מופז: על חברות הביטוח לשקלל בגובה הפרמיה את מספר עבירות התנועה של הנהג

מופז ציין כי ישמח להעביר את רשימת הנהגים המועדים

אתי אפללו
אתי אפללו

"על ענף הביטוח להתגייס אף הוא למלחמה בתאונות הדרכים ולשקלל בגובה פרמיית הביטוח גם את עברות התנועה של הנהגים" כך אמר הבוקר שר התחבורה, שאול מופז, בכנס ביטוח אלמנטרי של מכללת עדיף שהתקיים בתל אביב.

מלבד נאומו של מופז, הכנס עמד בסימן ביטול טיוטת חוזר ניהול התביעות הדרקוני של הפיקוח על הביטוח, שגרם התנגדות עזה ועיקשת מצד חברות הביטוח.

הפיקוח על הביטוח, שהוציא טיוטה שקבעה דרך נוקשה של ניהול תביעות בה תצטרכנה לעמוד חברות הביטוח, חזר בו מחלק מדרישותיו בטיוטת החוזר שהוציא ויתיר לחברות לעשות "רגולציה עצמית" בתחום. כלומר, כל חברה תקבע בעצמה סטדנרטים לניהול וטיפול בתביעות, וכך, מקווה הפיקוח על הביטוח, תתפתח תחרות בין החברות גם על סילוק התביעות.

בשלב הראשוני יגישו החברות למפקח על הביטוח הצעות לניהול תביעות בתחומי הרכב רכוש ואבדן כושר עבודה. גדעון המבורגר, יו"ר איגוד חברות הביטוח, בירך על מודל האכיפה העצמית וציין כי הוא מבשר התחלה של מהפכה בענף, והוא מקווה שהמודל ישמש תקדים בתחומים נוספים.

יעקב קיהל, סמנכ"ל חיתום ופיתוח עסקי בפניקס ציין כי בעיית סילוק התביעות בחברות הביטוח יצאה מפרופורציה "המטרה העסקית שלנו היא לשלם תביעות, זה המוצר שלנו שכן אחרת אין לנו קיום בכלל. בוודאי שתמיד יהיו מחלוקות וחוסר שביעות רצון. אני בעד כל הוראה של המפקח שתממש בצורה סבירה את זכויות המבוטחים, אבל צריך להבין שהמפקח על הביטוח יצר זכויות חדשות למבוטחים שיעלו הון עתק, לא רק בחוזר ניהול התביעות אלא גם בחוזר של הפוליגרף".

בתגובה לדבריו אמר סגן המפקח על הביטוח יואב בן-אור, "אני לא חושב שזה זכויות חדשות למבוטחים, אנחנו שוללים זכויות שהמבטחים ניכסו לעצמם. ללא סנקציות קשה להזיז חברות עסקיות. אנחנו פה בגלל שאין איזון בין המבוטח למבטח, על מנת לספק למבוטח עזרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"