השופטת מארק-הורנצ'יק מאיימת למחוק תביעה בסך 2.3 מיליון שקל של בנק הפועלים

הבנק - שהתעלם מלמלא אחר צו שיפוטי שחייבו להמציא מסמכים לנתבע - הצליח להרגיז את השופטת

ענת רואה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת רואה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דליה מארק-הורנצ'יק, ידועה כשופטת בעלת מזג סבלני למדי, אך מתברר כי גם לסבלנותה יש קץ. בנק הפועלים - שהתעלם מלמלא אחר צו שיפוטי שחייבו להמציא מסמכים לנתבע שממנו תובע הבנק 2.3 מיליון שקל - הצליח להרגיז את השופטת שמתחה עליו שלשום ביקורת חריפה ואף הזהירה מפני מחיקת התביעה.

בין היתר כתבה מארק-הורנצ'יק בהחלטתה: "שום מערכת שיפוטית אינה יכולה לשאת התנהגות של בנק - גוף ציבורי, אשר איננו מכבד לא החלטה אחת אלא שלוש החלטות של בית משפט השלום ועוד החלטה נוספת של ערכאת הערעור ובאותו נושא".

באפריל 2003 הגיש בנק הפועלים תביעה בסדר דין מקוצר נגד חברת י.וי. סוכנויות ובעליה בטענה לאי פרעון חוב. בבקשת הרשות להתגונן דרשה החברה כי הבנק יציג מסמכים שונים הדרושים להגנתה ולצורך העברתם למומחה מטעמה, מנכ"ל חברת מ.א. בקרה וניהול, דוד עברון.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דפנה אבניאלי, שהתיק התברר אצלה תחילה, הורתה על צו שחייב את הבנק להציג את המסמכים, וערעור שהגיש הבנק נדחה על ידי השופטת שרה דותן באוקטובר 2005. לדברי מארק-הורנצ'יק, כאילו לא קרה דבר וכאילו לא חיווה בית המשפט המחוזי דעתו, באי כוח הבנק ניסו להעלות בשתי ישיבות בפניה טענות בנוגע למסירת המסמכים.

לדברי השופטת, הנתבעים עשו חסד עם הבנק כשלא ביקשו מבית המשפט למחוק את התביעה או הגישו בקשה לפי פקודת ביזיון בית המשפט. עם זאת, היא נמנעה מלחייב את הבנק בהוצאות והודיעה כי הדבר יעשה רק אם הבנק לא יעמוד בתנאי הצו כמפורט בהחלטתה זו.

בשל כך הורתה השופטת לבנק להמציא לנתבעים בתוך 21 יום תצהיר גילוי מסמכים והודיעה כי היה והבנק לא יפעל לפי הצו, תביעתו עלולה להימחק.

הנתבעים מיוצגים באמצעות עוה"ד אופיר צברי ואמיר פינטו. הבנק מיוצג באמצעות עו"ד עדי פרג.

(א 27897/03)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"