התנועה לאיכות השלטון: "היועץ המשפטי לממשלה נמצא בניגוד עניינים"

התנועה לאיכות השלטון דורשת ממזוז למשוך ידו מטיפול בצו ההגנה לחשב הכללי מחשש לניגוד עניינים: אחותו של מזוז - היועצת המשפטית של משרד האוצר, עו"ד ימימה מזוז - בין המבוקרות

Nfc
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Nfc

מאת איציק וולף, Nfc

התנועה לאיכות השלטון קוראת היום במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מני מזוז, למשוך ידו מהטיפול בצו ההגנה על החשב הכללי - ולמשוך את מכתבו לנציב תלונות הציבור בעניין. זאת, עקב החשש לניגוד עניינים שבו הוא עלול להימצא בגין מעורבותה לכאורה של אחותו - היועצת המשפטית למשרד האוצר, עו"ד ימימה מזוז - בפרשת מכרז בנק לאומי ובסוגיית המשך הכהונה של החשב הכללי.

בתגובה, שלח ב-18 באוקטובר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מכתב למבקר המדינה וביקש ממנו לעיין מחדש בהחלטתו לתת את הצו הזמני.

בבקשתו טען מזוז כי קיימת חובה להתחשב בהשלכות צו מעין זה על "תפקודו הראוי של הגוף", בו חבר העובד המתלונן, ובעניינו של זליכה - השפעת מתן הצו על התפקוד התקין של משרד האוצר בפרט ועל המערכת הממשלתית בכלל.

"כפי שתואר במכתבו של המבקר, המלווה את הצו, ד"ר זליכה התריע על פרשת שחיתות הקשורה במכרז להפרטת בנק לאומי. כן תואר כי פנייתו של ד"ר זליכה למבקר המדינה באה לאחר שכבר התריע, לדבריו, בפני שר האוצר, מנכ"ל המשרד, היועצת המשפטית של המשרד - עו"ד ימימה מזוז וגורמים נוספים כי הליכי המכרז נגועים באי תקינות עד כדי שחיתות", הדגיש עו"ד דניאל קירס, בשם התנועה לאיכות השלטון.

לתנועה אין טענה ביחס ליושרה של ימימה מזוז

ממכתב המבקר האמור עולה כי עו"ד ימימה מזוז אף כתבה חוות דעת אשר הובאה בפני נציבות תלונות הציבור, לגבי האפשרות לסיים את כהונתו של זליכה.

"על פי פרסומים בעיתונות, נטען כי עו"ד ימימה מזוז אף נכחה לכאורה באופן אישי ברגעים מרכזיים בפרשה, לרבות פגישה שבה ממלא מקום שר האוצר דאז, אהוד אולמרט, הקריא לכאורה ממסמך, המפרט שינויים במכרז שהועברו אליו מחברו, פרנק לואי", כתב עו"ד קירס והוסיף כי אין לתנועה כל טענה בעניין יושרה של ימימה מזוז.

"עם זאת, כפי שפורט, יש לה זיקות לעניין. להבנת התנועה, היועצת המשפטית של משרד האוצר, עו"ד ימימה מזוז, הינה אחותו של היועץ המשפטי לממשלה. בנסיבות המתוארות, טיפול אישי של היועץ המשפטי לממשלה בפרשה מעלה חשש לניגוד עניינים", ציין קירס.

"בשלבים קודמים של הטיפול בפרשה אכן משך היועץ המשפטי את ידו, כפי שמתבקש. כך, להבנת התנועה, הגורם אשר הורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד מר אהוד אולמרט בפרשת מכרז לאומי לא היה מזוז, אלא פרקליט המדינה. עם זאת, לפי פרסומים בתקשורת, ראה משום מה היועץ המשפטי לפנות בעצמו למבקר המדינה כנציב תלונות הציבור - ולבקש ביטול צו ההגנה שהוצא".

"לאור זאת, קוראת לו התנועה למען איכות השלטון למשוך ידו לאלתר מסוגיית המשך הכהונה של זליכה וההגנה עליו כחושף שחיתות - ולמשוך את מכתבו לנציב תלונות הציבור בנדון".

הידיעה התפרסמה לראשונה באתר Nfc

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד