דברים מוזרים קורים בתיק קלאבמרקט

פעם אחר פעם מצליחה ההתנהלות הקשורה לשכר טרחת נאמני קלאבמרקט להדהים ולהיראות כמוזרה למדי, בוודאי בהשוואה לאופן ההתנהלות בתיקים אחרים

ענת רואה
ענת רואה

פעם אחר פעם מצליחה ההתנהלות הקשורה לשכר טרחת נאמני קלאבמרקט להדהים ולהיראות כמוזרה למדי, בוודאי בהשוואה לאופן ההתנהלות בתיקים אחרים.

זמן קצר לאחר מכן חשפנו כמה עובדות נוספות שנגעו לאופן בו בדק הכנ"ר את שעות העבודה שהושקעו בתיק, תוך שהוא מתבסס על מסמך קצר בן שמונה שורות שהועבר ממשרדו של עו"ד שלמה נס, ובו נכתב כי לפי הערכה, בתיק הושקעו בעבר ויושקעו בעתיד יותר מ-30 אלף שעות עבודה.

בעקבות דיון שהתקיים אצל השופטת אלשיך, החליטה השופטת להעמיד את שכר הטרחה של הנאמנים על 19.7 מיליון שקל, לפני מע"מ - פחות ממחצית מהסכום שביקשו לקבל. עו"ד נס לא היה מרוצה מהשכר שנפסק לו וכפי שפורסם כאן, במסגרת קורס שהוא מעביר לסטודנטים לתואר שני באוניברסיטת בר אילן, הוא יצא נגד שכר הטרחה הנמוך, לשיטתו.

בסמוך למועד ההחלטה על שכר הטרחה ניסה נס לשכנע את הצדדים להגיש בקשה מוסכמת לתיקון טעות שתגדיל את שכר הטרחה, אך אלה סירבו. תוך כך נעכרו היחסים בין נס ן לרו"ח גבי טרבלסי, שלדברי גורמים מעורבים התנגד להליך כזה.

בסופו של דבר, ובצעד חריג, מי שעשה את העבודה בשביל עו"ד נס היה הכנ"ר שהגיש בעצמו בקשה ברוח זו. הכנ"ר הציע מיוזמתו להשיב כספים עודפים שקיבל, תוך שהוא התייחס כנקודת מוצא לכך שהסכומים העודפים מיועדים לנאמנים ולא לקופת הפירוק, דבר שכלל לא היה ברור מההחלטה המקורית של אלשיך.

לפני כשבוע היתה זו השופטת אלשיך שהדהימה את הצדדים: היא מסרה החלטה המתקנת טעות טכנית כביכול שיש לה משמעות מרחיקת לכת, וזאת חרף העובדה כי בעליון מתנהל ערעור בעל קשר ישיר להחלטה ואף שאלשיך עצמה קבעה כי אותה "טעות" אינה טעות סופר אלא טעות משפטית. בעקבות תיקון הטעות, קבעה אלשיך, יגדל שכר הטרחה של הנאמנים לפני מע"מ ל-20.7 מיליון שקל.

כעת לא נותר אלא לתמוה נוכח הגילוי כי כונס הנכסים הרשמי שוקל להעביר לידי הנאמנים סכום הגבוה בהרבה ממיליון השקל שנקבעו בהחלטה האחרונה של אלשיך. לכאורה - ואף אם מדובר בטעות נוספת של השופטת אלשיך, שציינה סכום שאינו הסכום האמיתי העולה מחישוביו של הכנ"ר - יש מקום במצב כזה לשוב אל השופטת ולבקש ממנה לתקן או לפחות להבהיר את החלטתה האחרונה.

זאת, כך שיובהר כי ההחלטה לא הגבילה את שכר הטרחה לתקרה של 20.7 מיליון שקל ותאפשר להגדילו עד 23.7 מיליון שקל לפני מע"מ. מעניין יהיה לראות אם הדבר אכן ייעשה, וכמה מוזרויות עוד יהיו בתיק הזה בעתיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"