כמה עולה לשכור מלון בת"א? תביעה של מלון פלזה נגד מלון מוריה חושפת: 2.5 מיליון דולר בשנה

בתביעה, דורש מלון פלזה כי בית המשפט יורה למוריה לבצע תיקונים מיידים במלון

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

כמה דמי שכירות משלם מלון מוריה פלזה, מלון חמישה כוכבים, שממוקם בטיילת בתל אביב לבעל הבית שלו, שגם הוא בית מלון? נספחים לתביעה שהגיש היום מלון פלזה נגד מלון מוריה חושפים את דמי השכירות ששילם ב-13 השנים האחרונות.

לפי תוספת לחוזה השכירות שנערכה ב-2007, הופחתו דמי השכירות השנתיים בעבור שנת 2006 ל-1.9 מיליון דולר. שנה לאחר מכן, ב-2007, קפצה השכירות השנתית ל-2.3 מיליון דולר, ואשתקד שילם מלון מוריה 2.45 מיליון דולר. השנה עומדים דמי השכירות השנתיים על סך 2.55 מיליון דולר, ומהשנים 2010 ועד 2014 אמורים לעלות דמי השכירות מדי שנה ב-100 אלף דולר, עד לסכום של 3 מיליון דולר לשנה ב-2013. שנה לאחר מכן, ב-2014, עתיד החוזה להסתיים. גם בשנה זו דמי השכירות עומדים על סך של 3 מיליון דולר.

במלון מוריה ישנם 332 חדרי אירוח, חדרי עסקים וסוויטות הפונות לים. במלון נמצאים טרקלין עסקים, שני חדרי ישיבות, בריכה, חדר כושר ואולמות אירועים. מזה 23 שנים שוכרת מוריה את המלון מפלזה. מלון מוריה הוא אחד המלונות הכלול בעיסקת פתאל-בוימלגרין, במסגרתה יועברו לבעלות ולניהול רשת מלונות פתאל 12 מלונות של אזורים.

לפי חוזה השכירות, מלון מוריה יישא ויישלם את כל הוצאות האחזקה, התפעול המסים וההיטלים של המלון במשך כל תקופת השכירות ויהיה זכאי לכל התקבולים מהמלון במשך אותה תקופה. דמי השכירות נחשפו במסגרת תביעה שהגיש מלון פלזה נגד חברת אזורים ומלון מוריה, ובה דרש כי בית המשפט יורה למלון מוריה לבצע תיקונים מיידים לשורת קלקולים, נזקים ופגמים שהתגלו לטענתו במלון.

לטענת מלון פלזה, מלון מוריה התחייב לתחזק את המלון ברמת חמישה כוכבים, ולתקן כל קלקול על חשבונו. לגרסת פלזה, המיוצגת על ידי עו"ד שמוליק קסוטו, מלון מוריה הזניח ב-12 השנים האחרונות את אחזקתו של המלון בצורה קשה, לא שיפץ ולא ביצע כל תחזוקה מונעת, עד שרשת שרתון העולמית ביטלה את הזיכיון שהעניקה למוריה לנהל את המלון תחת המותג.

מאזורים נמסר כי כי התביעה לא הועברה לידם ולכן אין ביכולתם להגיב.

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים