מעכשיו אפשר גם להתגרש דרך האינטרנט: הסכם מקוון לפירוק הזוגיות יעלה כ-4,000 שקל

התהליך כולו מאפשר גירושין בלי לראות את עורכי הדין

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

המדיום הווירטואלי הופך למוחשי גם בענייני גירושין. יוזמה חדשה של משרד עו"ד זלינגר, בכור בוני, המתמחה בדיני משפחה מציעה לבני זוג המעוניינים להתגרש בכבוד הדדי לעשות זאת באמצעות האינטרנט. כל שנדרשים השניים הוא להיכנס לאתר האינטרנט של המשרד, למלא ולשלוח למשרד את "שאלון הסכם גירושין - מסלול מהיר".

השאלון כולל כמובן את נושאי הרכוש - בית מגורים, כלי רכב, חשבונות בנקים, כספים, זכויות וחובות ודומה בכך לטיוטה שממלא כל עורך דין לצורך ניסוח הסכם גירושין. הדבר המרכזי שנחסך מבני הזוג הוא הייעוץ עם עורכי דין, והתשלום הכרוך בייעוץ מקצועי.

עו"ד איימי בכור-בוני, העומדת מאחורי היוזמה מציינת כי עריכת הסכם גירושין דרך האתר תעלה 4000 שקל ועוד מע"מ. לדבריה, עריכת משא ומתן, לפני גיבוש הסכם שלא דרך האתר, עולה לכל אחד מבני הזוג 2000 דולר. זאת רק עבור המו"מ לפני עריכת הסכם גירושין.

לדברי בכור-בוני "לאחר שבני הזוג ממלאים את השאלון אנחנו עורכים את הסכם הטיוטה, שולחים אותו לבני הזוג באינטרנט. ואם הם מאשרים אותו, הם מגישים בקשה לבית המשפט לענייני משפחה, לאישורו, וזאת על פי דרישות החוק, ומבלי שראינו בכלל את הזוג. במהלך הדיון על אישור ההסכם, עובר השופט עליו, בודק עם בני הזוג האם חתמו עליו מרצונם חופשי והאם הם מבינים את תוכנו". האתר עלה ביום ראשון ולניהולו נשכרה עורכת דין.

עו"ד בני דון-יחיא, מומחה לדיני משפחה, מטיל ספק בנוגע למיזם "מה שמציעים כאן זה לא גירושים באמצעות האינטרנט אלא אינטר-גט. גירושים תרבותיים היא שאיפה נאצלת, הממזערת קודם כל את הנזק הבלתי נמנע הנגרם לילדים, וגם מקלה על בני הזוג עצמם, נפשית וכספית. ואולם, המציאות המרה היא שמי שלא הצליח בנישואיו, אין סיבה מדוע יצליח בגירושיו. לכן, אין למעשה מצב של גירושים קלים. "פיתרון אינסטנט באמצעות אינטרנט אינו מעשי. הסכמי אינסטנט עלולים לגרום לאחד הצדדים מצוקה כלכלית לאחר הגירושין, שתוביל גם למצוקה אישית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"