קנס של 200 אלף שקל לרשת הום סנטר בגין הטעיית צרכנים

לפי כתב האישום החברה הטעתה לקוחות בפרסומי מבצעים ובאי התאמות בין המחירים על המוצרים ומחירם בקופה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בית משפט השלום בראשון לציון גזר היום קנס בסך 200 אלף שקל נגד רשת הום סנטר בגין הטעיית צרכנים.

בנוסף נקנסו שני מנהלי סניפים ומנכ"ל הרשת לשעבר, דוד ביקובסקי, בקנסות אישיים בסך של 5,000 שקל, על הרשת הוטלה התחייבות בסך 60 אלף שקל שלא תחזור על הטעייה דומה במשך שנתיים והמנהלים נדרשו להתחייבות זהה בסך 10 אלף שקל.

כתב האישום כלל 9 סעיפים, לפיהם החברה הטעתה את לקוחותיה בפרסומי מבצעים וכן באי התאמות בין המחירים על המוצרים ומחירם בקופה. בנוסף הורשעה הרשת באי סימון מוצרים ובהטעיית הצרכנים בעניין המחירים שהוצגו בחנויות, שלא לפי החוק.

המקרים שעלו מכתב האישום התייחסו לפרסום תמונות של מוצרים במבצע (כמו גריל או קומקום), כשלמעשה התמונות הן להמחשה בלבד, והצרכן מוטעה לחשוב שהוא קונה את המוצר שבתמונה כשבפועל הוא רוכש מוצר אחר ופחות איכותי.

בנוסף האשים משרד התמ"ת את הרשת כי היא הציגה מחיר מבצע של מוצר בצירוף אזכור מחירו הקודם, אך התברר שהמחיר הקודם שקרי. הטעייה נוספת של הצרכנים על ידי הרשת נגעה לסימון תג מחיר, שאינו כולל הובלה והרכבה, על ארונות, למרות שמדובר בתשלום חובה וכאשר התשלום הוא חובה חוק הגנת הצרכן מחייב לכלול אותו במחיר הכולל והסופי.

בנוסף נקבע בפסק הדין, שניתן עוד בספטמבר 2008, כי ניסיונה של רשת הום סנטר לסייג את הפרטים המופיעים בחוברת המבצעים באמצעות ציון האותיות ט.ל.ח (טעות לעולם חוזרת) אינו תקף מבחינה משפטית בנושאים של הגנת הצרכן. זאת, מכיוון שהחוק קובע כי הפרסום צריך להיות אמין ועל המפרסם לשאת בתוצאות במידה ולא יהיה כן.

בית המשפט הסיק כי נוכח ציון האותיות משתמע שחברת הום סנטר התכוונה ליידע את הצרכנים כי הפרטים המופיעים בחוברת זו כפופים לטעויות ועל הצרכן לדעת כי אין לסמוך על הפרסום בה.

"אנחנו מקבלים בברכה את גזר הדין והוא משמש הרתעה לעוסקים בענף וכל המשווקים והרשתות שיקפידו על אמת בפרסום ועל התאמת המחירים מבלי להציגם כזולים יותר מכפי שהינם בפועל" אומרת עו"ד טלי קינן, תובעת משרד התמ"ת. רשת הום סנטר עדיין לא קיבלה את גזר הדין ולכן אין ביכולתה להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט