פז: קיימות אינדיקציות ברורות לפיהן בורגר ראנץ' עתידה להפסיק לפעול בימים הקרובים

פז ביקשה עיון מחדש בהחלטה לתת לבורגר ראנץ' ארכה של 20 יום לפני מינוי כונס נכסים

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

השופטת קובו דחתה היום את בקשתה של חברת פז לעיון חוזר בהחלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, כי לבורגר ראנץ' יינתנו 20 יום להגיב לבקשתה של פז למנות כונס נכסים זמני לבורגר ראנץ'. פז טענה כי בורגר ראנץ' עומדת בפני הפסקת פעילותה כעסק חי לאחר שהבנק סירב לפרוע המחאות שהחברה משכה. עוד נטען כי הרשת אינה משלמת משכורות לעובדיה, ולגרסת פז קיימות אינדיקציות ברורות לפיהן בורגר ראנץ' עתידה להפסיק את פעילותה בתוך ימים ספורים.

השופטת קובו קבעה כי פז לא הצביעה על כל נסיבה חדשה. השופטת הביעה ביקורת נוקבת על בקשתה של פז ואמרה כי "כתבות בעיתון אינן אסמכתא מהימנה שניתן לסמוך עליה לצורך צו". לדבריה, "העובדה שהבנק הפסיק את האשראי היתה ידועה מ-11 באוגוסט והדבר בא לידי ביטוי בבקשה מאתמול".

פז ציינה הבוקר בבקשתה כי קיימות נסיבות אשר מחייבות מינוי דחוף לכונס נכסים זמני שישמר את פעילות החברה. אתמול הגישה פז בקשה למינוי כונס נכסים לרשת, בטענה כי רמי אלעד - בעלי הרשת הנוכחיים - אינו עומד בתשלום החזר הלוואה שניתנה לרשת ב-2006. לטענת פז, יתרת ההלוואה שעל אלעד להשיב לפז עומדת על כ-15 מיליון שקל. פז הודיעה על כוונתה לחלט ערבות אישית שהעמיד אחיו של אלעד, יוסי חושינסקי המנוח, בהיקף של 1.25 מיליון שקל. לגרסת פז, חובה של בורגר ראנץ' כלפיה עומד על כ-13.5 מיליון שקל.

לגרסת פז, מאז אתמול הצטברו אצלה ראיות חדשות לכך שחלה החמרה דרסטית במצבה של בורגר ראנץ', וקיים חשש ממשי לפגיעה קריטית בערכם של נכסי הרשת. פז מציינת כי משכורות חודש יולי לא שולמו לעובדי בורגר ראנץ', דבר שלטענתה יגרום לעזיבה מאסיווית של עובדים, שתפגע אנושות ביכולת להמשיך ולהפעילה. פז מוסיפה כי אסמכתאות שהגיעו אליה מראות כי בימים האחרונים סירב הבנק לפרוע למעלה מ-20 צ'קים שנתנה הרשת בשל חוסר כיסוי.

פז מעלה חשש כי בהיעדר כינוס נכסים מוסדר ינסו נושים אחרים של החברה לעשות דין לעצמם וליטול מנכסי החברה. זכיינים, טוענת פז, עלולים לבטל את הסכמי הזכיינות עם החברה לאור מצבה הפיננסי. לדברי פז, היא קיבלה ידיעות מבוססות כי בעלי נכסים בהם מצויים סניפים של בורגר ראנץ' פנו לחברות מתחום המזון המהיר המתחרות בבורגר ראנץ', על מנת שיתחילו פעילות במקום בורגר ראנץ'.

בהיעדר פעולה מיידית ודחופה, ונוכח אפשרות קריסת החברה בימים הקרובים, פז מציינת כי היא עלולה להיוותר בלא כלום, מאחר שהשיעבודים היחידים שיש לה להבטחת החזר הם מניותיה של בורגר ראנץ' ונכסיה.

מחברת בורגר ראנץ' לא נמסרה תגובה. פז מיוצגת על ידי עו"ד מיטל בן בסט, אמיר גבל וראובן בכר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?