רון קופמן יוצא נגד חדשות ערוץ 2: תובע 150 אלף שקל לאחר ששידרו ראיון בלעדי שלו עם ניק לוין

קופמן: "ערוץ 2 נוהג בשוק התקשורת כבריון שכונתי, הנוטל לידיו חומרים תקשורתיים כאוות נפשו ללא כל הרשאה לעשות כן..." ■ ערוץ 2: קופמן לא טען בפנינו שהוא מחזיק בזכויות השידור

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

רון קופמן וחברת קופ מדיה שבבעלותו תובעים 150 אלף שקל מחברת החדשות וממנכ"ל החברה, גיא סודרי, בטענה שהם גזלו ממנו כתבה טלוויזיונית ובה ראיון בלעדי שערך קופמן עם ניק לוין לאחר שחרורו מבית חולים פסיכיאטרי באנגליה.

קופמן, פרשן ספורט בכיר, מפיק הפקות טלוויזיוניות עצמאיות באמצעות חברה פרטית שבבעלותו. לגרסתו, לאחר שנפוצו בארץ שמועות לפיהן התאבדותו של מוני פאנן קשורה בהתמוטטותו הכלכלית של ניק לוין, הפך לוין למרואיין מבוקש ביותר בתקשורת העולמית.

בסוף אוקטובר השנה שוחרר לוין מבית חולים פסיכאטרי בו אושפז. קופמן מסביר כי השקיע את "מיטב קשריו, יכולותיו, מרצו ומשאביו על מנת לקבוע פגישה בה יערוך למר ניק לוין ראיון בכורה עולמי לאחר שחרורו מבית החולים". קופמן טוען באמצעות עו"ד גיא אבידן, כי ערך ללוין ראיון בכורה שהיה מעניין במיוחד נוכח השאלה המרכזית שנשאלה בו - האם פאנן המנוח השקיע אצל לוין כספים. תשובתו של לוין היתה שלילית.

לדבריו, הכתבה הופקה במלואה על ידי חברת ההפקות שלו שמימנה את הנסיעה ללונדון וסוויטה במלון בו צולמה הכתבה. זכויות הכתבה, לשיטתו, היו בבעלותו הבלעדית.

לאור הבהילות לקיים את הראיון, מציין קופמן כי פנה למנכ"ל ערוץ הספורט, אבי בר, שהביע עניין בחומרים הטלוויזיוניים וסייע לקופמן בסידור צלם טלוויזיה בלונדון. במקביל ערך קופמן ראיון עיתונאי נפרד ללוין. מספר ימים לאחר מכן פירסם קופמן כתבה רחבה על לוין בישראל היום, מסר לערוץ הספורט עותק מהראיון לשידור וכן שידר את הראיון בתוכנית הרדיו של ברדיו תל אביב.

בבוקר אותו יום, מתאר קופמן, פנו אליו מפיקה מערוץ 10 וגיא סודרי מחדשות ערוץ 2, בבקשה לשדר את הראיון. קופמן סירב למפיקה וערוץ 10 לא שידר את הראיון. לדבריו הוא סירב להעביר את זכויות השידור גם לחדשות 2, אך ניאות להתראיין בתוכנית "שש עם עודד בן עמי", תוך שהוא חוזר על סירובו לתת עותק מהכתבה.

קופמן טוען כי נדהם לגלות שחדשות ערוץ 2 שידרה עותק של הכתבה שערך עם לוין במסגרת שידוריה ובאתר האינטרנט, תוך שנכתב "באדיבות ישראל היום וערוץ הספורט", אף שלשיטת קופמן לא היה להם כל זכויות בכתבה. קופמן טוען כי ביקש לשמור על זכויות השידור כדי שיוכל למכור את הראיון לערוצי תקשורת בינלאומיים שהתעניינו בשידור הכתבה.

בתגובה למכתב התראה ששלח קופמן לחדשות ערוץ 2, דחה הערוץ את כל טענותיו והודיע לו שהפרסום תואם עם ערוץ הספורט ו'ישראל היום' ואושר על ידם. קופמן טוען כי לשני הגופים כלל לא היתה בעלות על זכויות השידור. לדבריו המוניטין שלו כמפרסם סקופים עיתונאיים בלעדיים נפגע מאחר והקרדיט בשידור הכתבה היה ל'ישראל היום' וערוץ הספורט. בנוסף קובל קופמן על כך שהנתבעים התעשרו על חשבונו בכך שנהנהו מהרייטינג מבלי ששילמו לו אגורה עבור רכישת הזכויות לשידור הכתבה, לאחר שהשקיע כסף, קשרים ומשאבים בהפקת הכתבה.

מחדשות ערוץ 2 נמסר כי "הקטע המדובר התקבל לשידור באישור ערוץ הספורט ו'ישראל היום', הגופים עבורם עובד קופמן, תמורת קרדיט, כנהוג. בשום שלב בשיחה עימו בטרם השידור לא טען קופמן בפנינו שהוא זה שמחזיק בזכויות השידור, או שיש לו דרישה כלשהי מאיתנו. את תגובתנו המפורטת נמסור בבית המשפט".

גיא סודרי מסר בתגובה: "מוזר בעיניי שהאיש שעשה קריירה מלהיות הבריון השכונתי מכנה אותי כך. צר לי שרדיפת הבצע מעבירה את קופמן על דעתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן