גיא ויסמן מתוודה: "פעלתי בתיקים של לקוחות שלא ידעו בכלל מה עשיתי בחשבונות שלהם"

כך לפי סרט שהוצג היום בדיון בבית המשפט המחוזי ■ יאיר המבורגר: "הייתי המום - ידעתי על המעילה שלו מטלפון של קרובת משפחה של וייסמן שאמרה שהיא רוצה למנוע את התאבדותו. הוא אמר לה שהוא רוצה לבוא ולהתוודות על המעילה והגניבה"

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

גיא ויסמן, לשעבר המשנה למנכ"ל של בית ההשקעות הראל, מתוודה: "פעלתי בתיקים של לקוחות שלא ידעו בכלל מה עשיתי בחשבונות שלהם". כך לפי סרט שהוצג היום בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני השופט עודד מודריק.

לאחר הקרנת הסרט שאורכו ארבעים דקות, נחקר המבורגר על ידי סניגורו של גיא ויסמן, עו"ד ילון הכט "לא נראתה מופתע מסכום הגניבה שגיא ציין, 100 מיליון שקל." המבורגר השיב "הייתי המום. ידעתי על המעילה שלו מטלפון של קרובת משפחה של וייסמן שאמרה שהיא רוצה למנוע את התאבדותו. הוא אמר לה שהוא רוצה לבוא ולהתוודות על המעילה והגניבה".

המבורגר הוסיף שלא ידע על הסכומים שבהם מדובר לפני שויסמן נקב בהם בפגישה איתו. המבורגר הוסיף "פגשתי את גיא מעט מאוד פעמים במהלך עבודתו בהראל. אני עומד בראש פירמידה של 3,000 עובדים, עד עכשיו 2,999 עבדו מולי בנאמנות." עורך דין הכט שאל את המבורגר מדוע לא רואים את ההפסדים במאזן הבוחן של הראל וכיצד המזומנים של החברה בבנק לא פחתו. לכך ענה המבורגר "גיא הסביר הכל בסרט הוידאו, הוא אמר שאת הפעולות שהוא עשה אי אפשר לראות."

ויסמן התוודה "זו היתה הצטברות, וזה היה כדור שלג שלא הצלחתי לעצור. תדע שאני מתבייש בעצמי, פשוט מתבייש בעצמי. קשה לי להסתכל עליך. אני לא בן אדם כזה. אני לא גנב. מעולם לא הייתי גנב. לא באתי ממשפחה של גנבים. נקלעתי לסיטואציה. לא יכולתי להרוס את השם של 19 שנות עבודה שלי".

ויסמן נמצא במעצר מאז הוגש נגדו כתב אישום במאי 2007. בכתב האישום יוחסו לויסמן, בין השאר, עבירות של גניבה על ידי מנהל בתאגיד בסכום של כ-123 מיליון שקל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה על ידי מנהל בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד מרמה והפרת אמונים בתאגיד והלבנת הון. ויסמן מנהל משפט בבית המשפט המחוזי בתל אביב שבו הוא כופר באשמות. שופטי בית המשפט העליון מאריכים את מעצרו כל שלושה חודשים, בציינם כי סניגוריו של ויסמן פועלים באופן מודע, מכוון ושיטתי לשיבוש ההתנהלות התקינה של משפטו.

יום לפני מעצרו ביקש ויסמן פגישה דחופה עם המבורגר. "תשמע, זה מעמד מאוד קשה לי. אתה יודע שמעלתי, מעלתי באמון שלך", אמר להמבורגר כשהוא ממרר בבכי. "ציפיתי לנס. לא יודע למה. שהדברים ישתנו, שאפשר יהיה לכסות את הגירעונות האלה. לא יכולתי להרשות לעצמי שזה ייחשף, פשוט לא יכולתי. ידעתי מה המשמעות פשוט. הגיע יום הדין, שאצטרך לשלם את המחיר, אין מה לעשות".

בהמשך נשמע אומר, "אני לא בן אדם שיכול להיכנס לכלא. לא, אני לא מסוגל".

אבל מה בדיוק קרה, שאל המבורגר, אנחנו לא יודעים על זה שום דבר. ויסמן מתחיל משפט, קוטע את עצמו ואומר: "זו פעילות של לקוחות, שחלק מהלקוחות בכלל לא קשורים אלי, שנכנסו לאשראים, רצינו לכסות את זה והיה באד לאק נוראי, בעיקר בשנה האחרונה וזה נגרר.וגם פעילות של לקוחות שקשורים אלי, שאפילו לא מודעים למה שעשיתי. אני פשוט מתבייש בעצמי. הגעתי למצב שאין לי מה לעשות. התכוונתי להתאבד אתמול לפנות בוקר. הלכתי עם הילד לכדורגל בשבת. נפרדתי מכל המשפחה".

כמה כסף נמחק, שאל המבורגר. בערך 100, השיב ויסמן. 100 מיליון שקל, שואל המבורגר בשקט. כן, השיב ויסמן. "אני לוקח את כל האשמה עלי. גדלתי וצמחתי בחברה. אני אוהב אותך באופן אישי. זה לא כסף שלקחתי הביתה. נשארתי חסר כל. מבחור עשיר והכל התרסקתי לחלוטין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות