דנקנר השקעות תובעת מישפאר השקעות ולוני הרציקוביץ 4.4 מיליון שקל - טוענת שלא עמדו בהחזר הלוואה

לטענת דנקנר השקעות, הסכם ההלוואה התבסס על התחייבותם האישית של הרציקוביץ ופרידמן

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

חברת דנקנר השקעות, מקבוצת דלק נדל"ן, הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 4.4 מיליון שקל נגד חברת ישפאר השקעות, בעל מניות השליטה בחברה אלון (לוני) הרציקוביץ ומנכ"לית חברת קונקט טי.וי תמר פרידמן.

אולם, לפי התביעה ישפאר השקעות לא עמדה בהוראות הסכם העברת המניות, ולא שילמה לחברת דנקנר את הסכומים המגיעים לה לפי החוזה. לכן, טוענת דנקנר השקעות נחתם הסכם הלוואה ב-2006 לפיו התחייבה ישפאר השקעות לשלם לדנקנר בגין מניות קונטקט טי.וי 4 מיליון שקל.

דנקנר השקעות מציינת כי הסכם ההלוואה בא לעולם לאחר שהרציקוביץ פנה ישירות למנכ"ל דנקנר השקעות, איליק רוז'נסקי, לאור מערכת היחסים האישית הטובה ששררה ביניהם.

לטענת חברת דנקנר, הסכמה להתקשרות בהסכם הלוואה התבססה, בין היתר, על התחייבותם האישית של הרציקוביץ ופרידמן, כי אלה יהיו ערבים אישית, וללא תנאי, לכל התחייבויותיה של ישפאר לפי הסכם ההלוואה.

דנקנר השקעות מציינת כי לפי הסכם ההלוואה ולצורך מימון תשלום התמורה היא העמידה לישפאר הלוואה צמודת מדד נושאת ריבית שנתית בשיעור של 6%, בנוסף להצמדה למדד בסך 4 מיליון שקל.

הסכם ההלוואה, טוענת דנקנר, קבע הוראות בנוגע לתנאים ומועדי הפרעון. בין היתר נקבע כי הפרשי ההצמדה יתווספו לקרן מידי שנ ויהפכו לחלק מהקרן וי הקרן תשולם על ידי ישפאר החל מאוקטובר 2007 ב-60 תשלומים חודשיים רצופים.

מהתביעה עולה כי החל מחודש מרץ 2008 החלה ישפאר להפר את הוראות הסכם ההלוואה בכך שלא שולמה הריבית לחודשים ינואר ועד מראס 2008, והפרשי תשלום בגין קרן החוב בסך כולל של כ-67 אלף שקל.

דנקנר מציינת כי במראס 2008 שלחה מכתב דרישה בעניין לישפאר, אך זו המשיכה בהפרת ההסכם וחדלה מלשלם את התשלומים השוטפים בגין קרן וריבית ההלוואה, כך שביולי 2008 עמד גובה הפיגור בתשלומי החזר ההלוואה על כ-470 אלף שקל.

דנקנר השקעות מציינת כי בניסיון למנוע הליכים משפטיים התקיימה פגישה בין נציגיה לבין נציגי ישפאר אך הפגישה הסתיימה ללא תוצאות, מאחר שלגרסת דנקנר השקעות נציגי ישפאר הודיעו לרוז'נסקי כי ישפאר אינה חולקת על חובה, אך היא אינה מסוגלת להשיב את הסכומים להם התחייבה.

דנקנר השקעות טוענת כי לאחר הפגישה ישפאר השקעות אף העבירה אישור על גובה יתרת ההלוואה כפי שרשומה בספריה בסך של כ-4 מיליון שקל. עוד מציינת דנקנדר, כי מאחר והמחדל לא הוסר לפי הסכם ההלוואה מוקנית לה הזכות לפרוע את מלוא קרן הלוואה בצירוף ריביות והפרשי הצמדה באופן מיידי.

מישפאר השקעות נמסר כי טרם קיבלו את התביעה ולכן אינם יכולים להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?