המשטרה ממליצה להעמיד לדין את אהוד אולמרט בפרשות "מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס"

בפרשת טלנסקי גובשה תשתית ראייתית בחשד ללקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ולעבירות על חוק איסור הלבנת הון ■ פרקליטיו של אולמרט: "היועץ המשפטי הוא בעל הסמכות היחידי, והוא הנושא באחריות בעניין זה"

TheMarker digital
TheMarker digital

המשטרה העבירה אמש (ראשון) את המלצתה להעמיד את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לדין בפרשות "מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס". בפרשת "מרכז ההשקעות" עדיין לא גובשה עמדת המשטרה, מאחר שנדרשות פעולות חקירה נוספות בתיק.

כשבועיים לאחר קבלת חומר החקירה מהמשטרה, צפויה הפרקליטות לקבל החלטה על הגשת כתב אישום; אם כך יהיה, יגובש כתב אישום נגד ראש הממשלה עוד לפני ראש השנה, בכפוף לשימוע שייערך לו.

אגף החקירות והמודיעין של המשטרה ערך אתמול דיון מכריע בחומרי החקירה שנאספו נגד ראש הממשלה. בדיון המרתוני בחנו בכירי האגף את מכלול הראיות והממצאים שהמשטרה אספה נגד אולמרט. בתום הדיון הועברו חומרי החקירה לפרקליטות לצד הערכות המשטרה בדבר היכולת לגבש תשתית ראייתית נגד אולמרט בכל אחד מהתיקים. כאמור, בתיק מרכז ההשקעות, ככל הנראה תיערך השלמת חקירה.

הסיבה המרכזית לאיחוד שלוש הפרשות לכדי כתב אישום אחד, היא החוט המקשר ביניהן - העד המרכזי, מקורבו לשעבר של ראש הממשלה, עו"ד אורי מסר. מסר היה איש סודו ונאמנו של אולמרט וניהל את כספיו לאורך השנים. מסר העביר לחוקרים מידע רב על התנהלותו הכספית של אולמרט בפרשת טלנסקי ועל מעטפות המזומנים שקיבל מסר, לכאורה, מאולמרט, שמקורן בנדבן האמריקאי. פרשת ראשונטורס היא תולדה ישירה של פרשת טלנסקי, אחרי שחוקרי המשטרה התחקו אחרי סכומי כסף שהעביר טלנסקי לאולמרט ואשר נועדו למימון טיסות שלו. עו"ד מסר הוא דמות מרכזית גם בפרשת מרכז ההשקעות. צוות החקירה צפוי גם להכריע האם יש מקום להגיש כתבי אישום נגד חשודים נוספים בפרשות השונות, ובהם שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר, וכן עו"ד מסר ומוריס טלנסקי (אף שאישום אינו מותנה בהשלמת עדותו של טלנסקי).

"להמלצות המשטרה אין כל משמעות"

פרקליטיו של אהוד אומרט - עורכי הדין אלי זהר, נבות תל-צור ורועי בלכר - תקפו הערב את החלטת המשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום נגדו בפרשות טלנסקי ו"ראשונטורס". "להמלצות המשטרה אין כל משמעות. ראוי היה, כי המשטרה תימנע לחלוטין מהבעת דעה בנושאים, שאינם בתחום מומחיותה ואינם בתחום סמכותה", אמרו. המלצות המשטרה מועברות לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. מזוז הוא זה שיקבל לבסוף את ההחלטה האם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

עורכי הדין ציינו כי "היועץ המשפטי הוא בעל הסמכות היחידי, והוא הנושא באחריות בעניין זה". הפרקליטים אמרו כי "נמתין בסבלנות להחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, אשר בניגוד למשטרה, אין ספק בלבנו, כי הוא מודע היטב לכובד האחריות המוטלת עליו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?