימו אותי במרמה. אחרי שיצאתי ממעצר, התחלתי לעבוד כדי לסדר את הדברים, אבל ארז רוצה לגמור אותי. אני רק לומד שיש יותר ויותר תאי מעצר בישראל".

מפלג ההונאה של משטרת תל אביב עצר אתמול את רייפמן בחשד כי זייף מסמכים כדי לקבל הלוואות בסך 6 מיליון דולר מחברות בחוץ לארץ.

המסמך המזויף

מקורות משטרתיים הבהירו כי רייפמן מכחיש את החשדות נגדו בכל חקירותיו בעניין בחצי שנה האחרונה. על פי החשד, רייפמן המציא מסמכים מזויפים למלווים כדי להוכיח שיש לו ביטחונות בדמות מניות חברת אמבלייז והמציא מסמך שלכאורה נשלח אליו מהבנק המאשר את קיומן של המניות. בחקירת המשטרה, כך נטען, התברר כי המסמך מזויף.

איש יחסי הציבור של רייפמן מסר אמש כי עו"ד יורם שפטל ייצג את רייפמן בהליך זה.

אחת החברות היא חברת השקעות זרה, ווינטון קפיטל, שהגישה ביולי תלונה נגד רייפמן, בגין זיוף וקבלת דבר במרמה. בסוף חקירתו אז נשלח רייפמן למעצר בית של חמישה ימים. בין רייפמן לווינטון קפיטל, המאוגדת באיי הבתולה, נחתם בפברואר השנה הסכם הלוואה ולפיו קיבל רייפמן 3 מיליון דולר בתמורה לבטוחה בדמות מניות אמבלייז. רייפמן היה זקוק לכסף כדי לשלם לנושיו.

לטענת החברה, בא כוחו של רייפמן, עו"ד דורון אפיק, שהיה נאמן לעסקה, הציג מסמך שלפיו המניות מוחזקות בחשבון של ברוקר אנגלי. תוך זמן קצר הסתבך רייפמן כלכלית ומונה מנהל מיוחד לנכסיו.

משלא פרע רייפמן את ההלוואה ניסתה החברה לקבל לידיה את המניות. אפיק הבהיר לה כי אינו יכול להעביר את המניות של רייפמן כי הן בחזקת המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, הפועל מטעם בית המשפט. החברה הגישה תביעה באנגליה נגד הברוקר האנגלי ונגד רייפמן ואפיק, בה היא דורשת שיועברו לידיה המניות מידי אותו ברוקר.

החשד לזיוף התחזק בעקבות חיקור דין שנערך באחרונה באנגליה. לגישת החברה, התחוור לה שהברוקר כלל לא אישר שהוא מחזיק את המניות עבור רייפמן, וזאת בניגוד למצג שהציג אפיק. הברוקר, כך לפי החברה, הודיע לעורכי הדין האנגלים שלה כי מעולם לא העביר אישור מסוג זה לאפיק. החברה טוענת בתלונתה במשטרה כי המסמך שהציג בפניהם אפיק לפני החתימה על הסכם ההלוואה הוא מזויף ורייפמן קיבל במרמה את הכסף.

ככל הידוע, אפיק ועובדים מאמבלייז, שאפיק הוא מייסדה, מסרו עדות בלבד. רייפמן סיים באחרונה מאסר בגין ביזיון בית משפט לאחר שסירב להעביר את מניות אמבלייז ברשותו במסגרת הליך כינוס נכסים. בימים אלה מנסה רייפמן לאתר את המניות המוחזקות לטענות בנאמנויות סבוכות כדי לא לשוב לכלא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"