עוד פרשה לראש הממשלה? מזוז הורה לפרקליטות לבדוק חשדות נגד אולמרט בנוגע למכירת בנק לאומי

נבדק חשד לכאורה כי בעת שכיהן כמ"מ שר האוצר, סייע אולמרט לאיש עסקים אוסטרלי המקורב לו במכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי; בתום הבדיקה יוחלט כיצד לטפל בתיק ואם לפתוח בחקירה פלילית

יובל יועז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל יועז

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הורה לפרקליטות המדינה לקיים בדיקה בעניין חשדות הנוגעים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולמעורבותו במכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי. בתום הבדיקה תתקבל החלטה כיצד לטפל בתיק ואם לפתוח בחקירה.

חקירת משרד המבקר המדינה בפרשה החלה בינואר השנה, ולפני כמה שבועות העבירו אנשי מבקר המדינה ממצאים חלקיים לידי פרקליטות המדינה. זו תצטרך לקבוע, האם יש הצדקה לפתוח בחקירה פלילית נגד אולמרט, בחשד לעבירה של מרמה והפרת אמונים. על החקירה דווח לראשונה באתר NFC.

בורובסקי: החומר מעלה חשד למעשים פליליים

הבוקר הודיע יועץ מבקר המדינה למלחמה בשחיתויות, ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, כי לידי משרד מבקר המדינה הגיעו ממצאים חדשים המעידים על מעורבות ישירה של אולמרט והנהלת משרד התמ"ת במינויים פוליטיים שנעשו ברשות לעסקים קטנים.

בורובסקי דיבר בדיון שקיימה הוועדה לביקורת המדינה על דו"ח מבקר המדינה בנושא מינויים שבוצעו ברשות לעסקים קטנים בתקופת כהונתו של אהוד אולמרט כשר תמ"ת. הוא הוסיף כי "החומר מעלה חשש לחשד למעשים פליליים". לדבריו, החומר הנוסף והדו"ח עצמו הועברו ליועץ המשפטי לממשלה, עם המלצה לפתוח בחקירה פלילית. "החומר הוא חומר חסוי", אמר.

דינור: אולמרט אמר כי לא היה מעורב במינויים פוליטיים

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, שהיה מנכ"ל משרד התמ"ת בתקופה שבה עסק הדו"ח, התייחס בדיון לטענה על מעורבותו של אולמרט במינויים. "שאלתי את אולמרט אם הוא היה מעורב במינויים, והוא הודיע שבשום צורה ואופן לא היה מעורב בכך", אמר דינור.

דינור אמר שלא היה מעורב במינויה של סמנכ"לית לפרוייקטים מיוחדים ברשות לעסקים קטנים, עו"ד לילך נחמיה, שהיתה בת זוגו של שר האוצר, אברהם הירשזון. לדבריו, "מי שיזם את הוספת משרת הסמנכ"לית היה הוועד המנהל של הרשות שדרש זאת מפורשות. לאור העובדה שדרישות הנהלת משרד התמ"ת בנושא הבקרה התקציבית על הרשות נענו, לא ראתה ההנהלה סיבה להתערב בהחלטות ניהוליות מסוג זה שהיו סבירות והגיוניות".

גפני: ראש הממשלה הוא פחדן

יו"ר הוועדה, ח"כ אסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו), מתחה בקורת חריפה על היעדרותו של אולמרט מהישיבה, למרות שמועד הישיבה תואם עם לשכתו כבר לפני חודשיים. "מצאתי לנכון לקיים את הדיון למרות היעדרותו של ראש הממשלה", אמרה וציינה כי אולמרט "קיבל החלטה שגויה ולא נכונה, ובחר שלא להגיע לפורום הזה".

חברי הכנסת אבשלום וילן (מרצ) וגלעד ארדן (ליכוד) הביעו אף הם בקורת על היעדרותו של אולמרט. ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר כי "ראש הממשלה הוא פחדן ואיש לא אמיץ, בכך שלא בא לישיבה".

בפנותו לדינור אמר וילן: "ההתנהלות שלכם היא בושה לנורמות ציבוריות. היו פה יותר מדי טיוחים, ואני לא מצפה ממך כפקיד ממונה וחשוב שתטייח על מהלכים פוליטיים בלתי ראויים. בואו ננקה את האורוות ונחכה עד שהחשב הכללי, ירון זליכה, יסיים את בדיקותיו ברשות".

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) יצא נגד דברי בורובסקי ואמר כי אמירתו על חשד לפלילים דורשת הוכחות. "לומר על ראש הממשלה שיש הוכחה לפלילים ולהסתתר מאחורי חוק מבקר המדינה - בעיני זה לא תקין", אמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט