הסכם עבודה בתקופת משבר: על מה להתמקח ועל מה אסור לוותר

אלפי מהנדסים, היי-טקיסטים וכלכלנים שפוטרו הציפו את שוק העבודה בישראל בכוח אדם איכותי וזול יותר, וכושר המיקוח של העובדים מול המעסיקים הידרדר ■ זה בדיוק הזמן לדעת מהן הזכויות הקבועות בחוק של עובדים חדשים - ועל מה מומלץ להתעקש

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

>> רק לפני פחות משנה יכול היה כל מהנדס, עורך דין צעיר או כלכלן מתחיל להגיע לראיון עבודה ולהציג בפני המעביד את דרישות השכר שלו. תנאי השכר כללו בדרך כלל ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, בונוסים, ארוחות - ובמקרים רבים, מהנדסים ואנשי ההיי-טק קיבלו גם אופציות בחברה ורכב.

1. זכויות חוקיות

לכל עובד בישראל יש זכויות מסוימות הקבועות בחוקי עבודה, בהסכמים קיבוציים ובצווי הרחבה. כך למשל, המעביד חייב לשלם לעובד שכר מינימום, שהוא נכון להיום כ-3,850 שקל בחודש; המעביד חייב להעניק לעובד חופשה שנתית של 14 יום בשנה הראשונה; המעביד ישלם דמי הבראה - חמישה ימי הבראה בשנה לאחר שנת העבודה הראשונה, בתעריף של 331 שקל ביום; המעביד ישלם דמי מחלה מהיום השני ואילך; המעביד מחויב בתשלום פנסיה לאחר שישה חודשי עבודה; המעביד חייב בהודעה מוקדמת על פיטורים ולשלם פיצויים בעקבותיהם.

על זכויות אלה העובד אינו יכול לוותר, וגם אם ויתר - אפילו במפורש ובכתב בחוזה - אין לכך תוקף והוא יהיה רשאי לתבוע את הזכויות בעתיד.

2. ביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני (או ביטוח מנהלים) הוא אחת הזכויות החשובות ביותר לכל עובד. הביטוח מאפשר צבירת זכויות לעת זקנה, במקרה של נכות או אובדן כושר עבודה, וכן הבטחת תשלומים למי שהמבוטח קבע כמוטבים במקרה של מוות.

המעסיקים מחויבים כיום לתת לעובד ביטוח פנסיוני חלקי לאחר חצי שנת ותק. בחלק מענפי המשק ובמקרים פרטניים קיימת חובה לבטח את העובד בביטוח פנסיוני מלא כבר מתחילת העבודה.

עו"ד דולב ממליצה לעובד להסדיר מראש את הביטוח הפנסיוני שלו, גם אם מוסכם כי הביטוח יחל לאחר תקופת עבודה מסוימת ולא מהיום הראשון. בנוסף, חשוב שהביטוח ייעשה ממלוא שכרו של העובד, וכן שהביטוח יכלול התחייבות שכל הכספים יעמדו לזכות העובד בכל מקרה של סיום יחסי העבודה - כולל בהתפטרות.

3. קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אמצעי חיסכון יעיל מאוד. שיעורי ההפרשות הם 5% או 7.5% על חשבון המעביד ו-2.5% על חשבון העובד. אחת לשש שנים העובד רשאי לנצל את הכספים ואת הרווחים שהם צברו, לכל מטרה, ללא חיוב במס.

לדברי עו"ד הולין, קרן השתלמות היא מסוג התנאים שכדאי לבקש מראש, גם אם בסופו של דבר יוסכם שהעובד יצורף לקרן השתלמות רק לאחר תקופת עבודה מסוימת.

4. פיצויי פיטורים

ככלל, רק עובד שפוטר זכאי, על פי חוק, לפיצויי פיטורים. הולין ממליץ לעובד שמעריך כי יעזוב את העבודה מיוזמתו בשלב מסוים לבקש תשלום פיצוי פיטורים מלאים בכל מקרה של סיום ההעסקה, כלומר גם בהתפטרות.

5. עדכון שכר

במרבית המקרים, שכר העובד נקבע כסכום קבוע, ולכל היותר הוא צמוד לתוספות היוקר במשק. לדברי הולין, עדיף להצמיד את השכר לעליית המדד. בנוסף הוא ממליץ לכלול בהסכם סעיף שלפיו "אחת לשנה ידונו הצדדים בעדכון שכרו של העובד, בהתחשב בביצועי העובד והחברה". סעיף זה אמנם לא מחייב את המעביד להעלות את שכרו של העובד, אבל מחייב אותו לדון בעניין ולשקול אותו.

