סניגורו של גיא ויסמן מסרב לשלם הוצאות אישיות: "גם אם יתלו אותי - לא אשלם"

בסוף 2008, לאחר שנסע לחו"ל מבלי להודיע לביהמ"ש, הוטל על ילון הכט תשלום הוצאות אישיות בסך 15 אלף שקל

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

<<עו"ד ילון הכט, שמייצג את גיא ויסמן, המשנה לשעבר של מנכ"ל בית ההשקעות הראל, המואשם בגניבת 123 מיליון שקל, מסרב לשלם הוצאות אישיות לטובת אוצר המדינה בסך 15 אלף שקל שהטיל עליו שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, עודד מודריק, לפני כשבעה חודשים. "הודעתי שאני לא משלם גם אם יתלו אותי, רק כעניין של עיקרון. לא יעלה על הדעת שבית משפט יחייב עורך דין בהוצאות אישיות כי הוא נעדר מדיונים כשעבר צנתור", אומר הכט.

הכט נכנס לתפקיד הסניגור לפני כשנה. מתחילת המשפט הוא מתנהל בצורה יוצאת דופן: הוא משסע את דברי השופט והתובעת כדבר שבשגרה ומסיבות שונות לא הגיע לדיונים רבים. לדיון מיוחד שנערך בשבוע שעבר בבורסה לניירות ערך בתל אביב לא טרח להודיע על היעדרותו. ל-TheMarker אמר כי מצבו הרפואי לא איפשר לו להגיע.

בסוף אוקטובר 2008 הטיל מודריק את תשלום ההוצאות האישיות על הכט לאחר שהביא לביטולן של יותר מ-20 ישיבות בתואנות שונות. באוגוסט 2008 שיגר הכט פקס לבית המשפט ובו ביקש לדחות את כל הדיונים שנקבעו בתיק לספטמבר 2008 בשל החלטתו לצאת לארה"ב כדי לבצע פרוצדורה רפואית בבית חולים בלוס אנג'לס. לאחר מכן התברר שימים אחדים קודם לכן נסע הכט לחו"ל מבלי להודיע לבית המשפט.

מודריק, המוכר דווקא בשל אופיו הנוח, סיכם בהחלטתו על הטלת ההוצאות כי לא הונחו בפניו מסמכים רפואיים המעידים על דחיפות הבדיקה. "העובדה שהכט עשה דין לעצמו גרמה לשיבוש חמור של מהלכי משפט", ציין בהחלטתה. "התנהלות זו של עורך הדין איננה התנהגות שניתן לעבור עליה לסדר היום".

בהחלטתו פירט מודריק שורה של מחדלים של הכט, בין השאר ,בכך שצירף לכאורה לצוות ההגנה עורך דין שבמשך הזמן התברר שכלל לא היה חלק מצוות ההגנה. בינתיים נמשכת פרשת התביעה במשפט ויסמן. הכט הבהיר בסוף השבוע כי הביא את כל ענייניו הרפואיים בפני השופט אך "זה מתייחס למסמכים כלא אמיתיים רק כי ניתנו בחו"ל".

תיק גביית הוצאות נגד הכט נפתח במרכז לגביית קנסות של מערכת ההוצאה לפועל זמן קצר לאחר מתן ההחלטה. נודע כי להכט נמסרה דרישה ראשונה ושנייה, אך הוא עוד לא שילם את חובו - 15,762 שקל.

באופן עקרוני, מרגע שיש דרישה שנייה ואישור מסירה, אפשר להתחיל עיקול רכוש ואמצעים אחרים כדי לגבות את החוב. במקרה של הכט, עוד לא התקבל אישור המסירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"