ייצוגית על סך 438 מיליון שקל נגד צ'רלטון: אילצה את ערוצי הספורט להתקשר בהסדר כובל אסור

לטענת התובע, לפני שנתחם ההסכם הכובל, ערוצי הספורט נהגו לשדר באופן קבוע משחקים מהליגה הספרדית והאנגלית בשבתות

ארנון בן-יאיר
ארנון בן-יאיר

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה אתמול תביעה ובקשה לאישורה כייצוגית, נגד החברות צ'רלטון וערוץ הספורט - ובעליהן ומנהליהן פנחס זהבי, אלי עזור ואדר זהבי - על סך 438 מיליון שקל. את התביעה הגיש עו"ד שלומי כהן, המיוצג בתביעה על ידי עורכי הדין רם גורוזיסקי ואמיר ישראלי. לטענתו, בין חברת צ'רלטון, מפעילת ערוצי הספורט מספר 53 ו-54 בשיטת "צפה ושלם" (Pay Per View), בהם משודרים משחקי ליגת העל הישראלית בכדורגל ובכדורסל וליגת העל האנגלית בכדורגל, לבין מתחרתה ערוץ הספורט, המשדר בין השאר משחקים מהליגות הספרדית והאיטלקית בכדורגל, נכרת הסכם כובל, המחלק את שעות השידור של אירועי ספורט בשבתות כך ששידורי ערוץ הספורט (ערוץ 5 וערוץ 5 פלוס) לא יהוו תחרות שתפגע בשידורי צ'רלטון.

לטענת התובע, לפני שנתחם ההסכם הכובל, ערוצי הספורט נהגו לשדר באופן קבוע משחקים מהליגה הספרדית והאנגלית בשבתות, ואילו בעקבות ההסכם הצטמצמו שידורים אלה באופן משמעותי, עד שהדבר הביא להתרוקנות לוח משדרי הספורט הפתוחים לצפייה בשבתות. להערכת התובע, במשך שנתיים מיום חתימת ההסכם נמנעו ערוצי הספורט מלשדר כ-100 משחקים בשל הכבילה לערוצי צ'רלטון. עם זאת, התביעה נוקבת בהערכה שמרנית של רק 50 משחקים ששידורם נמנע. התובע מסתמך בתביעתו על כתבה שפורסמה באוקטובר 2005 ב-TheMarker, לפיה ערוץ הספורט מצמצם את שידורי המשחקים בשבתות בעקבות פשרה עם צ'רלטון.

לטענת התובע, צ'רלטון עמדה על קיום ההסכם ביסודיות, ואף דרשה להרחיב את תחולתו מהכדורגל הספרדי והאנגלי גם לשידורי הגביע האנגלי, כך שלא ישודר בשבת. לטענת צ'רלטון, שידור כזה נוגד את רוח ההסכם בינה לבין ערוצי הספורט ויסב לה נזק כספי כבד. על פי הנטען, לא זו בלבד שמדובר בהסדר כובל אסור, אלא שבעקבות סכסוך בין צ'רלטון לבין ערוצי הספורט, העזה הראשונה לתבוע את ערוצי הספורט בגין הפרת ההסכם, וכך נחשף קלונה, לטענתו.

לטענת התובע, מחיר כל משחק המשודר על ידי צ'רלטון הוא 11.90 שקל, ועל כן הוא תובע את אותו הסכום בגין כל אחד מ-50 המשחקים ששידורם נמנע. בנוסף, נתבע סך של 500 שקל בגין עגמת נפש. בסך הכל נתבעים 1,095 שקל עבור קבוצה של 400 אלף מנויים, או 438 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית