בעלי ומנהלי קלאבמרקט תחת זכוכית מגדלת

המנהל המיוחד של המשביר לצרכן הישן, קובע כי האשם בקריסת הרשת רובץ לפתחה של בעלת השליטה בה. קשה להתעלם מהדמיון שעולה מקריסת המשביר לקריסה של קלאבמרקט - גם ברשת זו העלו הספקים טענות על התנהלות בעלי השליטה ועל כך שהם הסתירו מהם את מצבה האמיתי של הרשת

אמיר הלמר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר הלמר

"כאשר בעלי מניות של חברה קורסת שעומדת בפני חדלות פירעון נוטלים סיכון ומחליטים להמשיך להתגלגל על חשבון הנושים ואינם פונים במועד להליך הקפאת הליכים או פירוק במועד - הם עשויים להידרש לשלם את מחיר הנזקים מכיסם".

זה המסר ששלח לפני כשבוע עו"ד אבנר כהן, המנהל המיוחד של המשביר לצרכן הישן, לבעלי המניות של המשביר. כהן קבע בכך כי האשם בקריסת המשביר לצרכן רובץ לפתחה של בעלת השליטה ברשת.

המסקנה הזו הביאה את כהן לבקש מנשיא בית המשפט המחוזי בת"א אורי גורן המטפל בתיק המשביר לאשר לו להגיש תביעה נגד האגודה, כדי שזו תשלם לקופת הפירוק המדולדלת סכום של כ-56 מיליון שקל.

החקירה שביצע כהן במשביר נולדה מזעמם של הספקים שטענו כי רומו על ידי מנהלי המשביר ואנשי הוועד הממונה של אגודת הקו-אופ - בעלת השליטה - כשאלה הרגיעו את הספקים והבטיחו כי "הכל יהיה בסדר" כאשר הבית כבר עלה באש.

קשה להתעלם מהדמיון שעולה מקריסת המשביר לקריסה של רשת קלאבמרקט. גם בקלאבמרקט העלו הספקים טענות על התנהלות בעלי השליטה - קבוצת בורוביץ'-מוזס-רוזן - ועל כך שהם הסתירו מהם את מצבה האמיתי של הרשת.

הקביעה של כהן בעניין המשביר היתה, שבנסיבות כאלה יש להרים את המסך ולחייב את בעלי המניות לשלם את המחיר. בקביעה הזו היתה יותר מאשר קריצה למקרה של קלאבמרקט, אלא שההפתעה הגדולה היתה לפני ימים אחדים כשהתברר כי אותו כהן הוא זה שיחקור כעת את נסיבות קריסת קלאבמרקט.

לא רק תפקודם של בעלי השליטה יעמוד לבחינה אלא גם תפקודו של מנכ"ל הרשת הקורסת, יעקב גינצבורג. בדו"ח על המשביר הזכיר כהן את גינצבורג, שהיה מנכ"ל הרשת עד לרבעון השלישי של שנת 2001. מהמשביר הלך גינצבורג לנהל את קלאמרקט. הסוף של שתי החברות ידוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב