סוף לשיוך לקוחות הבנקים למסלול היקר ביותר? בקשה לאישור ייצוגית ב-18 מיליון שקל נגד דיסקונט

התביעה: לקוחות מועברים אוטומטית ממסלול עם דמי ניהול של עשרה שקלים למסלול עם דמי ניהול של 30 שקל

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 18 מיליון שקל נגד בנק דיסקונט הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. לטענת התובעים רון עוזרי וליאת מיאלי, הבקשה לאישור כתובענה ייצוגית נועדה לשים קץ לפרקטיקה החד צדדית בה נוקט הבנק. במסגרתה של זו מחוייבים לקוחות לאחר תקופת הטבה בדמי ניהול בגין המסלול היקר ביותר בלא הסכמתם ובלא ידיעתם. זאת, אף שניתן לשייך החשבונות למסלול הזול ביותר.

לדברי התובעים, אם הלקוח מגלה זאת ומתלונן בקול מספיק רם או שולח מכתב תלונה לרגולטור או לחבר כנסת - אזי הוא יועבר למסלול הזול יותר. במקרים נדירים הלקוח הנבון גם יקבל זיכוי רטרואקטיווי. אולם רוב הלקוחות - אלו שאינם מתלוננים - ימשיכו לשלם את דמי המסלול הגבוהים יותר מאלו ששילמו בתחילת ההתקשרות.

התובע הראשון, רון עוזרי, מציין כי התלונן בפני דיסקונט ובפני בנק ישראל ולאחר מכן זוכה. והוא עותר לבית המשפט על מנת שיוציא צו שימנע מן מהבנק לנקוט באופן המתואר להבא כלפי אחרים.

התובעת השנייה, ליאת מיאלי, פנתה בסוף 2007 לבנק וביקשה דפי חשבון של כל התקופה. מעיון בחשבון הבנק בימים האחרונים התברר לה כי לאחר שביקשה את דפי החשבון, ככל הנראה מישהו בבנק נבהל. דמי הניהול חזרו לעמוד על עשרה שקלים - אך לא הוחזרו לה 20 שקל לכל חודש עבור דמי הניהול שנגבו ללא אישורה.

לשיטת התובעים, מטרת התביעה היא להביא לפיצוי וזיכוי כל הלקוחות מהם נגבה התשלום האמור ללא ידיעתם. התובעים מציינים כי לפי פרסומים של בנק דיסקונט הוא גייס כ-300 אלף לקוחות חדשים, ונראה כי לחלק מלקוחות אלו נגרם נזק בשל שיוך החשבונות למסלול דיסקונט פיקס היקר במיוחד. לכן הם טוענים שסך הנזק המשוער שגרם הבנק לאלפי לקוחותיו עומד - בהערכה ראשונית - על 18 מיליון שקל.

מבנק דיסקונט נמסר בתגובה: "על עצם הגשת התביעה, אנו לומדים מהתקשורת. כתב התביעה טרם התקבל בדיסקונט ולפיכך לא נוכל, בשלב זה, להתייחס לגופו של עניין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית