הקלטת שופט - פעולה מעוררת סלידה

עיון מעמיק בתמלילים של כלל מגלה שהחוקרת ניסתה למשוך את יעקב מלץ בלשונו. מהלך זה יכול לחזור כבומרנג לרעת כלל. עם זאת, הקלטת השופט מגלה שבישראל 2006 שום דבר כבר אינו קדוש

עודד ארבל
עודד ארבל

כאשר התפוצצה פרשת ארוך-כלל פיננסים לפני כחודש, נכתב כאן, כי מנכ"ל חברת כלל ביטוח אביגדור קפלן ימצא שקל יותר להצהיר על כוונה להביא לביטול פסק בוררות מאשר לעשות זאת בפועל. זאת, שכן על פי חוק הבוררות ניתן אומנם להגיש לבית המשפט המחוזי בקשה לביטול פסק בורר, אך העילות לביטול הפסק הינן מצומצמות ביותר.

עוד נכתב כאן, כי הקושי העומד בפני כלל לבטל את פסק הבורר בעניינה גדול במיוחד, שהרי מי שנתן את הפסק הוא שופט עליון לשעבר. אתמול נפל דבר בישראל, חברת כלל הגישה את בקשתה לביטול פסק הבורר. לבקשתה, צירפה כלל תמלילי שיחות של השופט יעקב מלץ עם חוקר פרטי שבמסגרתם, כך טענה כלל, מודה השופט מלץ כי היה נתון לאיומים מצידו של אלי ארוך.

מצד שני, מהלך זה של כלל עלול להעלות שאלות גם לגבי התנהלות החוקר הפרטי ששכרה ואף יכול לחזור כבומרנג ולפעול לרעתה כאשר השופטים שידונו בפרשה יראו בחומרה את הניסיון למשוך את חברם בלשונו.

ישראל 2006 - שום דבר אינו קדוש

שליחת חוקר פרטי להתחקות אחר שופט בית משפט עליון בדימוס והקלטת שיחות טלפוניות שניהל עימו הם מעשים שמוכיחים שוב כי בישראל של 2006 אין כבר שום דבר קדוש. אין פעולה, מעוררת סלידה ככל שתהיה, שלא תבוצע למען קידום האינטרס האישי.

מאנשי עולם המשפט, יהיו אלו שופטים, עורכי דין ואף מתמחים, מצפים לסטנדרט התנהגות גבוה יותר
יודגש, מדובר במעשה חוקי לחלוטין, שכן אין שום סעיף בחוק האוסר על צד לשיחה להקליטה. כמו כן אין ספק כי ההקלטות עתידות להיות לעזר רב לחברת כלל פיננסים בטוחה בניסיונותיה לבטל את פסק הבורר. מהבחינה הזו עורכי הדין של חברת כלל פיננסים, שהגישו את התמלילים לבית המשפט, ביצעו את תפקידם על הצד הטוב ביותר. עם זאת, אין גם ספק כי המעשה מהווה עליית מדרגה מדאיגה בהתדרדרות האתית של עולם העסקים הישראלי בכלל וענף עורכי הדין בפרט.

ייתכן שמדובר בפרקטיקה נפוצה בעולם העסקי. עם זאת, מאנשי עולם המשפט, יהיו אלו שופטים, עורכי דין ואף מתמחים, מצפים לסטנדרט התנהגות גבוה יותר. משופטים מצופה כי ינהגו ביושר בכל מעשיהם ולא ינקטו במשוא פנים. מעורכי דין מצופה כי ישמרו על כבוד המקצוע וכבוד מערכת בתי המשפט. בכלל זה מצופה מעורכי הדין כי ישמרו על כבוד השופטים ולא יתנו ידם להשפלתו של שופט עליון בדימוס.

אין ספק כי הגשת התמלילים מהווה הישג לכלל פיננסים. החברה הצליחה להביא ראיות לכאורה שמלץ אוים על ידי ארוך. מאידך, מערכת בתי המשפט שנשענת על אמון הציבור ביושרם ומקצועיותם של השופטים - הפסידה.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"