6. תוכנית בונוסים או הטבות עתידיות

אם המעביד הפוטנציאלי מצפה מהעובד לעבוד בשכר נמוך בעקבות המשבר הכלכלי, אפשר לנהל משא ומתן בדבר הטבות שכר עתידיות, כאשר ירווח לחברה. המרואיין יכול להציע מנגנון של העלאת שכר או של מתן בונוסים, על סמך קריטריונים שקשורים למצבה הכלכלי של החברה, או להישגים שישיג העובד באופן אישי - למשל איש מכירות שיגיע להישגים גבוהים.

לדברי דולב, בבקשה מעין זו קושר העובד את גורלו בגורל המעביד. למעביד מובטח כי העובד יעשה כל שביכולתו כדי להגיע להישגים, ולעובד ברור שהוא צפוי לקבל תמורה כספית מיוחדת בעבור הישגיו.

7. אופציות ומניות

כדאי להתעניין מראש אם יש בחברה תוכנית קיימת או עתידית בנוגע לאופציות ומניות, ואם יש אפשרות שהעובד ישתלב בה. גם כאן, אין מדובר בהטבה מיידית, אלא בהבטחה מצד המעביד לעובד כי בעתיד, אם יבשילו התנאים, יזכה העובד לזכויות שונות בעלות שווי כלכלי.

8. תקופת הסכם העבודה

הסכמי עבודה יכולים לקבוע אחת משתי אפשרויות לגבי תקופת ההעסקה: האפשרות הראשונה היא הסכם עבודה ללא הגדרת זמן. במקרה כזה הן העובד והן המעביד רשאים לסיים את ההסכם בכל עת, בכפוף למתן הודעה מוקדמת בהתאם לחוק. האפשרות השנייה היא הסכם הקובע תקופת עבודה מוגדרת מראש, כך ששני הצדדים מתחייבים להמשיך את קשר העבודה למשך כל התקופה שנקבעה בהסכם.

בתקופה של מיתון, הביטחון התעסוקתי חשוב לעובד לא פחות מאשר תנאי ההעסקה. לכן, מסביר הולין, כדאי לנסות לחתום על חוזה לתקופה מוגדרת. כך העובד יבטיח לעצמו תקופת עבודה קבועה מראש, ואם המעביד יפטר את העובד לפני תום התקופה הוא יהיה חייב לפצות את העובד על הנזק שנגרם לו.

9. הודעה מוקדמת

תקופת ההודעה המוקדמת לפני פיטורים הניתנת לעובד מכוח החוק היא קצרה מאוד, במיוחד בחודשי העבודה הראשונים (יום אחד לכל חודש בששת החודשים הראשונים).

ואולם אפשר לבקש מהמעביד הודעה מוקדמת ארוכה יותר מהקבוע בחוק. כך למשל, שבועיים מראש בחצי השנה הראשונה וחודש לאחר חצי שנה. במקרה כזה, בדרך כלל המעביד ידרוש התחייבות הדדית - כך שההודעה המוקדמת המוארכת תחול גם במקרה שהעובד מודיע על התפטרותו.

התחייבות הדדית לתקופת הודעה מוקדמת ארוכה מבטיחה למעביד שיוכל להיערך באופן מיטבי במקרה שהעובד המצטיין שלו יתפטר, ונותנת לעובד אורך נשימה נוסף במקרה שהמעביד יחליט לפטר אותו.

10. המלצה לכל הצדדים: נהלו משא ומתן בתום לב

החובה לנהל משא ומתן בתום לב קבועה בחוק. היא חלה על העובד ועל המעביד כאחד, ובתי הדין לעבודה מתייחסים בחומרה רבה לכל סטייה ממנה.

עובד שהטעה את מעסיקו או הסתיר ממנו מידע רלוונטי לגבי פרטיו האישיים או לגבי רצינות כוונתו להתקשר בהסכם, עלול להיות מחויב בפיצויים. כך למשל, עובד שלאחר שקיבל ממעסיקו החדש הכשרה מקצועית עזב כדי לעבוד אצל מתחרה, חויב לפצות את מעסיקו בסכום השווה לעלות ההכשרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"