חברת "רדיו 100 מחברים אנשים" דורשת ביטול ההכרזה על הזוכה ברדיו בשרון בשל ניגוד עניינים

לטענת החברה חבר הוועדה משמש כיועץ עבור חברת פרסום חוצות המתחרה ברדיו האזורי

נורית רוט, פרשנות
נורית רוט
נורית רוט, פרשנות
נורית רוט

מאת ליאור דטל ונורית רוט

קבוצת רדיו 100 - "מאה-מחבר את האנשים" - הגישה לבית משפט לעניינים מנהליים בירושלים בקשה דחופה לאסור על מועצת הרשות השניה להתכנס היום לישיבה, בה יוכרז הזוכה במכרז לזיכיון לשירותי רדיו באזור השרון.

בן סימון מונה על ידי מועצת הרשות השנייה כאחד משלושה יועצי תוכן למכרז, שתפקידו לערוך חוות דעת והערכה מילולית לגבי ישימות כל אחת מההצעות שהוגשו במכרז, על פי שיקולי תוכן שהופיעו במסמכי המכרז.

שני השותפים העיקריים בקבוצה הם אורי שנער, נשיא קשת לשעבר, וליאון צימן. מנכ"ל הקבוצה הוא שלום קיטל, לשעבר מנכ"ל חדשות 2 שגם מחזיק ב-2% ממניות הקבוצה. המרכז הבינתחומי הרצליה, בראשות פרופ' אוריאל רייכמן, מחזיק באופציה לרכישת 4.99% ממניות הקבוצה אך מבחינת מבנה הבעלות אינו נחשב לשותף בה.

הקבוצה, אשר התאגדה לצורך ההתמודדות במכרז, טוענת כי בקשה זו מתבססת על עובדות שהתגלו לה בימים האחרונים, לפיהן בן סימון הינו בעלים של משרד לייעוץ תקשורתי המספק שירותים לגופים מסחריים המתחרים בזכייני הרדיו האזורי, ואשר צפויים להתחרות גם בזוכה במכרז.

בין גופים אלה, נטען, נמצאים משה נור וחברת נורסטאר מדיה שבבעלותו, שהינם מתחרים ישירים של זכייני הרדיו האזורי, לרבות הזוכה הצפוי במכרז. לדברי החברה, העובדה "כי מדובר בלב ליבה של התחרות על נתחיה של עוגת הפרסום, שהיקפה הכספי נתון", עולה בין היתר מדברים שאמרה נורסטאר בתביעה שהגישה לפני כשבועיים נגד אברי גלעד, וכן מהעובדה שאחד מלקוחותיה המרכזיים של נורסטאר הינו משרד הפרסום אדלר חומסקי, שהינו שותף באחת מהקבוצות המתחרות במכרז.

עובדה זו, טוענת החברה, מגבירה את החשש כי בן סימון לא יפעל כיועץ אובייקטיבי למכרז, שכן זכיית הקבוצה המתחרה במכרז תיטיב עם אחד מלקוחותיה העיקריים של נורסטאר.

עוד טוענת החברה כי בן סימון הסתיר את עיסוקיו הנוספים מפני המועצה בעת שהגיש את מועמדותו לתפקיד יועץ במכרז, ולא ציין אותם בקורות החיים שהגיש.

החברה טוענת כי חרף פנייתה למועצה, סירבה זו לפסול את בן סימון מתפקידו והודיעה כי הוא אינו נתון בניגוד עניינים. המועצה אף סירבה לדחות את ישיבת המועצה אשר במסגרתה צפוי בן סימון להציג את חוות דעתו בפניה, נטען, ולפיכך מוגשת העתירה.

העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין גיורא ארדינט רן שפרינצק ואמיר טבנקין.

חברי מועצת הרשות השנייה אמורים להתכנס היום ולקבוע מי תהיה הקבוצה שתזכה במכרז הרדיו האזורי בשרון. מלבד קבוצת רדיו 100 מחברים אנשים, מתמודדות במכרז שתי קבוצות נוספות: רדיו 100 בראשות דוד גלבוע ובניהולו של רינו צרור - בקבוצה מחזיקים ארומה ישראל, משרד הפרסום אדלר חומסקי &ורשבסקי, ספקית התוכן לסלולר לוגיה, ג'קי בן זקן, בני מנשה ויואב גרוס ושי נשר. בעלי המניות בקבוצה מתמודדים גם באזור ירושלים.

קבוצת רדיוס, המשדרת ב-12 השנה האחרונות, בבעלות יורוקום של שאול אלוביץ' ובניהולו של דוד בן בסט, שגם מחזיק ב-15% בה, מתמודדת גם היא באזור השרון.

בנוסף לעתירה שהוגשה, לפני מספר ימים התקבלה במשרדי הרשות השנייה בקשתו של עו"ד יצחק שרף להורות לעו"ד נורית אמיתי, חברת מועצת הרשות, להימנע מלהצביע במכרז באזור השרון. זאת, בטענה שבעברה למדה ושימשה כמרצה במרכז הבינתחומי הרצליה, לו אופציה ל-4.99% ממניות רדיו 100 מחברים אנשים.

עו"ד שרף אמר ל-TheMarker כי הוא אינו קשור לאחת מהקבוצות שמתמודדות, וכי פנה לרשות כי חשב שמדובר בצעד שגוי.

נורית אמיתי מסרה בתגובה כי "דיווחתי לרשות השנייה על העובדה שלמדתי בבין תחומי עד לשנת 2000 ומשנת 2000-2004 (לא כולל) לימדתי בבית הספר לממשל של המרכז הבינתחומי, שאינו קשור לבית הספר לתקשורת במרכז. אין יחסי עובד מעביד ביני לבין המרכז. אנחנו מדינה קטנה וזה לא מפליא שברגעים של לחץ וקביעת גורלות של אנשים, מתעוררים כל מיני קשרים והקשרים שהם חלק מדרכו ועולמו ומסלול חיו של בן אדם".

הרשות השנייה מסרה בנושא זה: הרשות אינה מגיבה לנושאים הקשורים לרדיו האזורי. מיותר לציין שהיועץ המשפטי של הרשות בחן ובדק את כל הסוגיות המשפטיות הקשורות למכרזי הרדיו ובינהן גם כשירות חברי המועצה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן