עודד דסאו וריקו שירזי נשלחו למעצר בית בשל חשד לעבירות על חוק ניירות ערך

הרשות לניירות ערך חושדת כי שירזי עשה שימוש במידע הפנים ברוכשו באמצעות אנשים רבים אחרים את מניות גולן מלאכת מחשבת שבשליטת דסאו

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

עודד דסאו וריקו שירזי נשלחו למעצר בית לשלושה ימים לאחר שהרשות לניירות ערך חקרה את השניים במהלך היום בחשד לעבירות על חוק ניירות ערך.

עודד דסאו שימש בתקופה הרלוונטית לחקירה בעל השליטה בחברה המחזיק ב-73.04% ממניות החברה ויו"ר הדירקטוריון שלה.

יובל גפני הוא יהלומן ושותף עסקי של דסאו. על פי הרשות לנירות ערך, שיעבד דסאו 50% מסך מניות החברה שבשליטתו לטובת גפני כבטוחה להלוואה שנטל דסאו מגפני.

מממצאי החקירה עולה כי ב-16 במאי 2006 בשעה 14:48 פירסמה חברת גולן דו"ח מיידי על כך שחתמה על מזכר הבנות עם חברת בוימלגרין קפיטל, אשר בשליטת איש העסקים ישעיהו בוימלגרין, לשיתוף פעולה בהשקעה בחברת א.מ.ד, עמה התקשרה חברת גולן בהסכם רכישה שלושה וחצי חודשים קודם לכן, על פיו תרכוש גולן 50% מחברת א.מ.ד. בסכום של 75 מליון דולר.

על פי החשד, במהלך אותו יום, בשעות הבוקר, מסר גפני את המידע אודות הפרסום הקרוב לפיו חברת גולן תשתף פעולה עם חברת בוימלגרין בנוגע לרכישת א.מ.ד, אותו לכאורה קיבל מדסאו, לאנשים שונים. זאת על מנת שיקנו את מניית גולן לפני פרסום הדיווח, כאשר המידע טרם נודע בציבור, והבטיח להם שיכפילו את השקעתם.

מממצאי החקירה נטען עוד כי גפני פנה גם לריקו שירזי, מסר לו את מידע הפנים אודות ההתפתחות בחברת גולן והבטיח לו כי יכפיל את השקעתו.

הרשות לניירות ערך חושדת כי שירזי עשה שימוש במידע הפנים ברוכשו באמצעות אנשים רבים אחרים את מניות גולן, בסך כולל של 2 מליון שקל, בשעה שמידע הפנים אודות ההתפתחות בחברת גולן היה בידו.

נטען כי עקב הרכישות המסיוויות של מניות גולן, עלה שער המניה ב-16 במאי 2006 בשיעור של עשרות אחוזים.

במהלך הדיון הערב בבית משפט השלום בתל אביב נקבע כי עודד דסאו יישלח למעצר בית לשלושה ימים. זאת מבלי שלדירתו יבוא איש פרט לעורך דינו ולבני משפחתו. ריקו שירזי נשלח אף הוא למעצר בית בן שלושה ימים.

עו"ד ירום הלוי שייצג את שירזי אמר בדיון כי "לשירזי לא היה עניין ואינטרס אישי בחברה שעומדת בלב העניין ובעטיו הוא נחקר. אין מחלוקת ששירזי לא השקיע דבר בחברה ושירזי לא מבין אם נחקר על תקן חשוד או עד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן