דונלד דאק, חבל תליה והמשיח - משפט ויסמן הפך לקרקס

עו"ד ילון הכט גרם גם לשופט הסבלני לאבד את שלוותו

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

גם מי שמבקר תדיר בבתי משפט מרים גבה לנוכח התנהלות המשפט הפלילי נגד גיא ויסמן. שופט בית המשפט המחוזי, ד"ר עודד מודריק והתביעה נאנקים ומתייסרים לנוכח ניהול המשפט של ויסמן באמצעות סניגורו עו"ד ילון הכט. זה האחרון טוען שהאחרים פוגעים ביכולתו לנהל משפט הוגן.

במהלך המשפט כבר הספיק מודריק להטיל על הכט הוצאות אישיות חסרות תקדים בסך 15 אלף שקל, בין השאר, בגין ביטול דיונים בתואנות רפואיות שלא הוכחו כנדרש.

החקירה הנגדית של יאיר המבורגר, מנכ"ל בית ההשקעות הראל, היתה אתמול מוזרה, בלשון המעטה. הכט ספק שאל שאלות ספק הטיח אשמות בהמבורגר. כשהאחרון ניסה לענות היה בדרך כלל הכט משסע את דבריו ובא בטרוניה לשופט על כך שהעד אינו משיב לעניין או נואם נאומים. אם היינו סופרים כמה מלים הצליח העד להוציא לעומת הסניגור שחקר אותו, ידו של האחרון היתה על העליונה.

בממוצע כל רבע שעה נקטעה החקירה הנגדית. כל אמירה קטנה של התובעת או של השופט הפכו לסימפוזיון עקר. אני רושם כמה פעמים התובעת קטעה אותי, הכריז הכט. לקראת ההפסקה הכריז על המספר 16. "התביעה מפריעה ובית המשפט שומע ולא עושה כלום. פשוט בושה וחרפה", אמר הכט. השופט המליץ להכט לסמן על הדף את המקרים הרבים בהם הוא משמיע הערות שאינן קשורות לכלום. "אני שומר על זכות השתיקה", הכריז הכט.

"אדוני גס רוח", התפרץ מודריק לעברו של הכט. "אני מזהיר שאם גסות הרוח תימשך אני אפסיק את החקירה הנגדית". דברים אלה נאמרו בתגובה לכך שהכט אמר לתובעת עו"ד אסתי שלאין "תשתקי". בהזדמנות אחרת אמר לתובעת שהיא יכולה לעבוד בדיבוב של דונלד דאק. "קוואה, קוואה, כך הדברים שלך נשמעים", אמר הכט.

"אני לא פועל תחת תכתיבים שלך", אמר מודריק להכט. "מה שקורה כאן נראה רע", החזיר הכט.

מודריק נחשב, על פי כל אמת מידה, לסבלן שבסבלנים בהשוואה לעמיתיו וגם שלא בהשוואה להם. בשלב מסוים אמר הכט ששיתוף הפעולה בין בית המשפט לתביעה הוא אומלל. "תמשיכו ללגלג", זרק הכט למודריק ולתביעה. "יש לי תמונה של דון קישוט בחדר".

כאן מודריק נשבר. "ההערות הבוטות, הגסות והמפלילות שאתה מייחס לבית המשפט הן בלתי נסבלות", אמר. "אתה ייחסת לי עבירה פלילית בחוצפתך", הוסיף. השופט התכוון לשיתוף הפעולה עם התביעה. לאחר מכן השתררה דממה מתוחה של דקה שבה איש באולם לא אמר דבר.

או אז קם הכט והמשיך להצליף בהמבורגר שאלות. בהמשך ביקש הכט לצאת לשירותים וויסמן מיד החליפו והמטיר על המבורגר שאלות. זה היה נראה כמו עימות במשטרה כשהשופט מתבונן ימינה ושמאלה משל היה זה משחק טניס. אני מוכן ללכת למכונת אמת, זעק ויסמן באולם. לתובעת הפטיר בקול, "את מוכנה שיתלו אותי בכיכר העיר". הכט חזר וחבר לחגיגה. "ויסמן עשה את הילדים שלך?", שאל את המבורגר בחוסר טעם מובהק.

"אתה יכול גם לכתוב את פסק הדין", הציע מודריק להכט. "אתה שואל, משיב, נתפס בכל דבר כדי שהעד לא ייענה. יש לך טענות לאדוני ולמשיחו"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"