בית המשפט דחה את בקשת המכס לבטל הסכם פשרה עם יבואן

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רות רונן, דחתה את בקשת המכס לבטל חלק מהסכם פשרה שנחתם בינו לבין שלוש חברות מקבוצת אלטרץ, העוסקות ביבוא מחליפי חום למערכות קירור; השופטת דחתה את טענת המכס כאילו אחת מהחברות נכללה בהסכם בטעות

צבי הראל
צבי הראל

שופטת בית משפט השלום בתל אביב רות רונן דחתה באחרונה את בקשת המכס לבטל חלק מהסכם פשרה שנחתם בינו לבין שלוש חברות מקבוצת אלטרץ, העוסקות ביבוא מחליפי חום למערכות קירור. השופטת דחתה את טענת המכס כאילו אחת מהחברות נכללה בהסכם בטעות.

בין קבוצת אלטרץ לבין המכס עמדו כמה מחלוקות. שתיים מהחברות של קבוצת אלטרץ הגישו נגד המכס תביעות משפטיות להשבת תשלומי מס ששילמו על פי סיווג של המכס - וזאת תחת מחאה.

נגד החברה השלישית עמדה דרישה של המכס לגירעון של מיליון שקל, שבעקבותיה הוטל עיקול על נכס נדל"ן של החברה הנאמד בשווי של כמיליון שקל.

שלוש החברות והמכס הגיעו להסכם פשרה שבו נקבע, כי מדובר בחיסול סופי ומוחלט של המחלוקות ביניהם, וההסכם קיבל תוקף של פסק דין במארס 2003.

כמה חודשים לאחר מכן ביקש עורך הדין של החברות, עורך הדין ליאון אביגדורי, להסיר את העיקול מנכס הנדל"ן. ואולם נציג המכס התנגד לבקשה וטען, כי הוא עודנו מבקש להיפרע מהחוב של החברה השלישית, אלטרץ בע"מ, באמצעות הנכס המעוקל.

המכס פנה לבית המשפט בבקשה לבטל את הסכם הפשרה, ככל שהוא נוגע לחברה השלישית.

לטענת המכס התביעות בבית המשפט היו נגד שתיים מהחברות - ולא נגד אלטרץ בע"מ, והכללתה של חברה זו בהסכם הפשרה נבע מטעות. עוד טוען המכס כי קבוצת החברות היו מודעות לטעות זו.

החברות התנגדו לטענות המכס. עו"ד אביגדורי טען כי שמה של החברה השלישית נזכר במפורש בהסכם הפשרה, וכי המילים "שלוש החברות" מוזכרות בהסכם לא פחות משש פעמים.

השופטת רונן קבעה כי ההיגיון שהנחה את קבוצת אלטרץ להגיע לפשרה היה "שהמכס יוותר על דרישתו לקבלת סכום הגרעון מהחברה השלישית, ולכן לא ניתן לבטל את הסכם הפשרה ביטול חלקי". ה.פ. (200335\04).

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן