אורי שני מבקש לעקל 31 מיליון שקל מחשבונותיו של ארקדי גאידמק

לטענת שני, העביר לו גאידמק בנאמנות מניות אוסיף בשווי כ-19 מיליון שקל למרות התחייבות למניות בשווי 50 מיליון שקל ■ התחייבות זו ניתנה לטענתו במסגרת הסכם שנוצר בין הצדדים בסוף 2007, במסגרתו אמור היה שני להפוך שותפו של גאידמק

נורית רוט, פרשנות
נורית רוט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נורית רוט, פרשנות
נורית רוט

אורי שני, שפרש באחרונה מתפקיד מנהל העסקים של ארקדי גאידמק, הגיש היום לבית משפט המחוזי בתל אביב בקשה להטלת צו עיקול זמני בסך 31 מיליון שקל נגד מעסיקו לשעבר.

לטענת שני, המיוצג על ידי עו"ד רון ברקמן, הפר גאידמק התחייבות להעביר לטובת שני בנאמנות מניות של החברה הציבורית אוסיף בשווי של 50 מיליון שקל, והעביר לנאמנות מניות בשווי כ-19 מיליון שקל בלבד. התחייבות זו ניתנה לטענתו להבטחת זכויותיו של שני במסגרת מערכת היחסים ההסכמית שנוצרה בין הצדדים בסוף 2007, במסגרתה אמור היה שני להפוך שותפו של גאידמק והמנהל הבכיר ביותר במערכת העסקית שלו, ולצורך זאת עזב את תפקידו כמנכ"ל חברת שיכון ובינוי.

שני מוסיף כי לאחר שיחסיו עם גאידמק עלו על שרטון ומשהמחלוקות ביניהם עברו לבוררות, קיים חשש כבד וממשי כי הוא ימצא עצמו ללא יכולת לאכוף על גאידמק את התחייבותו להפקיד בטוחה בידי הנאמן, ויהיה "כאחרון הנושים הרודף אחר כספו של גאידמק".

זאת, נטען, לאור הראיות הרבות לקשייו הכלכליים של גאידמק ולחוסר יכולת הפירעון שלו, בהם המידע כי גאידמק עומד למכור את אחזקותיו באוסיף, וכי הוא פועל לחיסול נכסיו בישראל, וכן לאור העובדה שחברת אי.ג'י.בי אינטרנשיונל אחזקות, שבבעלותו המלאה של גאידמק אינה משלמת משכורות לעובדיה מזה למעלה מחודש. לטענת שני, גאידמק עושה שימוש פסול באישיות המשפטית הנפרדת של חברה זו. התפתחויות אלו ואחרות, נטען, לא מותירות ספק בקשר למצבו הכלכלי ההולך ומחמיר של גאידמק.

בבקשה נטען כי גאדימק התחייב בפני שני להשלים את העברת יתרת המניות בתוך ימים ספורים מהעברת אותו חלק מהמניות שהועבר על ידו, ואולם לבסוף, גם לאחר פניותיו אל גאידמק לקבל את המניות, נאמר לו רק כי ההפקדה מתעכבת עקב קשיים תזרימיים של גאידמק. שני טוען כי הוא מתעתד לממש חלק מהמניות שבידי הנאמן בימים אלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים