בחיל הים מתלוננים: "תקציב קטן יותר משמעו ירידה ביכולת - זו אינה התייעלות"

בקיץ 2007 קיים פורום המטה הכללי של צה"ל כמה דיונים על תוכנית תפן - תוכנית העבודה הרב-שנתית החדשה של צה"ל ■ כל זרוע בצבא קיבלה בסיכום הדיונים את הנתח התקציבי שלה ■ בחיל הים אופטימיים מתמיד, מספרים על ההתייעלות ובונים על ספינות הטילים החדשות במימון חלק מכספי הסיוע האמריקאי

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

בקיץ 2007 קיים פורום המטה הכללי של צה"ל, בראשות הרמטכ"ל גבי אשכנזי, כמה דיונים על תוכנית תפן - תוכנית העבודה הרב-שנתית החדשה של צה"ל 2008-2012. כל זרוע בצבא - יבשה, אוויר וים - קיבלה בסיכום הדיונים את הנתח התקציבי שלה, בהתחשב בהנחיות דו"ח ברודט.

מערכות הנשק החדשות לשלוש הזרועות נקבעו אף הן. נקבע כי חיל הים יתחמש בשנים הקרובות בסטי"ל חדש, סער 5 דור ב', במימון חלק מכספי הסיוע האמריקאי לישראל. בחיל הים קיבלו את ההחלטה בשמחה רבה: מדובר בקפיצת מדרגה, אולי אפילו שתיים, של החיל מבחינה מבצעית, ובקפיצת מדרגה בחשיבות החיל בצה"ל.

סער 5 דור ב' אמור להרחיב את היכולות המבצעיות של חיל הים. אלה הן ספינות בעלות כושר תמרון גבוה, שיכולות לבצע גם משימות ממוקדות כגון פעילות נגד מוקשי ים ולוחמה נגד צוללות וספינות. על הספינות החדשות יוצבו שני מסוקי סי-הוק (הגרסה הימית של בלק הוק).

סער 5 דור ב' ייבנו במספנת אינגלס בפסקגולה, מיסיסיפי - המספנה שבנתה שלושה סטי"לים של סער 5 דור א'. גוף הספינה החדשה יהיה אמריקאי, ובמערכות הלחימה והאלקטרוניקה תוכנס חשיבה ישראלית. על חימוש הספינות ועל הרכבת מערכותיהן יתחרו, קרוב לוודאי, מפעלים אמריקאים וישראלים.

התקציב השנתי של חיל הים הוא כמיליארד שקל. תקציב בניית הסטי"לים החדשים יסתכם במאות מיליוני דולרים - ואינו כלול בתקציב השנתי. בשנים קודמות, תקציב החיל ירד. בתוכנית קל"ע מ-2004 הוא קוצץ ביותר מ-10%, והחיל מלקק את הפצעים עד היום. בתוכנית תפן 2008-2012 המגמה התהפכה: התקציב השוטף עלה, אמנם לא כפי שרצו בחיל הים, אבל בכל זאת עלה. וכמובן, יש גם את התקציב המיוחד שקיבל החיל לקניית הספינות החדשות.

ביזור סמכויות

בחיל הים מתלוננים כי בניגוד לחיל האוויר, שיכול להיעזר בתעשייה האווירית האזרחית הגדולה והמפותחת למדי, להם אין מקבילות מסוג בישראל: אין מספנה אזרחית גדולה או תעשיות ימיות מפותחות שיכולות לסייע לחיל הים בעבודות גדולות. מספנות ישראל בחיפה, לדעת חיל הים, הן גוף קטן ומוגבל שעיקר מומחיותו הוא במבנה (גוף) האוניות. אין להן, למשל, ידע בתחום הצוללות והאלקטרוניקה. זו הסיבה לכך שחיל הים הקים במספן ציוד בנמל חיפה מספנה גדולה יחסית ואיכותית, האמורה לספק לכל כלי השיט של החיל, כולל צוללות וסטי"לים, את כל השירותים הנדרשים.

לחיל תוכנית עבודה פנימית ותוכנית הצטיידות רב-שנתית. כיום נוהגים להצמיד בחיל תגי מחיר להחלטות. גישת החיל היא לומר למפקדיו, "אנחנו לא אומרים לך מה לעשות - רק דע מה מחיר ההחלטה שלך".

ככלל, בחיל מאמינים בביזור סמכויות. התקציב מחולק בין גורמי החיל השונים. ראש מספן ציוד, הגוף הגדול בחיל, מקבל מסגרת תקציב שתמיד קטנה מהצרכים, והוא צריך לתמרן, לקבוע סדרי עדיפויות, ובסוף השנה לעמוד בתקציב שנקבע לו. מספן ציוד צריך להכיר אינטימית את כל המערכות של הצוללות, הסטי"לים וכלי הים האחרים שבשימוש חיל הים. התפקיד מחייב גם היכרות קרובה עם סטטיסטיקות על משך החיים של המערכות השונות.

בחיל מדברים בחיוב על החלטות ועדת ברודט להעמיד תקציב רב-שנתי לצה"ל, ועל תוכנית תפן לקבוע תוכנית עבודה מבצעית חמש-שנתית לחיל. שתי התוכניות נותנות לחיל הים, כמו לכל צה"ל, אופק ומרחב תכנון ותמרון רב-שנתי. בחיל אומרים כי לזיגזגים בתקציב הצבאי יש מחיר יקר. מדובר בתקציב ענק, וכל תיקון בנתיב עולה הרבה כסף.

אחד היתרונות של התכנון הרב-שנתי טמון בכך שהוא מאפשר לחיל הים לבצע רכש רב-שנתי. ספקים אוהבים יותר לעבוד בסביבה זו, והתוצאה - מחירים זולים יותר. בנוסף, הדבר מאפשר לחיל הים הישראלי לקנות ביחד עם שותפים זרים, וכך להוזיל את המהירים ולשפר את התנאים. לא מדובר בתוכניות תאורטיות. רכש כזה נעשה לאחרונה.

כחלק ממסקנות ועדת ברודט, חויב צה"ל להתייעל משמעותית, ב-10 מיליארד שקל בחמש השנים הקרובות וב-20 מיליארד בחמש השנים שאחרי כן. חיל הים חויב להביא הצעת קיצוץ של 100 מיליון שקל בבסיס התקציב שלו. בחיל מצהירים על מחויבות לתוכנית, אך לא בלי ביקורת. "אנחנו מערכת מאוד יעילה, גם בסטנדרטים אזרחיים. אנחנו מחויבים לתהליך ההתייעלות, ונתייעל", אומרים בחיל. אבל יש לנו ביקורת. בציבור לא מבחינים בקשר הישיר בין התייעלות לירידה ביכולת. מבקשים מאיתנו לעשות אותו הדבר עם פחות. תקציב קטן יותר משמעותו ירידה ביכולות. זו אינה התייעלות".

יש הרבה מאוד פעילות בחיל הים בנושא ההתייעלות. כך, למשל, כדי לחסוך במחיר החשמל, החיל מפעיל את מערך הגנרטורים הגדול שלו לשעת חירום בצפון בשעות השיא בצריכת החשמל. לצורך חיסכון בדלק - מרכיב חשוב בפעילות החיל - מינה מפקד חיל הים, אלי מרום, ועדה בראשות הממונה על התקציבים בחיל, ד"ר קובי כגן.

המחסור בכסף הוביל את חיל הים, כמו את אחיו הגדול חיל האוויר, לשנות את יחסו לפסולת מתכת. בעבר לא התייחסו אליה, או שהיו משליכים אותה. עכשיו, בין היתר בשל העלייה במחירי המתכות, אוספים אותה ומחפשים קונים. חיל הים מוכר, יחד עם סיב"ט (האגף ליצוא ביטחוני במשרד הביטחון) עודפים לחו"ל ולשוק המקומי.

לחיל הים יש ניסיון שלילי עם אאוט-סורסינג. לפני כמה שנים פנה החיל למהלך של הפרטת המזון בבסיסים, ושל אחזקת מחשבי החיל בבסיסיו בצפון. שניהם לא עלו יפה. "מיקור החוץ נהפך לייקור חוץ", אומרים בחיל. "נשארנו עם קבלן שאנו לא מרוצים ממנו, אבל משלמים לו משמעותית יותר".

מקרקעין יקר באילת

חיל הים, בסיכום עם חברת נמלי ישראל, מפנה את בסיס הקישון שלו לטובת הגדלת נמל חיפה ועובר לבסיס טירת הכרמל. מבחינת החיל, תהיה לו תשתית לוגיסטית אחת בצפון. בחיל סבורים כי התהליך טוב לחיל וגם לנמלי ישראל. גם ביחס לבסיס אילת מסתמן פתרון למחלוקות הממושכות עם עיריית אילת וגורמים אזרחיים אחרים. חיל הים חייב להישאר באילת, נקודה רגישה לביטחון, אך הוא יעבור לצפון נמל אילת - והעיר תקבל את המקרקעין שהיא כה רוצה.

בחיל הים מתגאים בכך שהחיל אינו משלם כיום שכירויות. השכירויות היחידות שהחיל משלם הן דווקא בנמלים - בחיפה, אשדוד ואילת. "אנחנו לא מבינים למה, אבל אנחנו משלמים שכירות לחברת נמלי ישראל", אומרים בחיל.

בחיל מתגאים גם בחלוציותם בתחום המידע: "העולם היום שייך לחברות המידע. אנחנו מצטיינים, זה שנים, בתחום. לפני עשור הובלנו מהפכה במערכות מידע. אנו יושבים על פלטפורמת SAP, מבחינתנו זו מערכת לוגיסטית תומכת מערכות ייצור. אנו הראשונים שעלינו על זה. רואים את זה בתהליך שיפוץ הצוללות. אתה מכניס את הנתונים ל-SAP ומקבל מידע על תהליך השיפוץ, כולל אילו חלפים להזמין".

באחרונה חיל הים מקבל פתיחות כספית הן מהאוצר והן מהיועץ הכלכלי לרמטכ"ל. לראשונה בתולדותיו, החיל קיבל אישור עקרוני לקחת הלוואות, בתנאי שיוכיח כי יש לו את הגב הכלכלי להחזירן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?