עידו סמואל הגיש בקשה לפשיטת רגל: "היינו מוכנים לטרוף את העולם ואז הגיעה התקשורת"

הבעלים לשעבר של מכללת ברוקרטוב נקלע לחובות בסך כולל של כ-12 מיליון שקל ל-32 נושיו ■ סמואל: "ההסתבכות שלי החלה כאשר התחייבתי להחזיר ללקוחות הפסדים אשר נוצרו במסחר באופציות המעוף" ■ כיום פתוחים נגדו תשעה תיקים בלשכות ההוצאה לפועל

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

הבעלים לשעבר של מכללת ברוקרטוב, עידו סמואל, הגיש ביום חמישי בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב להכריז עליו כפושט רגל ולכנס את נכסיו. סמואל מציין כי נקלע לחובות בסך כולל של כ-12 מיליון שקל ל-32 נושיו. כיום פתוחים נגדו תשעה תיקים בלשכות ההוצאה לפועל.

בתצהירו כותב סמואל "ההסתבכות שלי החלה כאשר התחייבתי להחזיר ללקוחות הפסדים אשר נוצרו במסחר באופציות המעוף... התחייבויות אלו ניתנו בדרך כלל בדיעבד, לאחר שנוצרו הפסדים ולאחר הפעלת לחץ ואיומים לפגיעה בשמי הטוב ובשם המותג "ברוקרטוב". לעיתים היו איומים פיזיים על חיי וחיי משפחתי".

סמואל מאשים במצבו גם את דוד פתאל ועמוס לוזון. לדברי סמואל "נאלצתי לחתום על הסכמים בדיעבד מספר פעמים ומכאן נובעים עיקר החובות באופן ישיר. להוציא חוב אחד, שאר החובות נובעים מקשר עקיף לסחיטות הנ"ל ובייחוד לסחיטה של דוד פתאל ועמוס לוזון". דוד פתאל מסר בתגובה כי "מדובר בשטויות. בית המשפט דן בתביעתי ופסק כי סמואל ישלם לי 2.5 מיליון שקל. סמואל אמור להתחיל בתשלומים החל מהחודש, ומאחר שהגיע מועד התשלום הוא הגיש בקשה לפשיטת רגל".

לפי גרסת סמואל, ברוקרטוב גילגלה לאורך חמש שנים מעל 20 מיליון שקל וקיבלה הצעות רכש בין שמונה ל-18 מיליון שקל. סמואל מסביר עוד כי ב-2007 השקיע במסעדה חדשה למעלה מ-500 אלף שקל. המסעדה קרסה בשל ניהול כושל ולגרסתו הוא הגיע להסדר לפריסת חובות עם הבנקים, אך גובים בשוק האפור מטרידים ומאיימים עליו.

בפברואר 2008 פורסם בתוכנית "שומר מסך" עם אמנון לוי תלונות של לקוחות החברה לפיהן סמואל מחק להם השקעה של כ-440 אלף שקל בשבועות ספורים. סמואל טוען כי הזוג שהופיע בתוכניתו של לוי ניסה לסחוט ולאיים עליו, ולאחר שלא נכנע לאיומים הם פנו לערוץ 10. הלינץ התקשורתי הוא שהביא למכת מוות לחברות שבשליטתו.

לפני שלושה חודשים חוייב סמואל לפצות ארבעה מלקוחותיו בסכום של כ-1.8 מיליון שקל. בית המשפט קבע באחת התביעות כי גירסתו של סמואל בהגנתו היתה "בלתי מבוססת ובלתי סבירה".

לוזון מסר כי "עידו סמואל העלה את הטענות המופרכות הללו בעבר במשטרה ובמסגרת התביעה שהגיש נגדו פתאל. המשטרה סגרה את התיק לאחר שהובהר שפתאל הגיש את התלונה כדי לא לשלם. השופטת הוציאה פסק דין נגד סמואל ולא האמינה לו. מכיוון שסמואל רוצה להתחמק מתשלום הוא מעלה טענות שקריות שוב. הוא ממציא והוזה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה