הותר לפרסום: ניסיון סחיטה של עשרות מיליוני שקלים מהרבוע הכחול; המשטרה עצרה חשודים בסחיטה

ניסיון הסחיטה נעשה באמצעות קלטת מפוברקת בה הוצגו לכאורה כשלים בתחום הטיפול בבשר בסניף מגה פארק רעננה; למרות הטענה כי מדובר בקלטת מפוברקת נשלחו הממצאים למשרד הבריאות, שטרם קבע אם הכל היה תקין במחלקת הבשר

TheMarker digital
TheMarker digital

מאת גלי ברגר ו-TheMarker

פרשת סחיטה נגד הרבוע הכחול הותרה לפרסום. משטרת ישראל עצרה באמצעות צו בית משפט השלום ברמלה מספר חשודים בשל ניסיון סחיטה מחברת הרבוע הכחול, בהם עבריין שנידון בעבר למאסר ואשר הורשע בתחום הונאת צרכנים ונרדף על ידי נושים וכן עורך דין. לפי החשד יצר העבריין קלטת מפוברקת בה השתיל ראיות מזויפות וטען לשורת ליקויים תברואתיים כביכול בתחום הבשר בסניף מגה פארק רעננה.

בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והחשודים נעצרו על פי צווי המעצר. מעצרם של החשודים אף הוארך על ידי בית המשפט ביום 30 ליולי 2007 ובהמשך הועברו למעצר בית.

מקורות מקורבים לרבוע הכחול סיפרו כי הנאשם איים על הנהלת הריבוע הכחול בראשות גיל אונגר וסמנכ"ל הסחר והשיווק אורי פרח כי אם לא ישלמו לו סכום של 25 מיליון שקלים, ועוד 5 מיליון שקלים לעורך דין עימו הוא עובד הם יגישו תביעה ייצוגית נגד הריבוע הכחול בסך 500 מיליון שקל.

ל-TheMarker נודע עוד כי גורם מטעם הנאשם נשלח למחלקת הבשר של סניף מגה בפארק רעננה, והוא ניסה למצוא ליקוים שונים במחלקה כדי לשחזר את פרשת העוף המקולקל בטיב טעם.

בינואר 2006 פורסם בתוכנית כלבוטק כי ברשת טיב טעם מכרו לכאורה עוף מקולקל בעוף מתובל. הפרשה הכתה גלים רבים ופגעה בפעילות ובתדמית טיב טעם. בפרשה הפעם צילם החשוד בין השאר את העופות בגריל וניסה לטעון כי עופות מקולקלים נשלחים לגריל. לאחר ניסיון הסחיטה פנו מהריבוע הכחול למשטרה, ובמקביל ניהלו מעקב משלהם אחרי מנהלת מחלקת הבשר בסניף במשך כשבוע על מנת לבדוק אם יש תקלות בפעילות המחלקה.

למרות הטענה כי מדובר בקלטת מפוברקת נשלחו הממצאים למשרד הבריאות, שטרם קבע חד משמעית אם הכל היה תקין במחלקת הבשר בסניף.

מהנהלת הרבוע הכחול נמסר בתגובה: "לפני זמן מה מצאנו עצמנו תחת ניסיון סחיטה כאשר פנה אלינו עורך דין המייצג, כביכול, לקוח אשר הציע להעביר לרבוע הכחול קלטת מפוברקת בה ראיות מושתלות ומפוברקות על 'פגמים' שונים במחלקת הבשר במגה פארק רעננה, תוך שהנ"ל ביקש לקבל סכומים דמיוניים כדי להימנע מפרסום הקלטת. נוכח ניסיון הסחיטה הנ"ל, פנינו למשטרה וזו הגיבה במהירות ובנחרצות בליווי שוטף וצמוד של פרקליטות מחוז מרכז ועצרה את החשודים במעשה".

גיל אונגר, מנכ"ל הרבוע הכחול: "אנחנו לא נהיה קורבן לסחיטה, נקודה. פנינו למשטרה כי זו הדרך הנכונה בכל מקרה סחיטה, וכך נעשה בעתיד. אנו משוכנעים כי הציבור הרחב והתקשורת לא יתנו יד לסחטנות ונמשיך לתת שירות מקצועי, מסור ואמין ללקוחותינו, כפי שאנו עושים מזה 70 שנה. אנו מודים למשטרה על פעילותה המהירה והנחרצת למנוע סחיטה באיומים".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "הנושא בבדיקת משרד הבריאות מול המשטרה"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן