לקראת העדות מחרתיים: טלנסקי נחקר שוב; אולמרט לא הצליח להזים את החשדות בחקירה שנתקיימה ביום שישי

חומר החקירה הועבר לפרקליטי רה"מ לקראת עדות טלנסקי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מאת יהונתן ליס, עפרה אידלמן, תומר זרחין ושירות "הארץ"

ביום שישי קבע בית המשפט המחוזי בירושלים, כי עדותו המוקדמת של טלנסקי תתקים ביום שלישי, במקום היום כפי שנקבע קודם לכן. הדיון נערך בעקבות בקשתם של אולמרט וראש לשכתו לשעבר, שולה זקן לדחות בשבועיים את העדות, משום שפרקליטיהם טרם הספיקו ללמוד את חומר החקירה. השופטים, כאמור, דחו את הבקשה וקבעו שטלנסקי יעיד מחרתיים. ואולם, בא כוחו של ראש הממשלה, עו"ד אלי זהר, הודיע בסוף הדיון כי מאחר שחומר החקירה הועבר לעורכי הדין רק בימים האחרונים, הוא יבקש לדחות את חקירתו הנגדית של טלנסקי ולזמן אותו לעדות נוספת בישראל במועד מאוחר יותר.

אחרי שהפרקליטות הקפידה להיראות כמי שמעוניינת בשמיעת העדות היום כמתוכנן, וכמי שנאלצת להיגרר אחר ניסיונות הדחייה של עורכי הדין של אולמרט וזקן, הופתע בית המשפט לגלות כי גם היא אינה מוכנה לשמיעת העדות היום. פרקליט המדינה, משה לדור, הודה שמאז שנקבע מועד העדות נאסף חומר חקירה רב, שהפרקליטות לא הספיקה ללמוד.

בכיר בפרקליטות הסביר אתמול, שהפרקליטות יצאה מנקודת הנחה שעדות טלנסקי היתה נדחית ממילא בכמה ימים, משום שאולמרט נחקר רק ביום שישי.

"אישום נגד אולמרט - עניין של זמן"

מקורות במערכת אכיפת החוק דיווחו, כי בחקירתו ביום שישי, לא הצליח ראש הממשלה אהוד אולמרט להזים את החשדות נגדו, על חלקו בפרשה שבה הוא חשוד בקבלת כספים שלא כחוק מטלנסקי, במסגרת בתפקידיו הקודמים. אחד המקורות אמר, ש"נכון לעכשיו, כתב אישום נגד אולמרט הוא רק שאלה של זמן. הדרך עוד ארוכה, אבל אם לא תהיה תפנית מדהימה, זה המצב". אולמרט עתיד להיחקר שוב בקרוב, במשך כמה שעות. במהלך היום הכחישה הפרקליטות את הפרסומים, לפיהם כתב האישום יוגש תוך כמה חודשים.

מקור אחר סיפר כי אף שניכר שאולמרט התכונן היטב לחקירתו השנייה, "מצבו לא השתפר בחקירה הזאת. הוא לא הצליח לספק הסברים מניחים את הדעת לעובדה שקיבל כסף מזומן, למרות שאסור היה לו לעשות זאת. הוא לא הסביר מדוע לא רשם כראוי את סכומי הכסף שקיבל ולא דיווח עליהם כדין". במהלך החקירה שאלו החוקרים את אולמרט מדוע הסכים לקבל כסף מזומן מטלנסקי בניגוד לחוק, כמה כסף קיבל, לאן העביר אותו ואם בדק מה עלה בגורל הכסף לאחר שהעבירו לזקן ולאורי מסר. החוקרים גם שאלו, אם אולמרט פעל לקדם את ענייניו של טלנסקי בתמורה לכסף.

מקור נוסף דיווח כי אף שהחוקרים קיבלו לידיהם מידע שעשוי להביא לחשדות נוספים נגד אולמרט, "הוחלט להתמקד בפרשת טלנסקי ובתקופה מצומצמת יחסית, כי אחרת לא היה לזה סוף ולא ברור כמה זמן היה נדרש כדי לגבש כתבי אישום".בבית המשפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?