פרשת עשות אשקלון: אברהם בורג נחקר במשטרה

החקירה נפתחה בעקבות המלצה של מבקר המדינה לפרקליטות; בורג חשוד כי מסר מידע שגוי במהלך רכישת המפעל והסתיר מידע פלילי על הרוכשים

שלומי דיאז
שלומי דיאז

יחידת ההונאה הארצית במשטרת ישראל חקרה היום במשך כעשר שעות את יו"ר הכנסת לשעבר, אברהם בורג. בורג נחקר בפרשת מעורבותו במכירת עשות אשקלון. הוא חשוד כי ייצג קבוצת רוכשים ומסר מידע שגוי ולא דיווח על חשד לפלילים שנבדק נגד אותם בעלי הון.

פרקליטות המדינה ציינה בחודש מארס האחרון, כי "לאחר בדיקת החומר, שהועבר ממשרד מבקר המדינה, הורה המשנה לפרקליט המדינה (פלילי) למשטרת ישראל, על דעת פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, לחקור את המידע שמסרה קבוצת בורג במהלך הליך המכירה".

הפרקליטות ציינה עוד, כי נמשכים ההליכים לבחינת מימון העסקה על ידי קבוצת בורג, אם יושלם הליך המכירה. "בכל מקרה, גם אם תושלם בדיקת מימון העסקה, הליך המכירה לא יושלם, לעת הזאת, בשל חקירת המשטרה".

פרקליטו של בורג, עו"ד אלי זוהר, ציין אז בתגובה כי בורג פנה למשטרה בתגובה להחלטת הפרקליטות על מנת לשוב ולהציג את כל העובדות, "אשר מסקנתן האחת והיחידה היא שלא נפל רבב בהתנהגותו לאורך כל העסקה". דברי עו"ד זוהר.

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, שבדק כאמור לאחרונה את מעורבותו של בורג בפרשה, קבע שהליך הפרטת ומכירת המפעל לקבוצת משקיעים בראשות בורג, לא היה תקין. בדו"ח נטען בין היתר, כי בורג מסתייע בהלוואה כספית מצד גורמים שתלוי ועומד נגדם כתב אישום פלילי.

"הדרג המיניסטריאלי לא בדק כראוי את השאלות העולות מכך ששני המשקיעים העיקריים ברכישת המפעל עומדים למשפט פלילי, עובדה שאמורה למנוע מהם לרכוש ולהפעיל חברה ממשלתית או ציבורית בישראל", כתב המבקר.

פרקליטו של אברהם בורג, עו"ד אלי זוהר, מסר כי: "אנו שמחים שהמשטרה נעתרה סוף סוף לבקשתו של אברהם בורג וניגשה לברר את הסוגיות שמעכבות את עסקת עשות אשקלון. אנו מקווים שבירור זה יסתיים במהירות והעסקה תצא לדרך".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?