"הרופא המנתח" הוא בעצם מתמחה

בעוד כלי התקשורת מסקרים את בקשת נאמני קלאבמרקט לקבל 52 מיליון שקל, עסוקים הטוקבקיסטים במשימה משלהם: חישוב קדחתני של הנתונים שפורסמו

ענת רואה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת רואה

בעוד כלי התקשורת מסקרים את בקשת נאמני קלאבמרקט, עו"ד שלמה נס ורו"ח גבי טרבלסי, לקבל שכר אסטרונומי בסך 52 מיליון שקל, עסוקים הטוקבקיסטים במשימה משלהם: חישוב קדחתני של הנתונים המעטים שפורסמו בניסיון לחלץ מהם תוצאה הגיונית.

הנתונים המשמשים במשוואה הם ארבעה: 31,534 שעות, 22 עובדים, שנת עבודה ושני נאמנים שהצליחו להציל את הפציינט שלהם, לטענתם בדומה לצמד רופאים מנתחים המצילים חולה הנמצא בסכנת חיים.

ואולם, לנאמנים אין כל כוונה לעמוד בשורה אחת עם נושיה האומללים יותר או פחות של הרשת, ואת המסמכים המפרטים לטענתם את שעות העבודה שהשקיעו הם שומרים היטב בידיהם הנאמנות. אפילו השופטת, ורדה אלשיך, לא תזכה לעיין בהם. הדבר נכון גם לגבי הוצאות שהיו לשניים בשנה האחרונה, אשר נבלעו בעסקת "הכל כלול" שהציעו.

לא צריך להיות חשדן במיוחד כדי לתמוה, לפיכך, מה עומד מאחורי ההסתרה. שהרי אם נכונה טענתם של הנאמנים כי הושקעו בתיק 31,534 שעות עבודה, אפשר בהחלט להניח שמשרדיהם יהיו נלהבים לפקסס לכל דורש את דו"ח השעות המפורט, אשר יוכיח מעל לכל ספק כי אנשים אמיתיים עומדים מאחורי טענת "לילות כימים" שעשו 22 איש במשך שנה תמימה.

בינתיים התבררו שני נתונים נוספים: 31,534 השעות לא מתייחסות רק לעבר אלא כוללות "אומדן זהיר" עתידי; כפי שאפשר היה להניח, חלק ניכר מהעבודה (10,076 שעות) נעשתה על ידי מתמחים, כוח עבודה זול ויעיל במיוחד במשרדי עורכי דין.

באין נתונים נוספים נהפכת עמדתו של כונס הנכסים הרשמי לבעלת משקל סגולי. לעמדה זו חשיבות מכרעת בבקשה כזו, והשופטים מיישרים קו פעמים רבות עם חוות דעתו על השכר הראוי המגיע לבעלי התפקיד.

הכנ"ר עצמו - שנראה בתגובתו להוט לשכנע את השופטת מדוע מגיעים לשניים לפחות 36 מיליון שקל, ואף השווה את השכר המגיע להם מקריסת קלאבמרקט לזה שהיה מתקבל לו הונפקה בבורסה - נענה על אדיבותו בתגובה נזעמת שהגישו הנאמנים. בתגובתם תקפו את הדרך השגויה שהביאה את הכנ"ר להעריך כי 31,534 שעות שוות "רק" 36 מיליון שקל. גם כאן לא צריך להיות חשדן במיוחד כדי להניח שמדובר בטקטיקה מצד הנאמנים להעלות את סיכוייהם לקבל את השכר המבוקש, ולהבטיח שלא יירד מתחת לקו המינימום שסימן הכנ"ר.

בינתיים הצליחו הנאמנים לבלבל אפילו את השופטת. אלשיך, הידועה בדרך כלל בדקדקנותה ובתשומת הלב שהיא מעניקה לפרטים הקטנים, כללה בהחלטתה להעניק לשניים מקדמה בסך 4 מיליון שקל שני נתונים לא מדויקים. ראשית היא ציינה כי בתיק "הושקעו" - בלשון עבר - 32 אלף שעות, על אף שאומדן השעות מגלם גם שעות עבודה עתידיות בהיקף לא ידוע שעדיין לא נעשו.

עוד מציינת אלשיך כי 60% משכר הטרחה המבוקש ימומן מכיסם של הנושים המובטחים, "כך שאין בו כדי לפגוע באחוז ההחזר לספקים ולשאר הנושים הרגילים של קלאבמרקט". אלשיך מסמנת ומדגישה נתון זה בהחלטה, אך הוא אינו תואם את הנכתב בבקשת הנאמנים שלפיה 60% משכר הטרחה שלהם ימומן לא רק על ידי הנושים המובטחים, אלא גם על ידי העובדים שיידרשו לממן כ-10 מיליון שקל ממנו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה